PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Zbiornik zaporowy PILCHOWICE
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Kwiecień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jacek Wróbel

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,280

· Najnowszy użytkownik: cerek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Zbiornik zaporowy PILCHOWICE
Arek Pawlak
Zbiornik zaporowy PILCHOWICE

Druga co do czasu powstania i najwyższa w naszym kraju zapora kamienna oraz łukowa. Powstała na rzece Bóbr w latach 1904-1912 w celu ochrony przed powodziami. Wysokość zapory to 69 m, a szerokość jej korony to 270 m. Zalew ma powierzchnię 240 ha i pojemność 50 mln metrów sześciennych. Znajduje się w odległości 2 km od Pilchowic i 10 km od Jeleniej Góry. Do zbiornika można dojechać, kierując się trasą z Jeleniej Góry w stronę Lwówka Śląskiego. Jest to łowisko trudne technicznie, z dużymi wahaniami poziomu wody, ale dzieki temu posiada bogaty rybostan. Z ryb drapieżnych występują tu - sandacze, szczupaki, okonie, zdarzają się sumy, a także klenie, Białoryb - to leszcze dochodzące nawet do 7 kg, karpie, amury, liny i grube płocie.

pikefinder.pl/upload_img/16304_pilchowice_1.jpg

pikefinder.pl/upload_img/02543_pilchowice_2.jpg

pikefinder.pl/upload_img/92078_pilchowice_3.jpg

pikefinder.pl/upload_img/49678_pilchowice_4.jpg

pikefinder.pl/upload_img/15407_pilchowice_5.jpg

pikefinder.pl/upload_img/72643_pilchowice_6.jpg

Gospodarzem obiektu jest okręg PZW w Jeleniej Górze.
Pozdrawiam, Arek.

norimk
WMH kręciło tam film w 2003 roku "Sposób na sandacze" I ja chętnie spróbował bym tam swoich sił z moimi kogutkami.
When I fish, I know that I'm alive

Arek Pawlak
norimk napisał(a):
WMH kręciło tam film w 2003 roku "Sposób na sandacze"...

Podobno w maju kręcili - stąd tle tych brań.

Norimk nie ma problemu, żeby się umówić, my też będziemy atakować "z wody" ten zbiornik.
Pozdrawiam, Arek.

norimk
Do Strzyżowic mam ok 270km, więc różnie może być. Gdyby ktoś ode mnie chciał się wybrać to można by zrobić jakiś wypadzik. Kumpel z którym najczęściej jeżdżę na rybki nie lubi spina ale może da się namówić, zawsze może z brzegu połowić. Się pomyśli.

Arek Pawlak
Trochę daleko. My pontonową eksplorację zaczniemy z pewnością od Mietkowa.
Pozdrawiam, Arek.

norimk
Ja oczywiście Turawa. Ale na Mietkowie może też uda nam się spotkać. Mam ok 170km, to jest różnica
Edytowane przez norimk dnia 12.03.2011 22:40

ofensywa1
Panowie z przykrością informuje że to co nakręciło WMH to przeszłość. Od tamtej pory rybostan został tak przetrzebiony że jest problem ze złowieniem wymiarowego szczupaka czy sandacza. Nawet leszcze które kiedyś dochodziły tu do 5 kg są wspomnieniem. Jeżeli ktoś mieszka daleko od zbiornika i chce tu przyjechać to powinien się grubo zastanowić żeby nie być rozczarowanym. Dodatkowo w zbiorniku pływają tony śmieci. Jak się pływa łódką to się ciągle o nią obijają. A i problem jest z pozostawieniem auta bo złodzieje grasują i szyby wybijają w celu ograbienia auta.

