PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Na żywca wymiarowy szczupak?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
robeRTS

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,315

· Najnowszy użytkownik: dawidz91

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Na żywca wymiarowy szczupak?
Kris
Czy któryś z paikfinderów już próbował założyć wymiarowego szczupaka ? Ja już odpowiedni spławik mam od 2 lat i chyba w tym roku spróbuje ,problem polega na tym że lubię aktywne wędkowanie i udaje mi się to z niezłym skutkiem dlatego jeszcze nie uzbroiłem wymiarowego szczupaka .

Arek Pawlak
Może być problem z jednym hakiem w PolsceSad
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
No właśnie. Zestaw kotwica - hak odpada. Albo jedno, albo drugie. Ewentualnie można się posiłkować agrafkami przy tak dużym żywcu.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Kris
Jeden duży hak za karkiem koniecznie ukryty pod skórą inaczej wypluje

Longin Bojanowski
A dlaczego koniecznie za karkiem i ukryty?
Loniek

Maciej Marchwiak
Ciekawy pomysł !
Camelot

Maciej Marchwiak
Kiedyś założyłem na żywca ponad 20- centymetrową płoć i okoń mi ją zeżarł ..... Więc chyba półmetrowy szczupaczek , nie powinien być za duży jako żywiec na szczupaka ?
Camelot

Jacek Bartnik
Kris napisał(a):

Jeden duży hak za karkiem koniecznie ukryty pod skórą inaczej wypluje

Szczupak to nie sandacz ,także nie podejrzewam żeby wypluł.Jak weźmie na żywca to raczej nie puszcza.Wink

Mariusz Karpowicz
Maciej Marchwiak napisał(a):

Kiedyś założyłem na żywca ponad 20- centymetrową płoć i okoń mi ją zeżarł ..... Więc chyba półmetrowy szczupaczek , nie powinien być za duży jako żywiec na szczupaka ?

Zdarzało mi sie łowić 2-3 kg szczupaki ze świeżymi ranami po innych szczupakach, więc 50ciocentymetrowy szczupak z pewnością nie jest zbyt duży dla metrówki.
Maniek

kgluchy
no ciekawy pomysł Smile chciał bym zobaczyć takie cuda i bardzo chciał bym holować tego szczupaka co się skusi na wymiarowego kolegę Grin

Kris
u nas w Wągrowcu rybacy złowili szczupaka ok 15 kg miał w bebechach pnad 3 kg pike co wy na to ? a że duży szczupak jest jak sandacz i wypluje jak poczuje hak sam się o tym przekonałem 3 razy brak przyponu metalowego branie wszystko obgryzione 3 razy z przyponem branie 2 razy żywiec zmiętolony nie został połknięty i to była ta sama ryba lub 2-3 metrowe szczupaki .
Naprawde te duże są bardzo cwane jak im coś nie spasi to wyplują gwarantuje.Wink
myslę że 1,5 do 2 kg jest bardzo ok kwestia aby nie poplątał zestawu ale jak go puścimy na czystej wodzie daleko od brzegu na 8-10 metach to nie poplącze zestawu inaczej jest z 1kg karpiem na suma tam trzba dać cegłówke
Edytowane przez Kris dnia 02.06.2013 20:02

Kris
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Zdarzało mi sie łowić 2-3 kg szczupaki ze świeżymi ranami po innych szczupakach, więc 50ciocentymetrowy szczupak z pewnością nie jest zbyt duży dla metrówki.

Kris
Mariusz Wacek może się już zacząć obawiać

Lucas
Szczupak podobno jest dobrym żywcem na suma i chętnie na nim żeruje. Może te otarcia na większych sztukach to po wąsatych przyjacielach. Chociaż powiem Waż że kiedyś znalazłem przy brzegu dwa szczupaki, jeden był niewiele mniejszy od drugiego, mimo to ten większy się zadusił mniejszym, było to jeszcze za czasów gdy nie było tel z foto.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 03.06.2013 09:41

Norbert_arab
50 cm ryba na szczupaka to trochę zwariowany pomysł. Myślę że płoć 30 cm wystarcza jeśli chcesz złowić metrówkę. Pomyśl ile ten szczupak będzie go zajadał.Wink

Kris
Norbert_arab napisał(a):

50 cm ryba na szczupaka to trochę zwariowany pomysł. Myślę że płoć 30 cm wystarcza jeśli chcesz złowić metrówkę. Pomyśl ile ten szczupak będzie go zajadał.Wink

ok ale u mnie złowić 50 cm szczupaka to pikuś ale płoć 30 cm niemożliwe tu takich nie złowisz to tak jak z metrówką .Z połknięciem 50siątaka metrówka nie ma żadnego problemu i nie trwa to tak długo .Na metrówkę wystarcz 20 cm płoć ale taki szczupaczek jest ciekawszy dla metrówki (wydaje mi się)a w galerii nad wodą jest zdjątko pt tytułem głodny kanibal tam jest szczupak 70cm z 37 cm szczupakiem w gardle i jeszcze zażarł co ty na to ? taki 8-10-12 kg połyka 50-60 cm jak śledzia i myślę że się nie mylę
natura jest brutalna a kaczory mają szerokie paszczeFrown

Longin Bojanowski napisał(a):

A dlaczego koniecznie za karkiem i ukryty?

za karkiem bo łyka od głowy i nie musisz długo czekać z zacięciem

Mariusz Karpowicz napisał(a):

ty wiesz o czym mówisz i podoba mi się to twoje "z całą pewnością nie jest zbyt duży dla metrówki " bo tak jest Maniek ze 100% pewnością Bravo
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 03.06.2013 14:48

Krzysztof Poniewierski
Kris imienniku, ja Cię błagam ....
4 posty pod postami, cytowanie bez opisu.....
Dodajesz pracy Moderatorom, dodajesz Sad
Edytowane przez Krzysztof Poniewierski dnia 03.06.2013 14:49
K-Pon

Arek Pawlak
Scaliłem to jakoś do kupy.

Kris jest pół godziny na edycję posta, więc jest sporo czasu, żeby coś dodać, czy zmienić. Nie róbmy chaosuSad
Pozdrawiam, Arek.

Kris
ok sory nie daje rady będę zamieszczał tylko zdjęcia to mi wychodzi nie chcę robić wam kłopotów Bezradny

Norbert_arab
Kriś jak złowisz tego szczupaka metrowego to koniecznie wstaw go na forum. Jestem bardzo ciekawy efektów Wink.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.19
11,237,167 unikalne wizyty