PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Steigen - północna Norwegia
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,289

· Najnowszy użytkownik: bartekka

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Steigen - północna Norwegia
Arek Pawlak
Zakładam temat, ponieważ mamy już zabukowany wyjazd na połowę kwietnia. Jedziemy w sześć osób i mamy nadzieję przeżyć niezapomniane wędkarskie emocjeSmile

Rejon Steigen (Vestfjorden) znajduję się dokładnie naprzeciwko Lofotów, około 1400 km na północ od Oslo i 230 km od Bodö.

Łowisko polecane ze względu na występowanie następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, rdzawiec, halibut i inne ryby morskie - np. zębacz, brosma, plamiak, karmazyn, śledź, makrela, łosoś (sezon trwa praktycznie cały rok, jednak najlepsze wyniki w połowach dorszy odnotowuje się od marca do sierpnia, czarniaki najlepiej biorą od maja do sierpnia, a śledzie oraz makrele pojawiają się w okolicach Vestfjorden w czerwcu lub lipcu).

W tej części zatoki Vestfjorden spotkamy się z każdym gatunkiem ryb typowym dla wód północnej Norwegii. Ze Steigen pochodzi wiele norweskich rekordów: co roku łowione są gigantyczne dorsze (na wędkę do 30 kg, ale profesjonalni rybacy łowią ryby nawet 35-40-kilogramowe), wielkie i silne czarniaki (do 22 kg) oraz waleczne rdzawce. Urodzeni szczęśliwcy i wszyscy cierpliwi wędkarze mogą liczyć na spotkanie z królem tych wód - halibutem. Ryby te żerują na bardzo dużych głębokościach, ale nader często zapuszczają się też na płytsze wody, szczególnie z piaszczystym dnem. Trzeba wiedzieć, że duży halibut żeruje rzadko i krótko - raz na kilka dni, ale za to bardzo intensywnie. Warto więc spróbować i poświęcić tej rybie nieco czasu oraz wysiłku, aby poczuć na wędce niesamowitą moc 100-kilogramowej, drapieżnej flądry! W łowiskach Steigen jest na to naprawdę realna szansa. Jeśli chodzi o halibuty mniejsze - kilku i kilkunastokilogramowe, okolice te uchodzą za najlepsze ich łowiska w całej Norwegii.

pikefinder.pl/upload_img/46937_steigen.jpg

pikefinder.pl/upload_img/08235_steigen3.jpg

pikefinder.pl/upload_img/02713_steigen2.jpg

pikefinder.pl/upload_img/73148_steigen4.jpg

Źródło:
tekst i zdjęcia ze strony organizatora wyjazdu

http://wyprawynaryby.pl/steigen.html
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Już Wam zazdroszczę tej wyprawy Wink
Oglądałem kilka razy programy wędkarskie, w których pokazywano łowione tam ryby. Naprawdę olbrzymie okazy łowili.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Jacek Wrobel
Fajna sprawa, sam bym pojechałWink znasz Arku już całkowity koszt takiej przyjemności?
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Arek Pawlak
Termin: dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania: dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd: we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Bodö i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników: w zależności od pojemności apartamentu, dostępne apartamenty od 2- do 8-osobowych
Zakwaterowanie: apartamenty (w jednym budynku) lub domki typu "rorbu"
Wyżywienie: we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryCool
Łowiska: archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik: dostępny na zapytanie w biurze
Cena: 2 100,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8 400,- PLN za 4 osoby)

(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 16.11.2012 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:

apartament 4-osobowy z pościelą, ręcznikami w ośrodku nr 3
łódź wędkarska "Kaasboll" 5,7 metra z silnikiem spalinowym 60 KM, echosondą, GPS i ploterem
pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu

Ogółem wyjdzie coś koło 4000 od osoby.
Pozdrawiam, Arek.

Jacek Wrobel
To jeszcze do przełknięciaWink
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Longin Bojanowski
A sprzęt? Własny czy pożyczany na miejscu?
Loniek

Arek Pawlak
Longin Bojanowski napisał(a):

A sprzęt? Własny czy pożyczany na miejscu?

Właśnie ustalam, bo to kolega kolegi załatwia formalnościSmile
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
To dość ważne, bo na takie ryby nie każdy sprzęt się nadaje. Wożenie wchodzi w grę jak jedziemy samochodem, jak lecimy to albo problem bo nie chcą albo nadbagaż . A jak na miejscu to za ile.
Loniek

Arek Pawlak
Jedziemy dwoma autami. Najlepiej byłoby wypożyczyć na miejscu, bo nie chcę kupować sprzętu, być może na jeden wyjazd. Jak ustalimy co i jak, to napiszę w temacie.
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
Jak się zarazisz, to se zamówisz. Jak do tej pory słyszałem tylko o jednej pracowni która może zrobić 100lb.Grin
Loniek

Arek Pawlak
Dałbyś radę? GrinGrinGrin
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
50 nawet dwuczęściową, 80, 100, 150 jedno. Ale czy nie trzeba będzie chłopa do pokładu wiązać tego nie wiem.Grin

Jutro we Władku testuję 40.
Loniek

Arek Pawlak
Chyba ubijemy interesTak Trzymać
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
Byłem na dorszach we Wła. Z dorszami kiepsko dlatego pisze w tym temacie. Oczywiście 40 lb to na Nord za słabo ale przetestowałem ją i mam takie wrażenia. Kij doskonale pokazuje brania nawet małych (30 cm) dorszy. dobrze widać i czuć pilkera 140 gram. A wyjęcie takiego wielkoluda jak pisałem niestety nie jest sprawdzianem dla kija. Szkoda, że nie wziewałem 60 lb. Ale cóż będzie trzeba pomyśleć o następnej okazji.
Loniek

Arek Pawlak
Wyjazd przełożony na czerwiec. Okazało się, że połowa kwietnia, to Wielkanoc jestGrin
Myślę, że Loniu do tego czasu da radę zmajstrować dla mnie jakiś kijekSmile
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
Arek, tylko trzeba to wcześniej dogadać, bo takich mocnych blanków to raczej w zapasie nie ma i potrzeba miesiąc na ściąganie. Ale bólu nie ma bo w styczniu będę robił 100 to zobaczymy jak się gnie. Pewnie nie będzie okazji spróbować na rybkach ale choć zobaczymy jak się gnie pod obciążeniem ile waży czy jakieś inne parametry.
Loniek

Arek Pawlak
Dogadamy.. Pół roku jest.
Pozdrawiam, Arek.

Arek Pawlak
Arek Pawlak napisał(a):

Wyjazd przełożony na czerwiec. Okazało się, że połowa kwietnia, to Wielkanoc jestGrin
Myślę, że Loniu do tego czasu da radę zmajstrować dla mnie jakiś kijekSmile

Jednak jedziemy w kwietniu, przed Wielkanocą...
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
To nad jaką mocą się zastanawiać, ma być na duże dorsze czy na halibuty, a może coś na duże dorsze i małe halibuty.Hihi
Loniek

Arek Pawlak
Longin Bojanowski napisał(a):

... a może coś na duże dorsze i małe halibuty.Hihi

Chyba cóś takiegoGrin

Od razu by trzeba pomyśleć jaki multik ma w niej siedzieć, żeby potem nie było kłopotu z uchwytem...
Pozdrawiam, Arek.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.16
11,008,874 unikalne wizyty