Tytuł: PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe :: Obrotówki MEPPS

Dodane przez Arek Pawlak dnia 27.02.2011 09:40
#1

MEPPS MUSKY KILLER

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/wielka03.jpg


Produkowana jest w trzech wariantach ze srebrną, złotą oraz czarną paletką. Sugerowane korzystanie w wodach stojących, szczególnie w toni głębokich jezior sielawowych. Nadaje się zarówno do spinningowania jak i do powolnego trollingu, najlepiej z downriggerem pozwalającycm na ustalenie głebokości prowadzenia obrotówki.

Muskie Killer waży 15 g.

Informacje ze strony: http://www.mepps....;Itemid=92


Musky Killer to przynęta selektywna na naprawdę duże szczupaki. Pomimo dużych rozmiarów i stosunkowo niskiej wagi, daje się daleko zarzucić i prowadzić "w pół wody" lub lekko nad dnem. Nie jest toporna, jak inne duże przynęty. Początkowo myślałem, że szkoda tych 70 zł, bo to przynęta na jedną wyprawę. Że pójdzie po dnie do pierwszego zaczepu i tyle zabawy. I pomimo, że w zeszłym roku kupiłem nowego Killera, to ten stary, chociaż ma lekko przyrdzewiałe kotwice i wyskubany ogon, ma się całkiem dobrze i myślę, że jeszcze długo posłuży. Przynęta nie łapie zaczepów właśnie dlatego, że jak na swoją wielkość jest "sterowna", daje się prowadzić w wodzie na takiej głębokości, na jakiej chcemy i co najważniejsze - jest skuteczna. Tak jak napisałem na wstępie, jest to przynęta selektywna - nie miałem na nią brania szczupaka poniżej 70cm. Dwa lata temu Killera zaatakował sum, więc jak widać, to wabik nie tylko na szczupaki.

Poniżej zdjęcia ryb złowionych na Musky Killera:

img690.imageshack.us/img690/7999/20090726015.jpg

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_1/10_t2.jpg

Edytowane przez Arek Pawlak dnia 19.11.2011 19:46

Dodane przez Arek Pawlak dnia 17.03.2011 18:10
#2

MEPPS GIANT KILLER

YouTube Video


MEPPS MARABOU

YouTube Video


MEPPS MUSKY MARABOU

YouTube Video

Dodane przez Arek Pawlak dnia 17.03.2011 18:31
#3

MEPPS Dorsal Fin

YouTube Video


MEPPS Aglia Long

YouTube Video


MEPPS XD - Xtra Deep

YouTube Video


MEPPS Flying C


YouTube Video


MEPPS Ultra Lite

YouTube Video


MEPPS Long Cast


YouTube Video


MEPPS Trophy

YouTube Video


MEPPS-H210

YouTube Video


MEPPS Thunder Bug

YouTube Video

Dodane przez Adam Dzieszuk dnia 17.03.2011 20:47
#4

Jeśli mówimy o obrotówkach Mepps pragnę wspomnieć o modelu Lusox. Z początku wydaje się toporna z uwagi na dodatkowy ciężarek (ta którą posiadam ma ciężarek 13-sto gramowy), ale przy odpowiednim ustawieniu szczytówki da się ją poprowadzić na płytszej wodzie, tzn około 1,5m do lustra wody.

img546.imageshack.us/img546/9653/meppslusox.jpg

Na tą przynętę miałem sporo brań i pomimo widocznego zużycia przynęty (obtłuczone skrzydełko i obgryziony "ogonek"Wink wciąż jest podstawową przynętą w moim zestawie podczas wypraw na kaczodzioba.
Poniżej fotki mojej zdobyczy złowionej na Lusoxa

img155.imageshack.us/img155/473/20090728002.jpg

A tu info o tej przynęcie na stronce Mepps'a:

Lusox i Lusox Fluo

Kolejna kultowa przynęta Meppsa – opracowana specjalnie na szczupaki, ale sprawdzająca się w określonych warunkach także na sandacze z jezior oraz zbiorników zaporowych. Dedykowana głównie na wody stojące, aczkolwiek dobrzy technicznie spinningiści potrafią obłowić nimi dołki na wodach łososiowych.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu01.jpg

Lusoxy

Szczególny kształt paletki i "kanciasty" sposób wykrępowania powoduje, iż Lusoxy mają bardzo wyrazistą, niezbyt szybką pracę. Obciążane są cynową "rybią główką" przed błystką, co pozwala prowadzić je w szczególny sposób – można nimi bardzo starannie obłowić wszystkie dołki, tym bardziej że pracują one także w opadzie.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu05.jpg

Łuskowana paletka

Dają się także prowadzić na określonym poziomie, dzięki przypięciu odpowiedniej główki dociążąjącej: 4, 7, 10 i 13 g. Służą zarówno do klasycznego spinningowania, jak i do powolnego trollingu. W pierwszym przypadku można je prowadzić jednostajnie lub z zatrzymywaniem zwijania i wielokrotnym ponawianiem opadu na napiętej żyłce.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu02.jpg

Główka dociążająca

Z załączonymi do konkretnej wielkości paletki główkami Lusoxy ważą odpowiednio:

* #0 7g
* #1 9,5g
* #2 16g
* #3 20,5g


Posiadacze różnych rozmiarów mogą główki wymieniać w zależności od potrzeb.

Błystka Lusox produkowana jest w wersji złotej (złota paletka/złota główka) oraz srebrnej.

Lusox Fluo

Jako odrębny model - LUSOX FLUO - uznane zostały błystki z natryśniętym na paletce gradientem fluo – na złotej w kolorze fluoseledynowym, na srebrnej fluoczerwonym.

Edytowane przez Arek Pawlak dnia 03.04.2011 17:48

Dodane przez Jan Brzozowski dnia 19.11.2011 16:46
#5

Skoro mowa o Lusoxach, to jako że ostatnią sztukę szczupak "zjadł", właśnie dziś kupiłem dwie nowe, dwójkę i trójkę.Są rzeczywiście bardzo łowne, zwłaszcza bez obciążenia na bardzo płytkich jeziorach. Jeżdżę nad jeziorko, które w najgłębszym miejscu ma metr trzydzieści, jest mocno zarośnięte i na dnie zalega kilka metrów mułu.

lh6.googleusercontent.com/-UpflEne3fSU/TsfLcevxR3I/AAAAAAAAAcA/RqBeJ8X_E_Q/s640/001.JPG