PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: TEAM DRAGON 1225iST
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2019
Łowca Ryby Miesiąca
rutekm

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Pike Wersminia
Szczuapk
Szczuapk

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,260

· Najnowszy użytkownik: 2j73

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
TEAM DRAGON 1225iST
Jan Brzozowski
Kołowrotek do lekkiego spinningu.

Opis i parametry:

Producent: Dragon

TEAM DRAGON to kołowrotek nowej generacji, zaprojektowany przez najlepszych specjalistów wędkarstwa spinningowego. Konstrukcja przekładni i wałek napędu posuwu szpuli z nacięciem ślimakowym gwarantuje stałą prędkość oscylacji oraz idealne nawijanie żyłki. Całość wykonano w technologii CNC, elementy metalowe wycięto mechanicznie na obrabiarkach sterowanych numerycznie, w systemie optymalizacji jakości QOS.

Charakterystyka i parametry techniczne:
- bardzo płynna praca;
- korpus i rotor wykonane z superduralu;
- 11 japońskich łożysk kulkowych;
- 1 łożysko oporowe rolkowe (Infinitive Anti-Reverse);
- główna przekładnia klasy HEG, frezowana z mosiądzu i superduralu;
- system oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową;
- główna duraluminiowa szpula,
- dwie zapasowe duraluminiowe szpule, identyczne jak szpula główna;
- precyzyjny system układania żyłki,
- precyzyjny, hermetyzowany, multitarczowy hamulec przedni;
- korbka wycinana mechanicznie z pręta duralowego, wkręcana bezpośrednio w koło napędowe, co całkowicie eliminuje luz między korbką a kołem zębatym,
- rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni,
- system blokady kabłąka w pozycji otwarcia,
- tytanowa rolka kabłąka na łożysku kulkowym, zabezpieczająca przed skręcaniem żyłki,
- pełne dynamiczne wyważenie obracających się elementów,
- pojemność szpuli 0,25mm/170m,
- przełożenie 5,0:1,
- waga 290g;
- gwarancja: 5 lat

pikefinder.pl/upload_img/02793_173.JPG

Kołowrotek wizualnie bardzo ładny, ale wiadomo, że nie wygląd jest najważniejszy. Liczy się jego użyteczność, wytrzymałość i bezawaryjność.
Pełen optymizmu wyruszyłem na pierwsze łowy z nowym nabytkiem i od razu pierwsze rozczarowanie.
Przy zwijaniu plecionki (zwłaszcza gdy miałem założoną większą obrotówkę) dało się odczuć wyraźne chrobotanie na tyle mocne, że przenosiło się na rękojeść kija.
Ponadto następnym poważnym mankamentem było to, że po rzucie
żyłka przed rozpoczęciem zwijania musiała być napięta, ponieważ gdy była luźna, zamiast na szpulę, nawijała się na nakrętkę szpuli.

pikefinder.pl/upload_img/78245_178.JPG

Działo się tak dlatego, ponieważ nakrętka wystawała poza krawędź szpuli, co widać na tym zdjęciu.

pikefinder.pl/upload_img/16248_174.JPG

Problem z nawijaniem dało się rozwiązać poprzez zeszlifowanie przy nakrętce o 3mm tulei dociskowej sprzęgła. Spowodowało to głębsze schowanie się nakrętki w szpuli.
Natomiast po półtora roku dość częstego używania (czyli ubiegłej zimy) dzięki uprzejmości szefa Team Dragon oddałem kołowrotek do przeglądu, gdzie został wyleczony z dolegliwości chrobotania, wymieniona została też rolka kabłąka wraz z łożyskiem. Jak na razie, młynek spisuje się bez zarzutu.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 30.08.2013 10:22
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Szlafka
To samo (nawijanie na nakrętkę) miałem w Cormoran Rodeo GTI 1500 Pif, ale nic z nim nie kombinowałem tylko dałem ojcu na spławik i za dużo nim nie musi kręcić Smile
<',)))>< Gofer

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,820,967 unikalne wizyty