PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Kotwica czy hak?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2019
Łowca Ryby Miesiąca
rutekm

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Pike 97cm
Pike 105cm
Szczupak Jacha67 97 cm

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 4

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,262

· Najnowszy użytkownik: lukaszkosciukiewicz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Kotwica czy hak?
Ala Pawelczyk
Przy zasiadkach na szczupca lubię rzucić wędkę na sandała. W tym roku nie mam zbytnio czym się pochwalić [nie wiem co czy kogo winić -pogodę, przynęty czy wędkarza]bryndza.Myślę ,że po ochłodzeniu coś się ruszy . Łowię na zaporówce , głębokość wody zróżnicowana od 1m do 8m. Najczęsciej łowię na trupka lub fileta , czasem na pęki rosówek[o dziwo z niezłym wynikiem]. Najczęściej łowiłam na podwójną kotwicę [ przeszywałam przynętę] w tym roku zaczynam z hakami[niebieskie sandaczowe] .Co jest lepsze Waszym zdaniem- kotwica czy hak?

Krzysztof Poniewierski
Alu ja od dawna używam pojedyncze haki Mustad właśnie niebieskie, ale nad Ebro przekonywano mnie o wyższości podwójnej kotwicy, sam nie wiem co lepsze.
K-Pon

Maciek Nawrocki
Według mnie lepsza jest kotwica. Zawsze to 3 razy większe szanse na zapięcie ryby niż na haku. Łowiąc na żywca szczupaki miałem dużo lepsze efekty z kotwicą niż z hakiem.

Jan Brzozowski
Moim zdaniem na sandała hak (ten niebieski właśnie) a na szczupłego kotwica, jej wielkość uzależniona od wielkości żywca.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Sandacze są dużo bardziej ostrożne od szczupaków i bardzo często wypluwają przynętę gdy im coś nie pasuje (np. za sztywny przypon). Myślę, że z tymi hakami warto spróbować.
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
Od lat łowie w ten sposób na haki. Nie używam żadnych kotwiczek potrójnych czy podwójnych. Nie używam też, jak nazwaliście haków sandaczowych. Zwykle łowię na trupka uklei bez główki hak wbijam tuż za główką (której nie ma) a przy ogonku robię pętelkę i zaczepiam. Używam grubych haków najczęściej karpiowych o nr od 2 do 1/0.
Loniek

Jacek Wrobel
Ja uzywam podobnie jak Jasiek i Krzysiu tych niebieskich haków Mustada, z tym, że nie z oczkiem tylko łopatką albo VMC są one do tych mustadowskich bardzo podobne. Jeśli łowię moją sprawdzoną metodą czyli federkiem na sztywno łowię na małe uklejki lub stynki zakładam haczyk w rozmiarze 6-4 jeśli to płoć, okoń daję 1-1/0. Próbowałem na kotwicę zresztą zawsze tak łowię i polecam, na jednej wędce moja sprawdzona metoda na drugiej coś nowego, świeżo usłyszanego czy polecanego. Z reguły wygrywa ta stara sprawdzona ale kto wie. Mistrz nie zawsze może być mistrzemPijany
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

salto
Ja do połowu sandaczy używam wyłącznie haczyków i są to właśnie niebieskie Mustady. Rybkę przeszywam praktycznie na całej długości, tak aby grot haczyka wystawał w okolicach głowy.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 03.09.2013 14:10
Robert

Ala Pawelczyk
Dzięki Panowie za wypowiedzi. Jacku -pierwszy wymiarowy sandał w tym roku na Twój sposób>feder. Dzięki serdeczne za podpowiedz [ widzisz jak szybko się uczę-pojętna jestemHaha ].Łowiłam różnie- feder, hak i kotwica .Mnie sprawdził się feder i hak, na kotwicę tym razem nic nie złowiłam.

Jacek Wrobel
Alu, bardzo się cieszęGrinGrinGrin masz już jednego sandałka jeszcze jeden i będziesz miała co na nóżki założyćspoko

- Pearl Buck

Ala Pawelczyk
Nie jednego tylko 4 na wymiar po ostatniej zasiadce 3 nocnej[tylko nocą coś się działo] na 4 wędki.

Jacek Wrobel
He, he, he ale namieszałem, tu napisałaś, że pierwszy wymiarowy sandał ale na federka, w innym temacie były już cztery ale zacząłem czytać od tego tematuZawrót

- Pearl Buck

Ala Pawelczyk
Mieszaj , mieszaj -ruszyla rybka to i u nas na forum "się dzieje". Podejście humorystyczne wskazaneFishing.

Kris
A ja jako ciekawostkę podam że łowiłem sandacze z lodu .... po zmroku i efekty były rewelacyjne(największ miał 5kg)w lata 1985-87
A jak łowiłem na trupka to przeszywałem igłą żywca i używałem podwójnej kotwicy

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.10
11,915,293 unikalne wizyty