PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Shimaniaki i Daiwy
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Grudzień 2021
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Zlot
Sezon 2020
Kolejny wypad

2021
Łowca Ryby Roku
Jan Brzozowski

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,354

· Najnowszy użytkownik: dtctkmt

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Shimaniaki i Daiwy
Radek Uscinski
Rozglądam się teraz za jakimś fajnym kręciołkiem, ale nie mam pojęcia czego szukać i na co zwrócić uwagę. Są przeróżne modele z różnymi oznaczeniami i rocznikami shimano i daiwy. Jakich dokładnie modeli(roczniki, oznaczenia) byście polecili szukać. I czy opłaca się np szukać czegoś za oceanem czy ceny i wybór jest podobny u nas?
Szpadel

Mariusz Karpowicz
Razem sie rozglądamy.Smile Radek nie doprecyzował, że chodzi nam o używane kręciołki z wyższej, czy najwyższej półki. Możemy dać zlecenie do USA żeby tam nam szukali, tylko czego? I czy warto?
Maniek

Jan Brzozowski
Z najwyższej to wiadomo, że Stella. Na szczupłe model 4000. Czasem jakaś używka trafi się na allegroszu.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Mariusz Karpowicz
Jan Brzozowski napisał(a):

Z najwyższej to wiadomo, że Stella. Na szczupłe model 4000. Czasem jakaś używka trafi się na allegroszu.

No nie do końca nam Janku o taka informacje chodziło, wiadomo że z shimano to przede wszystkim TP i Stella, z daiwy; Infinity, Certate... Ale Stella- Stelli nie równa- były bardziej i mniej udane modele.
Tak więc bardziej, albo przede wszystkim chodzi o konkretne modele i roczniki, te wszystkie ARXHL itd.Wink
Maniek

Jan Brzozowski
Tu masz na ebaju za w miarę przyzwoite pieniądze. To oczywiście używka. Jaki rocznik, nie jest chyba napisane.

http://www.ebay.com/itm/Stella-3000-Fb-Reel-Shimano-A-RB-Fishing-Reel-/121246763169?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3adec8a1
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Szlafka
Shimano Twin power 4000 lub Stella 4000 taki pod bolka/szczupaka/suma ja teraz będę kupował coś z wyższej leczx nie najwyższej półki w granicach 600/800zł i chcę coś szarpnąć może z twin powera z rocznika 00-02 ale na innym forum widzę że koleś ma na sprzedaż 2 Stelki w zajebistym stanie do odbioru w wawie

Stella 4000 sfe - 2000 zł
Stella 2500 fe - 1850 zł

Jeśli o aż taką Najwyższą półkę chodzi, a jak coś starszego to mam też kolesia co sobie kolekcjonuje stare maszynki JDM z wysokich półek i czasem coś wystawia jak miejsca w gablotach brakuje
<',)))>< Gofer

Damian Poweska
Jak już za dobre pieniądze to ja bym szukał jakiegoś Made in Japan i z tych co wymieniłeś Mariusz to każdy japończyk to będzie wypas Smile można też szukać używek ale i one będą w cenie.

Lukasz Szlafka
Mariusz słyszałem że ze Stelli rarytasik jest wersja 4000 Millenium, bebechy ma z tytanu tylko nie wiem jak ceny stoją?

Ale jak to mawiasz KTO BOGATEMU ZABRONI Smile sprzedasz ze 3 bociany i masz Grin
<',)))>< Gofer

Lukasz Szlafka
Shimano Stella Millennium 4000SS jedyna w swoim rodzaju !
Wyprodukowano TYLKO kilkaset sztuk w roku 2000 !
Nie lada gratka dla konesera i praktyka, gdyż ŻADEN model nie dorównuje jej do pięt Smile
Pracuje płynniej niż DAIWA EXIST co się wydaje niemożliwe, ale jednak prawdziwe.
Po wzięciu tego świecącego cacka i przekręceniu korbką człowiek patrzy z niedowierzaniem na co to następuje. Czyli po pierwsze,kołowrotek kręci się niczym perpetum moblie, a po drugie szokuje i hipnotyzuje SUPER WOLNA osycylacja szpuli, nie spotykana w żadnym innym modelu.
Kołowrotek jest oczywiście w pełni metalowy, jego obudowa jest chromowana, czyli świeci się jak widać na zdjęciach Smile
Inżynierowie Shimano wspięli się wówczas na szczyt swych możliwości i zrobili wzorzec, którego nie mogą do dziś powtórzyć.
Być może wielu pomysli, że to tylko czcze gadanie i ściema, ale myślę, że prawdę zna każdy kto miał lub ma takie srebrne cudo we własnym arsenale.

