PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Muchówka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: Blazej-d

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Muchówka
Longin Bojanowski
Pamiętacie pewnie, obiecałem kiedyś że zrobię muchówkę na szczupaki. No i w końcu zrobiłem.
Najdłużej zajęło ściągnięcie odpowiedniego blanku, bo w kraju nie ma co pomacać jak już to słabsze lub jakieś dość dziwne. Wreszcie wybór padł w tzw. ciemno. Macałem słabszą a wybrałem mocniejszą.
Wybór padł na blank F908-2-MHX. Blank ma 9 stóp (ok.275 cm). Podobno jest w klasie 8.
Blank uzbroiłem w uchwyt aluminiowy Alps z wkręcanym trzpieniem na którym osadziłem tzw. dopalacz, korkową rękojeść full wells oraz przelotki. Pierwsza przelotka i następna to przelotki Fuji Alconite w srebrnych ramkach, następne (łącznie ze szczytowa)to przelotki Pacific Bay Hard Chrom (to te dzikie węże),

Wygląda to tak
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51ceacb503b9f_pikefinder.jpg

tu dolnik
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51cead0f4195f_pikefinder.jpg

pierwsza przelotka typu "dziki wąż"
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51ceada6dc55d_pikefinder.jpg

przelotka szczytowa
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51ceade3b7e34_pikefinder.jpg

Rękojeść z odkręconym dopalaczem.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51cead41bc421_pikefinder.jpg

Trzeba by tylko to coś wypróbować. Wcześniej na muchy nie łowiłem więc w przyszłym tygodniu jadę do kolegi, który łowił i to on oceni do czego zdolny jest ten kijek. Jak wrócę cos skrobnę.
Edytowane przez Szymon Kabacinski dnia 29.06.2013 16:17
Loniek

Damian Poweska
Ładna muchówka, jeszcze raz gratuluję talentu Tak Trzymać

Ala Pawelczyk
Loniek toć to artystyczne dziełoBravo iGratulacje Aż ciśnie się zacytować powiedzenie''masz łeb i ręce nie od parady"-przepraszam jeśli Cię uraziłamHello.

Arek Pawlak
Lońka motto powinno brzmieć:
Mam łeb i ręce, to nimi kręceHihi
Pozdrawiam, Arek.

Krzysztof Poniewierski
Takiej muchówki jeszcze nie widziałem (tzn. z dopalaczem) Smile
Ciekawi mnie jak się będzie sprawowała Smile
Śledzę wątek.
K-Pon

Szymon Kabacinski
Nie ma słów, by opisać Pana talent Smile
Coś pięknego. Oby wyciągała same metrówki ! Fishing