Tytuł: PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe :: Popery -sztuczna przynęta powierzchniowa na suma , szczupaka.

Dodane przez Kamil Zaczkiewicz dnia 21.10.2014 19:35
#13

Jeśli mogę wtrącić niepytany, to moment pauzy i zawieszenia uważam za jedną z największych zalet topwaterów ogólnie. Szczególnie w miejscach trudnych technicznie. Łowienie w oczkach pomiędzy roślinami itd. właśnie wymaga od nas zaprezentowania w tym miejscu naszej przynęty drapieżnikowi. A przynęta swobodnie unosząca się na powierzchni daje nam do tego świetną możliwość i umożliwia "granie" praktycznie w miejscu, poprzez lekkie podciągnięcia i wręcz smużenie powierzchni wody. Tak jak i po zarzuceniu, dobrze jest chwilę poczekać, dać wodzie się uspokoić, a i zaciekawionym rybom dać możliwość na sprawdzenie, co narobiło szumi w pobliżu ich bezpiecznej kryjówki.

Bo topwatery to nie tylko popperki, z woblerów można spotkać też wabiki o pracy "walk the dog" i one też się sprawdzają. Jak wspominałem, mi Rapalka dała najwięcej ryb, ale w tym roku kolega łowił ze mną na łajbie i połowił pasiaków na salmiaki i na nie właśnie miał więcej brań i ryby lepiej reagowały akurat na bardziej subtelną pracę. Innym znowu razem, donośne "BLUP" potrafiło wyciągnąć pasiaste nawet ze sporej głębokości. Zaletą popów, szczególnie przy okoniowaniu jest oczywiście głęboki dźwięk, jaki powstaje przy wciągnięciu przynęty pod wodę i wygenerowaniu dużego bąbla powietrza.
I to też pytanko do założyciela tematu:
Czy te pierwsze wytoczone egzemplarze były już w jakikolwiek sposób testowane? Kielich wydaje się być dość płytki, nie wiem, czy wystarczający do odpowiedniego zagrania przynętą, czy nie będzie ona tylko pchała wody przed sobą.

Pozdrówka
Kamil