PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Musze opowieści. Pogaduchy w temacie muchy :)
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
DTC

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,309

· Najnowszy użytkownik: szymanek69

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Musze opowieści. Pogaduchy w temacie muchy :)
Krzysztof Poniewierski
Przenoszę tutaj nasze gdybanie Smile Ł.Sz

Ja dziś zakupiłem pierwsze w życiu muszki, kilkadziesiąt sztuk.
Zaczynam jak dobrze pójdzie w weekend. Znacznie słabiej niż Loniu bo kijek, sznury i betoniarka 4/5.
K-Pon

Mariusz Karpowicz
Longin Bojanowski napisał(a):

Przymierzaj się już do wyjazdu do Mańka i będziemy próbować.Tak Trzymać Much już mam sporo a jeszcze się dorobi i będzie super.

Bardzo chciałbym to zobaczyć. W kwietniu proponuje.
Maniek

yaho
Loniek,,, gratuluję. !!!! Zapodaj mi tylko klasę kołowrotka # i fi zewnętrzne kręcioła
Dzięki
Zawsze bardziej interesowało mnie dlaczego ?? W dużo miniejszym stopniu ile???

Longin Bojanowski
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Przymierzaj się już do wyjazdu do Mańka i będziemy próbować.Tak Trzymać Much już mam sporo a jeszcze się dorobi i będzie super.

Bardzo chciałbym to zobaczyć. W kwietniu proponuje.

Ja nie widzę problemu. Tak Trzymać
Loniek

Longin Bojanowski
yaho napisał(a):

Loniek,,, gratuluję. !!!! Zapodaj mi tylko klasę kołowrotka # i fi zewnętrzne kręcioła
Dzięki

Klasa podana wcześniej " #6/7/8 na który wchodzi linka WF8 + 60 m podkładu 30 lb.". Średnica zewnętrzna 94 mm.
Loniek

Robert
Kurcze przecież ja gdzieś tez mam muchówkę
Użyta z 10 lat temu na jednym wypadzie na pstrągi nie licząc podwórkowej nauki rzucania na sucho a nie jest to łatwe przynajmniej jak człowiek sie sam uczy bez nauczyciela .
Zarzucanie mi nie szlo, dla tego zraziłem sie do tej metody a możne należałoby zrobić drugie podejście .

Musze przeszukać garaż .

Longin Bojanowski
Krzysztof Poniewierski napisał(a):

Ja dziś zakupiłem pierwsze w życiu muszki, kilkadziesiąt sztuk.
Zaczynam jak dobrze pójdzie w weekend. Znacznie słabiej niż Loniu bo kijek, sznury i betoniarka 4/5.

Krzysiek, bo mój sprzęt jest na zębate ryby a Twój na bezzębne.Hihi
Loniek

Longin Bojanowski
Gofer, a jak byśmy się gdzieś spotkali (np. u Mańka) to nawet podaruję Ci coś do urwania. I zwróć uwagę, że to ma ster jak przy woblerze, co byś się nie zmęczył ruchając ... szczytówką.Grin

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52e836e6b38de_pikefinder.jpg

Rzeczywiście w tym temacie dość, gdzieś mamy temat muchowania.
Loniek

yaho

yaho napisał(a):

Dzięki

Klasa podana wcześniej " #6/7/8 na który wchodzi linka WF8 + 60 m podkładu 30 lb.". Średnica zewnętrzna 94 mm.

Longi ,,dzięki za info.,
przymiarki mam na VISION KOMA w tej klasie (cena to drugie tyle) ale jak fundusze nie pozwolą to i PELTON FLY się zadowolę, a dopnę swego.
Jeszcze raz dziękuję. i gratulujęZdrowie

Lukasz Szlafka
Ale się napaliłem na tą muchę , dziś cały dzień w robocie o tym myślałem, teraz na YT filmiki oglądam i chyba na przyszły sezon zakupię muchówkę i będę polował n a klenie Smile Ogólnie myślałem o tym że na moim łowisku szczupakowym taka mucha chyba zdała by egzamin bo nie raz widziałem jak szczupły startuje do blachy, która jeszcze nie spadła na taflę wody Smile głębokość wody od lustra do roślin to zazwyczaj od 5 do 15 cm, a przeważnie 0-2cm tylko że na klenia i szczupaka to by musiały być 2 wędki i pewnie 2 kołowrotki nie ? więc na początek myślę że wprawę obchodzenia się z tym "dziwadłem" jak dla mnie to ten zestaw kleniowy by był najlepszy Smile
<',)))>< Gofer

