PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Shimano Aernos 3000SFA
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
robeRTS

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,315

· Najnowszy użytkownik: dawidz91

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Shimano Aernos 3000SFA
Maciej Kowalkowski
Przy okazji testów plecionki Momoi, przetestowałem też kołowrotek Shimano Aernos. Świeży i udany zakup.

pikefinder.pl/upload_img/39658_20131020_133941.jpg

Kręcioł jest z tej raczej niższej półki shimano (niektórzy mówią, że ze średniej), ale producent wyposażył go w rozwiązania technologiczne znane z drogich modeli. O parametrach nie będę się rozpisywał, bo w sieci o tym dużo. Jedynie mogę napisać, że jeśli kogoś nie stać na twen powery czy stelle, ten kręcioł jest rewelacyjny. Praca maślanaSmile, nawijanie żyłki i plecionki bardzo równe. Hamulec precyzyjny. Bardzo fajnie skonstruowana szpula, mianowicie krawędź zrobiono pod lekkim skosem, co znacznie i zauważalnie wydłuża rzuty. W sumie, nie ma się do czego przyczepić. Jedyne przekłamanie jakie można znaleźć w opisach kołowrotka, to tzw. maintance port, czyli port smarowania. Droższe modele posiadają coś takiego, że po wykręceniu jednej śrubki możemy nasmarować mechanizm wstrzykując kroplę oleju. Ten model tego nie posiada, mimo że wszędzie w opisach ten port figuruje. Błąd producenta w druku katalogu, powielany przez dystrybutorów.
Polecam.
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Krzysztof Poniewierski
Zastanawiałem się nad tym kołowrotkiem, jak nie wciągnie mnie baitcasting to może zakupię o model większy.
K-Pon

Maciej Kowalkowski
Miałem kupić rozmiar 4000, ale ten mi się trafił taniejSmile
www.fishermann.pl

Lukasz Szlafka
Wielkości jak EXAGE nie chrząka czasem mu przekładnia jak w Exage ? Na zimę chcę zamienić moje Exage na coś nie denerwującego pod bolka, lecz chciał bym coś z większą szpulką niż 2500, ten jest w wielkości 3000, ale szpulkę ma płytką Sad 4000 myślę że będzie za ciężki pod lekkiego kijka
<',)))>< Gofer

Maciej Kowalkowski
Nie wiem co te Exage mają za wadę. Znajomy też narzeka. Aernos ma inne trochę bebechy. Jak narazie żadnych stuków, chrząkań czy złej pracy przy kręceniu nie zauważyłem.
www.fishermann.pl

Arek Pawlak
Ten Maćka wygląda na maleństwo. Chyba że Maciek ma takie duże dłonieSmile

Łukasz, jeśli nie 3000 i nie 4000, to może jest dostępny w rozmiarze 3500.
Pozdrawiam, Arek.

Lukasz Szlafka
Chyba nie ma 3500, na aukcji w opisie są :

ARNS1000FA
210
5.2:1
0.25 mm / 90 m
5 x SSS + 1

ARNS2500FA
255
0.25 mm / 160 m
5 x SSS + 1

ARNS3000SFA
255
0.30 mm / 100 m
5 x SSS + 1

ARNS4000FA
330
5.1:1
0.30 mm / 180 m
1
5 x SSS + 1
Edytowane przez Lukasz Szlafka dnia 21.10.2013 19:27
<',)))>< Gofer

Arek Pawlak
Shimano 4000 są mniejsze niż Daiwy.
Pozdrawiam, Arek.

Lukasz Szlafka
Ja bym chciał lekki z większą szpulką żeby żyłka się tak nie skręcała i do dalszych rzutów pod bolka
<',)))>< Gofer

Maciej Marchwiak
Trzeba przyznać , że jest ładniutki ! Ja od lat używam, modeli Shimano SUPER - GT - RA z hamulcem walki. Wszystkie posiadają punkt smarowniczy. Nigdy żadnego nie musiałem rozbierać. Pierwszego kupiłem jakieś 15 lat temu i do dziś śmiga jak szwajcarski zegarek. Mam też jednego Exage i potwierdzam tę samą wadę ,,chrząkania" podczas zwijania pod obciążeniem. Więc go nie używam bo nie lubię na rybach się denerwować. Ale za to wykorzystuję od niego szpule jako zapasowe do GT - ponieważ idealnie pasują ! W zasadzie cała konstrukcja i wielkość jest niemal identyczna do Exage . Jedyna widoczna różnica to taka, że Exage ma dwie szpule metalowe , a GT jedną i zapas plastik. Daiwa 3500 ma średnicę szpuli 55 mm a Shimano 4000 ma 50 mm . Shimano 2500 ma 45 mm. Abu Garcia 4000 ma 48 mm. A co ciekawe Cormoran CORCAST Super Spin 8PIf ma aż 57 mm i przełożenie 4.2 - 1 tym dopiero się pięknie rzuca ! Zupełnie nie wiem dlaczego ich już nie produkują ?
Camelot

Maciej Kowalkowski
Arek Pawlak napisał(a):

Ten Maćka wygląda na maleństwo. Chyba że Maciek ma takie duże dłonieSmile

Łukasz, jeśli nie 3000 i nie 4000, to może jest dostępny w rozmiarze 3500.

Tak, jest mały. Ale nie aż tak, jak wygląda na zdjęciu. Do zwykłego spinningowania mi odpowiada. Do trollingu mam inne. Wszystko kwestia gustu i łowisk na których się łowiSmile Jak pisałem, miał być rozmiar 4000, ale trafiłem na okazyjnie niską cenę tego i się skusiłem. Nie żałujęSmile
www.fishermann.pl

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.11
11,237,162 unikalne wizyty