Tytuł: PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe :: Obrotówki MEPPS

Dodane przez Adam Dzieszuk dnia 17.03.2011 20:47
#4

Jeśli mówimy o obrotówkach Mepps pragnę wspomnieć o modelu Lusox. Z początku wydaje się toporna z uwagi na dodatkowy ciężarek (ta którą posiadam ma ciężarek 13-sto gramowy), ale przy odpowiednim ustawieniu szczytówki da się ją poprowadzić na płytszej wodzie, tzn około 1,5m do lustra wody.

img546.imageshack.us/img546/9653/meppslusox.jpg

Na tą przynętę miałem sporo brań i pomimo widocznego zużycia przynęty (obtłuczone skrzydełko i obgryziony "ogonek"Wink wciąż jest podstawową przynętą w moim zestawie podczas wypraw na kaczodzioba.
Poniżej fotki mojej zdobyczy złowionej na Lusoxa

img155.imageshack.us/img155/473/20090728002.jpg

A tu info o tej przynęcie na stronce Mepps'a:

Lusox i Lusox Fluo

Kolejna kultowa przynęta Meppsa – opracowana specjalnie na szczupaki, ale sprawdzająca się w określonych warunkach także na sandacze z jezior oraz zbiorników zaporowych. Dedykowana głównie na wody stojące, aczkolwiek dobrzy technicznie spinningiści potrafią obłowić nimi dołki na wodach łososiowych.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu01.jpg

Lusoxy

Szczególny kształt paletki i "kanciasty" sposób wykrępowania powoduje, iż Lusoxy mają bardzo wyrazistą, niezbyt szybką pracę. Obciążane są cynową "rybią główką" przed błystką, co pozwala prowadzić je w szczególny sposób – można nimi bardzo starannie obłowić wszystkie dołki, tym bardziej że pracują one także w opadzie.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu05.jpg

Łuskowana paletka

Dają się także prowadzić na określonym poziomie, dzięki przypięciu odpowiedniej główki dociążąjącej: 4, 7, 10 i 13 g. Służą zarówno do klasycznego spinningowania, jak i do powolnego trollingu. W pierwszym przypadku można je prowadzić jednostajnie lub z zatrzymywaniem zwijania i wielokrotnym ponawianiem opadu na napiętej żyłce.

www.mepps.pl/images/stories/articlesy/lu02.jpg

Główka dociążająca

Z załączonymi do konkretnej wielkości paletki główkami Lusoxy ważą odpowiednio:

* #0 7g
* #1 9,5g
* #2 16g
* #3 20,5g


Posiadacze różnych rozmiarów mogą główki wymieniać w zależności od potrzeb.

Błystka Lusox produkowana jest w wersji złotej (złota paletka/złota główka) oraz srebrnej.

Lusox Fluo

Jako odrębny model - LUSOX FLUO - uznane zostały błystki z natryśniętym na paletce gradientem fluo – na złotej w kolorze fluoseledynowym, na srebrnej fluoczerwonym.

Edytowane przez Arek Pawlak dnia 03.04.2011 17:48