PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Pytanie jak wygląda profesjonalny zestaw trolingowy
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,324

· Najnowszy użytkownik: hasdar

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Pytanie jak wygląda profesjonalny zestaw trolingowy
Kris
Witam serdecznie wszystkich trolingowców ; czy ktoś jest w stanie opisać metody prawdziwego trolingu nie ciągania przynęty za łodzią ale co to są psy ,windy ,klipsy,jak obliczyć prędkośc ,głebokość do wielkości przynęty z jaką predkością trolingować ,pytam bo jakś nie mogę nigdzie doczytaćPijany

PK
Cześć @Kris. Ja trolluję i to ostatnio najczęstsza, metoda połowu którą uprawiam. Jednakże nie pomogę Ci do końca odnośnie Twojego pytania. Pływam po Zalewie Sulejowskim gdzie najgłębsze miejsca to ok. 10-11 m. Nie potrzebuję żadnej windy i innych specjalistycznych dodatków. Prędkość mam wyświetloną na sondzie, ale to nie jest konieczne, dostosowujemy ją sami. Jedni pływają wolniej, inni szybciej i każdy coś tam złowi. Początkowo pływałem wolniej 2,70km/h-3,20km/h. Teraz często pływam z prędkością 4,00 km/h.Co do głębokości schodzenia przynęty - wiele woblerów (tylko tymi przynętami na razie trolluję) ma ją podaną na opakowaniu. Jeśli jej nie ma to w przybliżeniu określisz ją po wielkości, kształcie i długości steru. Wypuszczając przynętę dalej pozwalasz zejść jej głębiej, płynąc szybciej sprawiasz że przynęta też niżej schodzi. Grubość plecionki też ma na to wpływ.

Pozdrawiam
Paweł

P.S. gdzie pływasz?

Kris
Trzeba zagłębić wiedzę o trolingu Morskim +okres ochronny łososia bo nie wiem ? Jak to na morzu wygląda + ile wędek można ciągać za sobą w PL i w DE .
Od sierpnia łajbę zaciągam na Rugię to i za łososiem można się pouganiać .Aluminiową ramkę do 6-8 zestawów już mam tylko trzeba dokończyć i będzie się działo .

pikefinder.pl/upload_img/51472_image.jpg

pikefinder.pl/upload_img/43769_image.jpg

okonhel
W Polsce na wodach morskich możesz postawić 12 wędek na 1 jednostce.
C.R.E.T.

Kris
pikefinder.pl/upload_img/56091_unnamed (1).jpg
W oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu doposażam łódkę pod kątem trollingu. Nie jest to moja ulubiona metoda Frown ale że na Powidzu spędzę sporo czasu w tym roku by dobrać się cwaniaczkom na większych głębokościach (10-15 m ) trolling jest nieodzowny .

Jan Brzozowski
Marka się pytaj, on ostatnio modyfikował swoje rusztowania do wędek.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.07
11,333,446 unikalne wizyty