PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Kij spinningowy na bolka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
robeRTS

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:
1. Arek Pawlak

· Łącznie użytkowników: 1,314

· Najnowszy użytkownik: dawidz91

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Kij spinningowy na bolka
Lukasz Szlafka
Potrzebny kij na bolenia pod woblerki
Dlugość 2,90-3,10m
Dość krótki dolnik
Cena do ok 250zł
Czekam na propozycje! Tutaj Damian powinien co nieco wiedzieć w temacie chyba ? Smile
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 09.08.2013 10:35
<',)))>< Gofer

Szymon Kabacinski
Do jakiej ceny ten kij potrzebny ?
Przede wszystkim Dolnik za krótki nie może być przy tej długości wędki. Ja macham na razie milleniumem pike 2,9m 10- 35g. Mam 2 szt. Niezły kij i wiem, że kilka osób też nim łowi bolki. Przede wszystkim fajna akcja, przy tym ce-wu jest dość miękki i ładnie pracuje. Świetnie się też nim rzuca. Ale to wiele zależy od tego, ile możesz na kij wydać. Damian łowi chyba Blue Rapidem 10-35g.

Kij lekki i bardzo fajnie się go dzierży w łapce Grin

Jutro mogę dodać więcej fot ugięcia jak chcesz.

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51603f415e3a5_forumsumowe.jpg

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_51603f4c0799a_forumsumowe.jpg

Lukasz Szlafka
Szymon jakie odległości rzutowe ogarniasz tym badylem ? chodzi o woblerki 5-12g ? W cenie się mieści no i Dragona to w sklepie wychacze i pomacam
<',)))>< Gofer

Szymon Kabacinski
Najmniejszym rzucałem 6cm, własnej roboty , ma 12 g. to przy tej długości ideał, bo dobrze rzucisz i przy szybszym prowadzeniu b. drobna i szybka akcja. Dlatego tu jest problem, bo te "kupne" małe wobki są mniej obciążone, ale spirity Hunterowskie 7 cm szły jak z procy. Ja mam dwa te kijaszki, jeden na szczupłego z plećką i jeden na bolka z żyłką, żeby nie zmieniać ciągle. I obydwa 2,9m. Jak dla mnie w tej cenie na moje wymagania- poezja. Rozważałem jeszcze super fasta 2,85m. Ale po obmacaniu w sklepie stwierdziłem, że jest deczko za kluchowaty i przede wszystkim za bardzo obciążała by go szybka praca wobka. Pik'e spodobał mi się najbardziej jeśli chodzi o akcję. Zapas mocy też ma nie mały.

Damian Poweska
Łukasz ja przez jakiś czas łowiłem tym kijkiem:
Team Dragon
Długość wędziska 2,70m
C.w. 4-21g
Długość transportowa: 1,39 m
Ilość sekcji: 2
Akcja: fast
Waga: 181g

Wszystkie wędziska w serii Team Dragon wyposażono w uchwyt kołowrotka firmy FUJI oraz przelotki FUJI Alconite, rozmieszczone według tzw. FUJI NEW CONCEPT.

Kijek pod woblerki był idealny, łowiłem wieloma wobkami i było super, sprzedałem bo chciałem łowić też jesienią i zimą bolenie z dna a do tego zadania miał za mały wyrzut i się męczył.
Z tego co się oriętuję to ceny tych kijków chyba są powyżej 400zł ale może jakiegoś używanego byś wychaczył, ja swojego sprzedałem w idealnym stanie.
Wiem że mieli w swojej ofercie takie 2,95m 10-28g.

Teraz jak pisze Szymon łowię CD Blue Rapidem dla mnie to bajka ale nie jest to o co Tobie chodzi.
Mój kolega łowi tanim kijkiem za którego zapłacił 150zł kijek to :

Mikado SILVER EAGLE ML SPIN
30g wyrzutu, długość jakieś 3 metry i naprawdę fajnie sobie radzi z boleniami i większymi kleniami.
Dobrym kijkiem jest też Robinson Diaflex 295 7-22g ale jeśli łowisz woblerami powyżej 20gr takimi jak Thrill to proponowałbym z większym wyrzutem wziąść z pozostałymi woblerami radzi sobie bardzo dobrze i miałem okazję nim trochę porzucać, nie wiem ile kosztuje ale wart jest oglądnięcia Smile
Dalej nie wiem co Ci zaproponować bo z innymi kijkami nie miałem styczności na dłuższy okres.
Każdy teraz chwali Dragony i ja go lubiałem.

Longin Bojanowski
Na bolka to od Jaxona do Talona. I co tu wybraćBezradny Dobrze było by abyś określił przedział c.w. Osobiście poszukał bym w Dragonie, Robinsonie i jak pisał Damian w Mikado, bo ta firma ma naprawdę dobre kijki w przyzwoitej cenie.
Blue Rapid na który łowi Damian to inna bajka (szczególnie cenowa) i na pewno ich już niedługo nie będzie. Firma zaprzestała produkcji i na razie wypuściła tylko serię informacyjną. Wiele pracowni nie ma nic. Pozostają oczywiście Batsony, Talony czy MHX-y.
Loniek

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.07
11,242,574 unikalne wizyty