PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Moje muchy szczupakowe
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Luty 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

szczupaki
szczupaki
szczupaki

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,249

· Najnowszy użytkownik: HubertB

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Moje muchy szczupakowe
Longin Bojanowski
To pierwsze muchy tego typu. Musze jeszcze sporo potrenować ale ponieważ dziś dostałem przesyłkę w której były brakujące materiały (oczy i coś tam jeszcze) to pozwalam sobie wkleić fotki moich pierwszych much szczupakowych. Oczywiście jeszcze nie przetestowanych na zębatych, ale cóż będzie czas będą testy.

Mucha 1
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51703c6444030_forumsumowe.jpg

Mucha 2
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51703c82c2eaa_forumsumowe.jpg

Mucha 3
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51703cc48087f_forumsumowe.jpg

Much
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51703ca249c1f_forumsumowe.jpg

To ostatnie to much, bo większy.
Loniek

Maciej Kowalkowski
Fajne muchy i fajny muchSmile Teraz tylko czekać na efektySmile
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Longin Bojanowski
Wreszcie doszły i haki.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_517186033b6f3_forumsumowe.jpg

Od lewej: Akita 301S 4/0; gamak WORM 36 4/0; Wizard WD 191 2/0 i Tiemco TMC 8089N nr 6 (w tych Tiemco jakaś dziwna numeracja, nr 6 jest prawie taki sam jak Wizard nr 2/0). Akita to już potężny hak sporo grubszy od reszty.
Loniek

Szymon Kabacinski
Bardzo ładne, fajne były by pewnie też na garby na boczny troczek w mniejszej rozmarówce.

Longin Bojanowski
Na bocznym troku to ja już łowiłem nawet sandałki na muchę. Tylko, ze muchy były trochę inne. teraz będę pobierał nauki prawdziwego muchowania. Niestety nie wiem ile mi to zajmie. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będę już umiał wrzucić muchę miedzy grążele i wyjąć jakiegoś zębatego.
Loniek

Longin Bojanowski
Kolejna twórczość. Tym razem postanowiłem zrobić muchy z syntetyków.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_5172a5a4617c5_forumsumowe.jpg

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_5172a5bb28442_forumsumowe.jpg
Loniek

Lukasz Szlafka
Chłopaki rękodzielnicy nie wiecie jak ja wam zazdroszczę talentu,cierpliwości i staranności Smile Szczyt moich możliwości Hand Made to nabicie gumy na hak i to też nie idzie mi za dobrze Smile
<',)))>< Gofer

Maciej Baranski
Longin Bojanowski napisał(a):

Na bocznym troku to ja już łowiłem nawet sandałki na muchę. Tylko, ze muchy były trochę inne. teraz będę pobierał nauki prawdziwego muchowania. Niestety nie wiem ile mi to zajmie. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będę już umiał wrzucić muchę miedzy grążele i wyjąć jakiegoś zębatego.

Nauka muchowania jednemu zajmuje krócej drugiemu dłużej. Najważniejsza jest cierpliwość i systematyka. Nie można się zrażać po pierwszych próbach.
@Loniek patrząc na Twoją twórczość Home Made to widać że wyżej wymienionych cech Ci nie brakuje.
A nic nie smakuje lepiej niż satysfakcja złowienia rybki na sprzęt własnej roboty.

A się rozpisałem. A miałem tylko napisać że te Twoje muszki są zaje......fajne. Smile
Gratulacje
Będzie się działo nad wodą. Smile
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Lukasz Szlafka
Jak będzie się szykował jakiś ślub czy inna okoliczność to wiem u kogo zamówić muchę Grin
<',)))>< Gofer

Longin Bojanowski
Do kapelusza już robiłem do garnituru jeszcze nie.Grin
Loniek

Longin Bojanowski
Kolejna

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_5176d6628c474_forumsumowe.jpg
Loniek

Beno Grudner
Loniu, szalejesz Tak Trzymać Pięknie Ci to idzie. Po filmiku Maćka sam zacząłem się tym interesować, bo zajęcie zacne - kreatywne i rozwijające. Byłem dziś nawet w sklepie wędkarskim niedaleko mnie i mają tam wszystko, czego potrzeba - od imadełek po te kolorowe elementy.. piórkowe i inne nitki Wink. Pytanie tylko, bo innej możliwości nie mam - czy łowi się szczupaki na streamery na bocznym troku i czy jest to skuteczne? Tak sobie wczoraj to wymyśliłem, a tu Loniu napisał, że łowił tak sandacze. Więc odkrywczy za bardzo nie jestem Grin. Ale czy normalnie tak też się łowi, czy tylko na muchówkach?

Longin Bojanowski
Ja tak łowiłem normalnym spinem nawet na 10 metrach. Nie wiem jak to jest ale muchówka chyba raczej byłoby ciężko sprowadzić muchę na taka głębokość. Z innej strony patrząc to jaka jest różnica w założeniu na hak gumy czy dowiązaniu do niego piórek lub sieci. Mnie się nawet wydaje, że jakby ta mucha była pływająca to ma tę zaletę nad gumą, że przy wolnym prowadzeniu lub przy zatrzymaniu podniesie się nad dno a nie będzie na nim leżała. Ale to nie jest typowe łowienie muchą.
I jeszcze jedno. Dość popularne robi się łowienie okoni na małe jigi. Na małych główkach jigowych zamiast gumek wiąże się piórka. Tzw. puchowce z piór marabuta robi sporo ludków.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 23.04.2013 21:23
Loniek

Maciej Kowalkowski
Streamerek 1 klasaSmile
Zastanawiam się tylko, jak łowiłeś czymś takim na spina? Daleko leciało podczas rzutu?
www.fishermann.pl

Longin Bojanowski
Przecież jeżeli łowisz na bocznym troku to ciężarek ciągnie przynętę w czasie rzutu. Z rzucaniem nie ma problemu zależy tylko od wagi tego ciężarka.
Loniek

Maciej Kowalkowski
Fakt. Jednak to nie to samoSmile
www.fishermann.pl

Longin Bojanowski
Kolejna mucha. Tym razem połączenie syntetyków z czarnym i rudym marabutem. bródka z czarnej kozy.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_517aeb1b95f2e_forumsumowe.jpg

Pozdrawiam krętaczy much.

Na dole nowy (nowy dla mnie) lakier firmy Hends. Niedrogi, nie wodny (na toluenie) i szybko schnący.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 26.04.2013 23:10
Loniek

Maciej Kowalkowski
Coraz lepszeSmile
www.fishermann.pl

Longin Bojanowski
Materiałów przybywa. Bywam w sklepiku gdzie takowe mają to czasem coś wybiorę. Najgorzej z hakami. Tą teraz ukręciłem na haku gamakatsu WORM 2/0. Nabyłem też kilka pasków króliczego futra w rożnych kolorkach, coś pokręcę to wkleję.
Loniek

Longin Bojanowski
Tym razem nie moje. ale dostane na wzór. podobno robione przez praktyków łowiących zębate.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51801ffbb301a_forumsumowe.jpg
Loniek

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.17
11,612,395 unikalne wizyty