Tytuł: PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe :: Prawie naturalne tarło szczupaka

Dodane przez Mariusz Karpowicz dnia 06.12.2012 16:59
#4

camelot napisał(a):

Pamiętam, jak kiedyś po wiosennych wylewach, zauważyliśmy z kolegą mnóstwo szczupakowego wylęgu na łąkach, który i tak by wyginął bo wiosenne bajorka po tygodniu słonecznej pogody i tak by wyschły. Wpadliśmy na pomysł, by zebrać we wiadro i wywieźliśmy to towarzystwo do takiego zapomnianego leśnego stawu, w którym oprócz kijanek nie było nic. Za jakiś czas przypomniało się nam o tym stawie i pojechaliśmy sprawdzić. Wyłowiliśmy trzy dorodne szczupaki. Tylko trzy były ! Ale staw wyczyszczony ze wszystkiego co żywe ! Nawet żaby , ani kijanki nie było ! .....Wiele razy też, widywałem pływające do góry brzuchem wymiarowe szczupaki w miejscach, gdzie nikt nie spodziewał by się jakiejkolwiek ryby. Mianowicie w takich polnych dołkach, w których zawsze stoi woda. Dziwiłem się, jakim cudem uchowały się tam takie ryby ? I skąd się tam wzięły ? ....pozdrowienia Maciek

Tylko trzy- bo wyżarły sie nawzajem- szczupak to kanibal każdy o tym wie.
Kaczki przenoszą ikrę na nogachGrin Teoretycznie jest to możliwe, ale wątpliwe- kaczki to prawdziwy smakosz rybiej ikry- i moim zdaniem przenoszą ja na dziobach- bo nie łaziły by po żarciu, zresztą ikra aż tak płytko nie jest- a że przenoszą to na bank!! spraktykowałem tzn uwierzyłem jak w moim przydomowym świeżo wykopanym stawie pojawił się okoń- myślałem, że mój tatuś pozabija te kaczki- kaczki i czaple, bo jest jeszcze opcja- bardzo możliwe że czaple na swoich owłosionych nogach też przenoszą ikrę- jeżeli chodzi o "nogi" to o wiele bardziej prawdopodobne.
Ale moje pytanie brzmiało; Jak myślicie; warto się w coś takiego bawić?? Czy olać temat? Oczywiście miejsce "zrzutu ikry" ogrodziłbym jakąś siatką przed rybami i z góry przed ptakami.