PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wędki sumowe
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,260

· Najnowszy użytkownik: Braco

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Wędki sumowe
Longin Bojanowski
Niedawno robiłem wędkę 100-u funtową. jak na nasze Polskie warunki wydała mi się trochę zbyt mocna. Postanowiłem więc zrobić coś co będzie nadawało się do łowienia z łódki w pionie lub z dużym sumowym spławikiem. Zamówiłem więc dwa blanki a jak doszły zacząłem je zbroić. Skończyłem w sobotę rano więc dziś opisuje i pokazuję.

Blanki to Vertical Jiging oznaczone CBVJ 6060 i CBVJ 6040. Z numeru można odczytać długość i moc wędek 60 oznacza 6 stóp (ok. 180 cm) a druga liczba np. 60 oznacza moc w funtach. Tak więc 6060 to 60 funtowy kij o dł. 180 cm a drugi o tej samej długości to 40 funtówka (brzmi jak oznaczenie armatyGrin). Obie wędki uzbrojone są w przelotki ALPS i szczytowe Pacyfic Bay. Aluminiowe uchwyty tych samych firm. Rękojeści z pianki EVA oraz gimbale (ALPS- złoty i FUJI, nie mogłem dostać czerwonego).

Teraz kilka fotek:
Opisy blanków
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9ac4c503fd_pikefinder.jpg
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9ad0a838c5_pikefinder.jpg

Oczywiście muszą być podpisane. Tu jedna fotka ale podpis na drugiej jest tak samo koślawy.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9ad4513e08_pikefinder.jpg

Firmowa naklejka
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9ad8515fa9_pikefinder.jpg

Tak wyglądaja rekojeści
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9adbba4168_pikefinder.jpg

Przelotki wejściowe
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9af4e585e1_pikefinder.jpg

Szczytowe
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9af852c954_pikefinder.jpg

Obie wędki są uzbrojone pod multiki. I żeby mi nie było, że robiłem po trzeźwemu to wyglądają tak:
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51d9afaeef3d2_pikefinder.jpg

I jeszcze jedno. Na zlocie u Bogusia będzie można pomacać. .....................................................................................oczywiście wędki.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 07.07.2013 20:49
Loniek

Krzysztof Poniewierski
Super wykonanie Loniu, no i firmowa naklejka Smile
Masz jej zdjęcie w lepszej rozdzielczości ??
K-Pon

Longin Bojanowski
Krzysiu, tutaj fotki są zmniejszane, to tutaj ma 490 kB a oryginał mam na kompie i ma 3MB
Loniek

Lucas
Longin podobają mi się te kije Grin

Krzysztof Poniewierski
Longin Bojanowski napisał(a):

Krzysiu, tutaj fotki są zmniejszane, to tutaj ma 490 kB a oryginał mam na kompie i ma 3MB

Nawet w małym rozmiarze:
LOGO PODOBAĆ SIĘ KRZYŚ Smile
K-Pon

Damian Poweska
Jak zwykle piękne kijki Bravo

Jacek Grzeszczyk
Longin Bardzo mi się podoba twoja praca przy wędkach.
Super to wygląda i pewnie sprawdza się nad wodą.
Wędkarstwo Moja Pasja

Slawomir Tabor
Seria pijanych wędek Lońka się powiększyła Tak Trzymać dobrze że ja dysponuje dwiema z tej serii .
TABOR

Marcin S
Takie wędziska to klasa sama w sobie Tak Trzymać

Longin Bojanowski
Longin Bojanowski napisał(a):

Ukręcić nowy kijek na sumka (już wiem jaki) i złowić na niego Zegrzyńskiego sporego osobnika...

Kamil Zaczkiewicz napisał(a):
@Loniek, jaki blank wytypowałeś?

Ma być do werta z ewentualnością rzucania, kołowrót to multik okrąglak. po macaniu i rozmowie z I. Matuszewskim doszliśmy że powinno byc super na Batsonie Revelation REVC68XH (2,02 metra, 15-39 lb c.w. 10-42).
Będzie jeszcze coś ale później (pewnie ok lipca) chcę wypróbować nowe CD EXT NANO. na razie to tylko pomysł na wędeczkę pod szczupłego na blanku CDEXN-862M CDBLEXNANO2260-0624 (2,60 m, 17 lb cw. 6-24)
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
Te 42g to mocno umowne przy 30lb mocy Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Longin Bojanowski
Tak, nawet bardzo mocno. Te blanki takie jakieś są. Zresztą wiele zależy od zbrojenia. Robiłem teraz (jak doschnie to fotki z opisem w rodbuildingu wrzucę) na blanku Revolution 17 lb i producent określił cw. na 7-21. Śmiem twierdzić że 35 gram można spokojnie rzucać. Na jb ktoś zapytał czy REVC68MH (20 lb i cw. 10-28) da się rzucić 30 gr, padła odpowiedź, ze spokojnie 2x więcej. Liczę na to, że będzie można rzucać powyżej 100 gr. Można by rozpatrywać lżejszy np. 25 lb. ale ma być pod sumka to 30 przeszkadzać nie będzie. Ma pracować z ABU Revo NA CL. Powinno się to zgrać dobrze.
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
To ten 20lb powinien być fajny pod mniejsze jerki ze Sliderkiem 10 na czele...

Ja ten roczek sumowy zamierzam walczyć BeastMasterem XHP do bodajże 150g(optymalnie do 120). Teraz tylko poszukiwania młynka, to znaczy bardziej najkorzystniejszego źródła pozyskania Grin
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.09
10,195,170 unikalne wizyty