PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Karpiówka na szczupaka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
DTC

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,309

· Najnowszy użytkownik: szymanek69

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Karpiówka na szczupaka
Bogumil Trzcinka
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu " żywcówki " Smile Wydaje mi się że karpiówka najlepiej nada się do tego typu łowienia . Nie wiem tylko jakie powinna mieć parametry Bezradny oznaczenia " lb " to dla mnie czarna magia Bezradny Możecie polecić jakiś znośny kijek powiedzmy do 400 zł ? ( Oby nie Jaxon )

Arek Pawlak
Myślę, że do 2,5 lb max.
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Marchwiak
Zobacz firmę ,,Fiume" może mają jakieś seksowne patyki ? Ja już trzeci sezon ciągnę leszcze na matchówce Fiume. Jestem naprawdę zadowolony. Nawet dokupiłem drugą do pary ! Jakość jest porównywalna do Diafleksa. A ceny nie są wyśrubowane. Powinieneś zmieścić się spokojnie w swoim funduszu.
Camelot

Jacek Wrobel
Osobiście nie polecam karpiówki, łowiłem kiedyś ale te kije są zdecydowanie za sztywne (chyba, że będziesz wywoził żywca) Duzo żywcy spadało mi przy wyrzucie, dużo lepiej sprawował się zwykły teleskop. Kupiłem jednak swego czasu i bardzo sobie chwalę, w przystępnej cenie 210 zł wędeczki DRAGONA MAXIMA SPECIAL. 3,6 M 60/120 G. Bardzo mi leżą, idealne do wyrzutu, zacięcia i ładnie trzymają rybki. Polecam, choć na pewno na rynku znajdziesz lepsze. Karpiówkę zdecydowanie bym odradzał, chyba że w ostateczności tak jak Arek pisał 2,5lbs max i dwuczęściową.
Grin
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Maciej Baranski
W Polsce do łowienia na żywca używałem wędek teleskopowych dł. 5m. W Szkocji natomiast przerzuciłem się na karpiówki, które stosuję do połowów szczupłych na "martwą rybkę". W moim odczuciu kije wcale nie są za sztywne. Używam wędek dł. 3,6m i o krzywej ugięcia - 2,5lb i 2,75lb. Mniej więcej ma się to tak że 2,5lb to c.w. do 80gr, a 2,75lb to około 100gr c.w. To czy wędka będzie sztywna czy nie nie do końca zleży od gramatury . Duży wpływ ma na to akcja kija.
Ja używam wędek firmy Zebco model G - TECH COOL CARP i Mitchell ADVENTURE FIRE ale zimą planuję zakupić Daiwy z serii Black Widow lub Phantom. Macałem te kijki i leżą mi w ręku. Smile

Ja w większości przypadków łowię na grunt lub ze spławikiem przelotowym więc kije długości 3,6 są w sam raz.

Pozdrawiam.Wink

Pozdrawiam.
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Jacek Bartnik
Ja też używam wędek teleskopowych do połowu na żywca ze spławikiem.Karpiówek do tej metody nie używam z powodu gabarytów transportowych(ciężko się przedzierać przez chaszcze z wędkami prawie po 2 metry).Boguś ja bym na twoim miejscu brał karpiówkę 3,5 lb. Jak ci na Narwi weźmie sumisko to zawsze przyda się zapas mocy,a przy połowie szczupaka nie przeszkadza.W tym przedziale cenowym masz z czego wybierać Daiwy,Shimano,Anacondy możesz brać w ciemno,na pewno cię nie zawiodą.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 23.10.2013 17:33

Bogumil Trzcinka
Dzięki wszystkim za rady Piwko Początkowo planowałem kupić jakieś teleskopówki , ale biorąc pod uwagę to że w ostatnich 10 latach z żywcem polowałem może z pięć razy na szczupaka Smile Chcę kupić coś w miarę uniwersalnego . Karpiówką obsłużę szczupaczki , a jak wezmę 3,5 lb to i w nocy będzie można po siedzieć przy kijach które dadzą spore szanse na wygrane z wąsatym .

Ala Pawelczyk
Ja mam Shimano 3,0 i 3,5ib i jestem zadowolona. Do tego dobry kręcioł ,żyłka i można połowić. Mój zestaw to federek i karpiówka .Na federku żyłka cieńsza, na karpiówce mocna i wtedy zmiany przyponów z końcówkami do wyboru. Mam zestaw na białoryb i na drapieżnika.

Mariusz Kroczak
Mam takie pytanie:
Kij 3,6 kontra 3,9 z takim samym cw, co tracimy przez te 30 cm mniej?
Chodzi mi o walory użytkowe dl rzutu, komfort holu itp.
Edytowane przez Mariusz Kroczak dnia 18.03.2014 17:22

Jacek Bartnik
Dłuższą wędką na pewno dalej rzucisz i lepiej zatniesz,aczkolwiek przy połowie na żywca nie wiem czy te 30 cm ma jakieś znaczenie.Nawet jak uda ci się rzucić żywca mega daleko i nie spadnie z haka to nie wiadomo czy przeżyje.Ja osobiście nie rzucam zestawu z żywcem dalej niż 20 metrów.Co do holu to myślę że też większej różnicy przy tej długości wędzisk te 30 cm nie robi. Do połowów na żywca osobiście używam teleskopów 3,60,a na martwą rybkę używam karpiówek(wcześniej 3,60 teraz 3,90).Ja uzależniam wszystko od łowiska,jak jadę na zaporówkę to zabieram karpiówki ,jak na starorzecza to biorę teleskopy.Łatwiej przedzierać się z krótkimi kijami przez chaszcze.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 18.03.2014 18:29

Mariusz Kroczak
Chodzi mi o normalne gruntowanie.

Jacek Bartnik
Mariusz Kroczak napisał(a):

Chodzi mi o normalne gruntowanie.

To bierz dłuższe.

tomek sztanka
Mariusz Kroczak napisał(a):

Mam takie pytanie:
Kij 3,6 kontra 3,9 z takim samym cw, co tracimy przez te 30 cm mniej?
Chodzi mi o walory użytkowe dl rzutu, komfort holu itp.

Przy semiparabolikach dłuższy daje większą parabolę a w ogóle dłuższym o 30 lepiej manewrować no ale Jacek ma rację z chaszczami.
Jak woda otwarta ja zdecydowanie 3.9-3.96!!!
Hej.

Maciej Marchwiak
Jeden i drugi na szczupaka się nadaje. Rozważ tylko gdzie będziesz łowił ? Bo jeśli tam są zawady we wodzie - lepiej weź dłuższy. Zawsze łatwiej szczupaka odciągnąć od zawady.
Camelot

tomek sztanka
Jeszcze jedno jak chodzisz za okoniem ze spławikiem wiosennie na małego żywczyka czynnie to wcale kręciołka nie zakładaj tylko gumowy amortyzatorek jak do tyczek i dowiązujesz do szczytowej przelotki i pum w oczko i w nastepne a przybraniu i tak spławikiem się zatnie. Dlatego DŁUŻSZY!!!
Hej
Hej.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.11
11,196,046 unikalne wizyty