PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Kij spinningowy na bolka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Styczeń 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: zbyszek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Kij spinningowy na bolka
Lukasz Szlafka
Potrzebny kij na bolenia pod woblerki
Dlugość 2,90-3,10m
Dość krótki dolnik
Cena do ok 250zł
Czekam na propozycje! Tutaj Damian powinien co nieco wiedzieć w temacie chyba ? Smile
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 09.08.2013 10:35
<',)))>< Gofer

Szymon Kabacinski
Do jakiej ceny ten kij potrzebny ?
Przede wszystkim Dolnik za krótki nie może być przy tej długości wędki. Ja macham na razie milleniumem pike 2,9m 10- 35g. Mam 2 szt. Niezły kij i wiem, że kilka osób też nim łowi bolki. Przede wszystkim fajna akcja, przy tym ce-wu jest dość miękki i ładnie pracuje. Świetnie się też nim rzuca. Ale to wiele zależy od tego, ile możesz na kij wydać. Damian łowi chyba Blue Rapidem 10-35g.

Kij lekki i bardzo fajnie się go dzierży w łapce Grin

Jutro mogę dodać więcej fot ugięcia jak chcesz.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51603f415e3a5_forumsumowe.jpg

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51603f4c0799a_forumsumowe.jpg

Lukasz Szlafka
Szymon jakie odległości rzutowe ogarniasz tym badylem ? chodzi o woblerki 5-12g ? W cenie się mieści no i Dragona to w sklepie wychacze i pomacam
<',)))>< Gofer

Szymon Kabacinski
Najmniejszym rzucałem 6cm, własnej roboty , ma 12 g. to przy tej długości ideał, bo dobrze rzucisz i przy szybszym prowadzeniu b. drobna i szybka akcja. Dlatego tu jest problem, bo te "kupne" małe wobki są mniej obciążone, ale spirity Hunterowskie 7 cm szły jak z procy. Ja mam dwa te kijaszki, jeden na szczupłego z plećką i jeden na bolka z żyłką, żeby nie zmieniać ciągle. I obydwa 2,9m. Jak dla mnie w tej cenie na moje wymagania- poezja. Rozważałem jeszcze super fasta 2,85m. Ale po obmacaniu w sklepie stwierdziłem, że jest deczko za kluchowaty i przede wszystkim za bardzo obciążała by go szybka praca wobka. Pik'e spodobał mi się najbardziej jeśli chodzi o akcję. Zapas mocy też ma nie mały.

Damian Poweska
Łukasz ja przez jakiś czas łowiłem tym kijkiem:
Team Dragon
Długość wędziska 2,70m
C.w. 4-21g
Długość transportowa: 1,39 m
Ilość sekcji: 2
Akcja: fast
Waga: 181g

Wszystkie wędziska w serii Team Dragon wyposażono w uchwyt kołowrotka firmy FUJI oraz przelotki FUJI Alconite, rozmieszczone według tzw. FUJI NEW CONCEPT.

Kijek pod woblerki był idealny, łowiłem wieloma wobkami i było super, sprzedałem bo chciałem łowić też jesienią i zimą bolenie z dna a do tego zadania miał za mały wyrzut i się męczył.
Z tego co się oriętuję to ceny tych kijków chyba są powyżej 400zł ale może jakiegoś używanego byś wychaczył, ja swojego sprzedałem w idealnym stanie.
Wiem że mieli w swojej ofercie takie 2,95m 10-28g.

Teraz jak pisze Szymon łowię CD Blue Rapidem dla mnie to bajka ale nie jest to o co Tobie chodzi.
Mój kolega łowi tanim kijkiem za którego zapłacił 150zł kijek to :

Mikado SILVER EAGLE ML SPIN
30g wyrzutu, długość jakieś 3 metry i naprawdę fajnie sobie radzi z boleniami i większymi kleniami.
Dobrym kijkiem jest też Robinson Diaflex 295 7-22g ale jeśli łowisz woblerami powyżej 20gr takimi jak Thrill to proponowałbym z większym wyrzutem wziąść z pozostałymi woblerami radzi sobie bardzo dobrze i miałem okazję nim trochę porzucać, nie wiem ile kosztuje ale wart jest oglądnięcia Smile
Dalej nie wiem co Ci zaproponować bo z innymi kijkami nie miałem styczności na dłuższy okres.
Każdy teraz chwali Dragony i ja go lubiałem.

Longin Bojanowski
Na bolka to od Jaxona do Talona. I co tu wybraćBezradny Dobrze było by abyś określił przedział c.w. Osobiście poszukał bym w Dragonie, Robinsonie i jak pisał Damian w Mikado, bo ta firma ma naprawdę dobre kijki w przyzwoitej cenie.
Blue Rapid na który łowi Damian to inna bajka (szczególnie cenowa) i na pewno ich już niedługo nie będzie. Firma zaprzestała produkcji i na razie wypuściła tylko serię informacyjną. Wiele pracowni nie ma nic. Pozostają oczywiście Batsony, Talony czy MHX-y.
Loniek

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.06
11,456,230 unikalne wizyty