Krzysztof Poniewierski
No to Gofer wchodzimy w temat "razem", ja zaczynam w weekend. O ile warunki się nie pogorszą Smile
Much mam już ok 100 Smile Kolejne w drodze, koledzy by mnie "zapalić" prześcigają się co mi wcisnąć. Najśmieszniejsze, że patrząc na niektóre muchy od nich to mam wrażenie, że mnie w konia robią i znając ich pewnie się założyli o to "kto mi wciśnie większy badziew i namówi do łowienia na to" Pfft
Czas się podszkolić w temacie i sprawdzić te gifty Pfft
K-Pon

Longin Bojanowski
yaho napisał(a):

yaho napisał(a):

Dzięki

Longi ,,dzięki za info.,
przymiarki mam na VISION KOMA w tej klasie (cena to drugie tyle) ale jak fundusze nie pozwolą to i PELTON FLY się zadowolę, a dopnę swego.
Jeszcze raz dziękuję. i gratulujęZdrowie

Ja radziłem się takiego co łowi na muchy. Stwierdził, że dużo ważniejszy jest kij i linka. Do kija nie mam zastrzeżeń, ten sam osobnik stwierdził, że jest super. Nie będę cytował dokładnie bo bluzgnął okropnie. Linka będzie nawijana i próbowana z kijem i właśnie przez muszkarza, więc myślę że będzie ok. Pokazałem też, że gdzieś sprzedają taki sam kołowrotek sygnowany inną marką. To nie to żebym namawiał na cokolwiek, każdy ma swoje przemyślenia. Ja po prostu zdałem się na wiedzę kogoś kto łowi na muchy. Jak będzie zobaczymy. Może jak się zaszczepię to ten zostanie jako awaryjny.
Loniek

Longin Bojanowski
Gofer, Krzysiek

A muchy? A muchy to się kreci.
Coś mi się zdaje, że pudełeczko tez nagrodowe (za rybkę miesiąca). Ten 2 maj był w tym roku jakiś fartowny.
To to pudełeczko a w nim muchy dostane od kolegi
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52e98ee906bc3_pikefinder.jpg

Czasem na ich wzór a czasem zupełnie po swojemu, kręcę co się da. Później każda wędruje do torebki a torebki się zbiera.
Tu tylko kilka
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52e98f0981d0b_pikefinder.jpg

A ostatnio ukręciłem coś takiego i też ...... do torebki.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52e98ebe23235_pikefinder.jpg

Będzie co urywać.

A tu były wczesniejsze http://pikefinder...rowstart=0
I Maćka na te wasze bezzębne rybki.http://pikefinder...rowstart=0
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 30.01.2014 00:53
Loniek

Krzysztof Poniewierski
O widzisz Loniu, Ty to masz pamięć Smile
Zagubiłem ten temat Maćka ...
Nad muchówką pod szczupaki poważnie rozmyślam ale ... to już bardziej kosztowne będzie.
Zacznę od bezzębnych, czas pokaże czy mi się spodoba.
K-Pon

Damian Poweska
Loniek jak zawsze robi piękne te muszki, niedługo luty i będę testował jego kogutki na pstrągach w małych rzeczkach Smile

km73
Piękny wędkarski Bon Jovi XXI wieku Tak Trzymać z lekką nutką kolorystyki Michał WiśniewskiSmile
Czy były jakieś sukcesy na własne muchy?
Edytowane przez km73 dnia 30.01.2014 23:44
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Longin Bojanowski
Na koguty i muchy (innego rodzaju tak). Nawet zakładając muchę na spina z bocznym trokiem też. Natomiast zębatych na muchę jeszcze nie łowiłem. Ale w tym sezonie zacznę. W innych tematach opisałem mój kij i resztę.

A tu kolejna. Teraz mnie napadło na robienie z główkami.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52eae44fb092d_pikefinder.jpg
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 31.01.2014 00:48
Loniek

Longin Bojanowski
A to najnowsza, teraz ukręcona. Trochę inna bo z z materiałów naturalnych + flasz.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_52eaf3485edaa_pikefinder.jpg
Loniek

yaho
Longin,,,,,,,,

Przepiękne muchy.Bravo

Gratuluję Twojej pasji i sercu które wkładasz w wykonywanie czegoś co cieszy przedewszystkim Ciebie. ( mnie również)

Nieuniknionym jest zwrócenie się do Ciebie z pytaniami w sprawie wiązania "szczupakowych".
To kwestia czasu. Przyrządy posiadam.

Za dawnych czasów (10-15 lat temu to dla mnie dawne czasy) wiązałem muchy lecz te pstrągowe,,,,,,,, nimfy , Red Tagi chruściki (chrusty) i podobne. Wszystko na Tiemco.

Do następnego.......
Tomasz

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.24
11,195,876 unikalne wizyty