PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Ciecierzyca tylko na jazie?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Kwiecień 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Szczuapk
PikeFinder
na rybach :Trzeba uważać !

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,258

· Najnowszy użytkownik: rutekm

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Ciecierzyca tylko na jazie?
Jacek Wrobel
Dwa lata temu na wakacyjnym wyjeździe, miałem sposobność smakować sałatkę z....... ciecierzycy i choć wtedy podchodziłem do niej z małą dozą nieśmiałości, danie okazało się naprawdę wyśmienite.
Jego słodkawy i orzechowy smak, przypadł mi na tyle mocno do gustu, że nierzadko gości na moim stole pod postacią sałatek jak również zmiksowanych z ziołami past , które używam do gulaszów.
Ciecierzyca inaczej zwana cieciórką wygląda dosyć osobliwie: jasno pomarańczowe ziarenka o dziwnym kształcie, przypominające orzeszki. Ziarno to, zwane również grochem włoskim, zupełnie nie smakuje jak groch.
Nie o tym chciałem jednak napisać, a o tym, że przez myśl przeszło mi wykorzystać te ziarna jako przynętę na wiosenne jazie, skoro dobrze reagują na groch, słodka ciecierzyca powinna trafić w ich upodobania. W ubiegłym sezonie, razem z moim kolegą zaczęliśmy nęcić nasze łowisko. Efekty były szokujące. Juhu Jazie po prostu szalały za tym ziarnem i choć ja nie złowiłem okazów ot takie czterdziestaki o tyle Jacek, mój imiennik miał na swoim koncie kilka w okolicy 50 cm. Przyłowem były grube płocie i karpie ale te ostatnie brały tylko przez dwa dni, później żaden nie skusił się już na naszą przynętę.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_515002a63eaad_forumsumowe.jpg

Pewnie nie jeden z Was kochani, przygotowywał groch na ryby ale gdybyście byli zainteresowani, napiszę jak ja to robię;Grin

Najpierw cieciórkę moczę około 8-10 godzin a potem gotuję jakieś 30-40 minut. Aby sprawdzić czy jest gotowa przekłuwam ziarno igłą: igła musi dość łatwo przechodzić przez ciecierzycę ale jej nie rozwalać na dwie części. Pod koniec gotowania dodaję szczyptę kolendry i skórkę z pomarańczy, tak jakoś.
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Jan Brzozowski
Wiele lat temu czytałem, że cieciorka to zabójcza przynęta na karpiowate. Podobno na nic innego tak dobrze nie brały, jak na nią. Jako że w Polsce była w owym czasie nieosiągalna, ( przynajmniej dla mnie) przestałem się nią interesować. Kilka lat temu jednak natknąłem się na nią w Hiszpanii i kupiłem 10 kilo. Kilka razy nęciłem i łowiłem na cieciorkę, jednak bez większych efektów. Na jeden raz zużywałem 1 kg, co po namoczeniu i ugotowaniu stanowiło odpowiednią porcję.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Dzisiaj dostępna w marketach. Karmię chomiki i całkiem dobrze biorąSmile
Pozdrawiam, Arek.

burzanin1
Też swojego czasu testowałem cieciorkę. No cóż, ja tam jakichś wspaniałych wyników na nią nie miałem, nie była lepsza od grochu czy peluchy, a wręcz nawet gorsza więc zaprzestałem jej poszukiwań. Trafiliście samo pewnie w gusta ryb, czasami tak bywa że jak się człek wstrzeli to połowi dany gatunek za wszystkie czasy, ale nie na każdej wodzie dana przynęta działa i trzeba eksperymentować. Ale to hobby na tym chyba polega. Wink
Bug to rzeka marzeń, ucząca pokory i miłości do przyrody.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.08
11,692,405 unikalne wizyty