Tytuł: PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe :: Ustawa z dnia 12 kwietnia 2018r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających

Dodane przez Radek Uscinski dnia 18.01.2021 22:17
#24

km73 napisał(a):

Panowie,
Hola!!! Hola!!!
Temat jest sporny, i... w Okręgu Mazowieckim będą jazdy podczas kontroli...

Zadzwoniłem do Okręgu Mazowieckiego PZW na Twardą (wewnętrzny 106 -Ochrona wód).
Rozmawiałem 15 minut z (jak mi się wydaje) kompetentnym przedstawicielem OM PZW.
Stanowisko OM PZW w tym temacie jest 0:1.

§ 6. Wędkownie str. 26:

Punkt 2. "Ze środków pływających wolno wędkować w okresie od 01 maja do 31 grudnia (z wyjątkiem wód oznaczonych w Zezwoleniu indeksem 14 i 17), pod warunkiem że są zarejestrowane i oznakowane w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na zewnętrznych płaszczyznach obu burt, litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm grubości."

Stanowisko OM PZW jest / będzie nieugięte w tej kwestii.
Argumentują to w ten sposób, że w tzw. "mianowniku" liczy się tylko i wyłącznie bezpieczeństwo wędkarzy na wodzie.
Nie pozwolą aby na ich (jako organizacja) wodach, wędkarze wędkowali w sześciu (przykład z rozmowy) z roweru wodnego lub na dwóch beczkach połączonych "kawałkiem" sztachety. To też cytat z rozmowy.
Jako wykładnik (jw.) chodzi głównie w bezpieczne wędkowanie na Zalewie Zegrzyńskim, który jest dużym akwenem. Akwen ma dodatkowo połączenie zlewni rzek Bugu i Narwi, a tam (sam to przerobiłem podczas spływu pontonowego) metrowe fale są bardzo niebezpieczne.

Zapytałem jakie jest ich stanowisko co do Belly Boat'ów.

Odp. ..."Na chwilę obecną nie mamy wypracowanego w OM PZW stanowiska, co do Belly Boat'ów. Ale wiemy, że ten rodzaj pływadła wędkarskiego jest coraz bardziej popularny wśród wędkarzy i będziemy musieli to uregulować. Czyli, ..."co innego Belly Boat na małym jeziorze (jak małym? tego nie wie nikt...), a co innego Belly Boat na Zalewie Zegrzyńskim".

Reasumując:

Proponuję Wam, wziąć do ręki tegoroczne Wasze Zezwolenia Wędkarskie w Waszych Okręgach i poczytanie, a także telefon do Waszych Okręgów i dopytanie jak do tego tematu podchodzą.

Ps. Na koniec mojej rozmowy z przedstawicielem OM PZW, uzyskałem info., że jako Portal Wędkarski możemy / mamy prawo do wysłania oficjalnego zapytania w tym temacie i uzyskania oficjalnej odpowiedzi / stanowiska w tej kwestii.


Pisałem do PSR w Warszawie, bo to w końcu oni mogą ukarać nas mandatem i odpowiedz komendanta Roberta Kucyka "nie trzeba rejestrować"