Jacek Wrobel
...no to co ja słyszę to masakra jakaś, mam nadzieję że to nie jest prawda, tylko jakaś wtopa....prima aprylisWink Byłem tam kilka razy, i nawet gdybym ryby nie złowił to dla samych klimatów miło było a jakie wspomnienia. Jednak te śmieci i złodzieje, nie może bycTopór
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Damian Poweska
Kolega chyba chciał zniechęcić przyjezdnych Smile

ofensywa1
Wcale nie zniechęcam ale brak kontroli (są sporadyczne) spowodował ze miejscowi fanatycy rybiego mięsa mocno przetrzepali zbiornik. Poniżej ciekawe linki.

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=578

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=550&mode=thread&order=0&thold=0

Wiosną (w kwietniu weszliśmy na miejscówkę gdzie naliczyliśmy głowy małych sandaczy max. może 40 cm - 23 szt.

W sezonie jak brał leszcz to do worków po ziemniakach pakowali.

A co do złodziei to z kolegą w lipcu 2014 pojechaliśmy nad jezioro to wybili szybę
i zakosili radio.

Okręg PZW Jelenia Góra wprowadził od 2015 roku zakaz połowu ryb z łodzi od 01.01 do 31.05
w związku z tym że wędkarze w kwietniu i maju napływali na gniazda sandacza i 30 gramowymi główkami obrzucali rzekomo za okoniem.

Poza tym TAURON w przeciągu 2 -3 lat przewiduje spuszczenie zbiornika i remont zapory.

Damian Poweska
No to faktycznie nie ciekawie się robi Sad

ofensywa1
Oto zdjęcie z dzisiejszego spaceru na Pilchowickie jezioro.Płacze

pikefinder.pl/upload_img/35728_DSC_1538.jpg

Poniżej śmieci wyrzucone przez jezioro na brzeg ( przy pojemności 35 mln/m3)
Śmietnisko w jeziorze bierze się poprzez zaśmiecanie Bobru często przez mieszkańców miejscowości, przez które rzeka płynie. Zanim wszedł podatek śmieciowy to przy przyborach wody niektórzy ludzie wyrzucali worami śmieci do Bobru. Najgorsze że nie znam przypadku przyłapania kogoś na tym. W Bobrze zdarzało mi się złowić to materac sprężynowy, reflektor, basen dmuchany, buta i parę innych ciekawych rzeczy.

pikefinder.pl/upload_img/73842_DSC_1529.jpg
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 22.02.2015 21:16
Szanuj naturę nim cię uzna wrogiem i zniszczy!!!

Jacek Wrobel
Ooooooooooj rzeczywiście smietnisko!!! Angry
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Mayki
Śmietnik, wszystkie zbiorniki poniżej Jeleniej Góry tak wyglądają cały plywajacy syf widać , najgorzej jest na Perle Zachodu tam jest pierwszy zbiornik za miastem.A co do rybostanu to porażka. Kilka lat temu było znacznie lepiej.
prosiłem Boga aby dał mi wszystko,a dostałem życie abym mógł cieszyć się wszystkim,ale ryb nadal nie umiem łowić

ofensywa1
Pilchowice mają najgorzej ponieważ wszystkie śmieci spływają na zbiornik z perły i wrzeszczyna. Do tego te 3 zbiorniki były podtruwane przez celwiskoze jak działała. te pozostałości są dalej w dnie. A oprócz tego parę set metrów od jeziora pilchowickiego jest już obecnie zasypane wysypisko śmieci. Po powodzi stulecia podobno woda podmyła wysypisko.
Na dnie jeziora są setki lodówek. Czasami przy brzegach można znaleźć. Shock

ofensywa1
Ciekawy artykuł

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=601

Kamil Zaczkiewicz
Oby zrobili to wszystko z głową i poszanowaniem natury, a nie tylko swoich interesów...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

ofensywa1
Pilchowice nie mają lekko:

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=611 Shock

ofensywa1
https://www.facebook.com/grodzkie/timeline?ref=page_internal

ofensywa1
Bóbr poniżej zapory pilchowickiej skażony. Dno zbiornika niczym Czarnobyl:

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=637

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.16
10,922,473 unikalne wizyty