Oto parametry:

- Moc hamulca 7.0kg
łożysk 15
Przełożenie 5.1:1
1 obrót korbki nawija 74cm
Waga 335g

www.pikefinder.pl/images/74311c48fe508a5e.jpg

www.pikefinder.pl/images/faf6d1db63cdaab7.jpg

www.pikefinder.pl/images/9d1f8d3246cac6cb.jpg

<',)))>< Gofer

Mariusz Karpowicz
Chcesz mi wcisnąć 13sto letni kołowrotek ? Raczej podziękuję Sad
chociaż ładny jest, a skoro taki dobry, to czemu ich jeszcze nie sprzedali ??
Maniek

Lukasz Szlafka
Tego Millenium z jakiejś starej aukcji wytaśtałem , a co do starych 13 letnich klasyków to ludzie mają lepsze zdanie niż nowych Made in Japan na częściach Made in China Smile
<',)))>< Gofer

Jacek Wrobel
..a to szczera najprawdziwsza prawda. Mam cztery, co prawda nie tej klasy kołowtotki; Shimano Aero GT, i Stradiki i mam nowego Stradica i Rarenium, nie dorównują tamtym a co będzie (JAK WYTRZYMAJĄ!!!) za kilka lat. Nadmienić pragnę, że tamte stare katowane były niemalże 200-230 dni w roku. Mają po 16 lat i myślę, że posłużą następne sezony!!!Happy
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Lukasz Szlafka
Jacek Wrobel napisał(a):
Mają po 16 lat i myślę, że posłużą następne sezony!!!Happy

Otóż to, wszystko co kiedyś było robione, robione było na lata i drogo kosztowało teraz kosztuje nieco taniej, a zarabia się na serwisach i częściach zamiennych Sad
<',)))>< Gofer

Arek Pawlak
Bardziej jako ciekawostkę wrzucam. Nowa ERASmile

SHIMANO TWIN POWER CI4 4000SRA

pikefinder.pl/upload_img/07248_TWIN-POWER-RA-pikefinder.jpg

Hamulec Tri-Drag (całkiem nowa konstrukcja: przedni hamulec, tylny hamulec i hamulec walki w jednym kołowrotku).
Pozdrawiam, Arek.

Lukasz Szlafka
Chyba z deka przebajerowany nie sądzisz? Grin brakuje mu chyba tylko ruchomej szpuli Grin
<',)))>< Gofer

Arek Pawlak
Wiedziałem, że Was rozbawięGrin

A tak na poważnie to powiedzcie, czy nie znajdą się tacy, którzy to kupią, a potem w trakcie holu będą się zastanawiać za która gałkę chwycić?
Pozdrawiam, Arek.

Lukasz Szlafka
Napisz lepiej coś o swojej przestarzałej Stelce Smile
<',)))>< Gofer

Arek Pawlak
Żadnej przetarzałejPfft

Super kołowrotekSmile Jest temat na forum - wystarczy poszukaćSmile

Swoją drogą nie widzę już takich okazji na Alledrogo, jakie ja upolowałem.

Daiwa Certate 3500 HD - 1350 PLN
Shimano Stella 4000 FA - 900 PLN
Daiwa Morethan Branzino 3000 - 1200 PLN

CERATĘ w tej chwili katuję na dorszachSmile

Stella na patyku do cięższego spinningu,
Morethan do lżejszego.
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Arek Pawlak napisał(a):

Wiedziałem, że Was rozbawięGrin

A tak na poważnie to powiedzcie, czy nie znajdą się tacy, którzy to kupią, a potem w trakcie holu będą się zastanawiać za która gałkę chwycić?

Kurde, mi sie podoba, ładny jestWink Ja bym se z nim poradził.Grin
Maniek

Lukasz Szlafka
Dokonałem dziś wyboru i zakupiłem Shimano Twin Power 4000 MG 2006r Stan igła rzec można że nowy cena bajkowa jak dla mnie czekam na pobranie Smile
<',)))>< Gofer

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
14,952,516 unikalne wizyty