PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Sandaczówka łódkowa
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
robeRTS

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,314

· Najnowszy użytkownik: dawidz91

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Sandaczówka łódkowa
Longin Bojanowski
Była już brzegowa to dlaczego ma nie być łódkowej. A że najczęściej łowię (próbuję łowić) z lodki na zalewie postanowiłem zrobić sobie wędeczkę na sandaczyki. Mało tego, gdzieś w zapasach leżało trochę starszych gratów i trzeba by je wykorzystać bo inaczej będą tam leżeć do u. śm. Z założenia wędeczka miała być krótka. Oczywiście choć pomysł był (krótki poping firmy MHX)to blanku nie było. Pojechałem więc do jednej z pracowni pomacać blanki i tak długo macałem aż wymacałem a raczej wspólnie z właścicielem wyselekcjonowałem blank z całej serii.
Do tego nowości. Przelotki Fuji (trzy pierwsze KR CONCEPT i pozostałe KB 4,5). Postanowiłem też zrobić dzielona rękojeść z aluminiowa wkładka rozdzielającą i założyć aluminiowy uchwyt kołowrotka (to te rzeczy, które leżały i nie miałem wcześniej pomysłu na ich wykorzystanie).

Zobaczcie co z tego wyszło.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5a046be33_pikefinder.jpg
Fotka powinna być w pionie ale musielibyście przesuwać więc jest tak.

Tak wygląda rękojeść
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5a32cba96_pikefinder.jpg

Teraz przelotki
Wejściowa (tylko jedna przelotka na dolnej części)
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5a5c0ecc6_pikefinder.jpg

Dwie pozostałe KR na szczytówce
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5adc70409_pikefinder.jpg

Reszta przelotek to już KB (na fotce widać tylko 4 ale jest ich 6)
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5a86c7c0b_pikefinder.jpg

Tutaj trochę oszukuje perspektywa, ale po złożeniu wędeczka wygląda tak
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5b06ae0c3_pikefinder.jpg

Próbowałem zrobić makro szczytowej, ale super to wyszedł kurz. Zwróćcie uwagę, że nie ma tu omotki. Bo tak naprawdę nie ma ona żadnego znaczenia poza ozdobnym. Żeby jak najmniej obciążać szczytówkę (ma to wpływ na szybkość wędki) postawiłem tylko lakierowego kleksa dla wyrównania przejścia tulejki na blank.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5b2228491_pikefinder.jpg

Wreszcie oznaczenie blanku
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5b5c17ee9_pikefinder.jpg

I oczywiście podpis. Starałem się jak mogłem Krzyśku, ale wyszło chyba jak zwykle.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_521e5b405a282_pikefinder.jpg

Wędkę dziś zdjąłem z maszynki więc jakiekolwiek próby będą za kilka dni niech spokojnie doschnie. A jakie to są wędki można poczytać tu:
http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-09-12_test_wedzisk_mhx&folder=testy&url=/testy.php
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 29.08.2013 09:25
Loniek

Jacek Wrobel
Piękna robota, wędeczka superBravo
A na tej fotce z przelotkami jest ich 5 a nie 4Hihi
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Bogumil Trzcinka
Rękojeść jest zaj....... reszta też niczego sobie Tak Trzymać

Damian Poweska
Znów piękna wędeczka w Twoim wykonaniu, gratulacje Bravo

Szymon Kabacinski
Super wykonanie. Już czuję na nim te pstryki ... Smile
A nie lepiej było by zastosować jakiś SKS z rezonansem? Co by kopnięcia mocne były ?Grin Wiem, że zamiarem było wykorzystanie tego co już ma Pan na składzie Smile
pikefinder.pl/upload_img/01469_1111.png

Longin Bojanowski
Jacku, na fotce są 4 (4 KB + szczytowa). Zresztą ja zawsze liczę szczytową jako coś innego niż przelotka (choć taką jest). To chyba jakiś spadek czy przyzwyczajenie.

Szymonie, tak jak napisałeś wykorzystywałem niektóre elementy które leżały. Ale SKSS (a nie SKS) z rezonansem to nieporozumienie. SKSS daje się po to aby trzymać paluchy na gołym blanku (żaden rezonans nie odda tego co bezpośredni dotyk. I drugie SKSS został tak opracowany, że aby w pełni wykorzystać jego zalety trzeba trzymać w odpowiedni i tylko taki sposób (stopka kołowrotka miedzy palcem dużym i serdecznym). Ja bardzo często trzymam inaczej.
Loniek

Szymon Kabacinski
Tak, racja. Do takiego uchwytu pewnie trzeba się przyzwyczaić. A jaka jest długość kija ?
pikefinder.pl/upload_img/01469_1111.png

Krzysztof Poniewierski
Bogumil Trzcinka napisał(a):

Rękojeść jest zaj....... reszta też niczego sobie Tak Trzymać

Rękojeść jak z rasowego SpeedMastera ale z o niebo lepszym uchwytem i w lepszym wykonaniu jak widzę Smile
Jak zmieścisz kijaszek to proszę weź go ze sobą na najbliższe spotkanie (to już za tydzień Clown ).
Ciekawe te przelotki, muszę o nich poczytać.
A co do podpisu, Loniu nie staraj się, mi się podoba ten "niezdarny" - wygląda swojsko i jakoś tak SUPER Smile
K-Pon

Jan Brzozowski
Wędeczka super, tylko ta cena Płacze
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.10
11,242,543 unikalne wizyty