PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Ciecierzyca tylko na jazie?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,264

· Najnowszy użytkownik: ivyf2033

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Ciecierzyca tylko na jazie?
Jacek Wrobel
Dwa lata temu na wakacyjnym wyjeździe, miałem sposobność smakować sałatkę z....... ciecierzycy i choć wtedy podchodziłem do niej z małą dozą nieśmiałości, danie okazało się naprawdę wyśmienite.
Jego słodkawy i orzechowy smak, przypadł mi na tyle mocno do gustu, że nierzadko gości na moim stole pod postacią sałatek jak również zmiksowanych z ziołami past , które używam do gulaszów.
Ciecierzyca inaczej zwana cieciórką wygląda dosyć osobliwie: jasno pomarańczowe ziarenka o dziwnym kształcie, przypominające orzeszki. Ziarno to, zwane również grochem włoskim, zupełnie nie smakuje jak groch.
Nie o tym chciałem jednak napisać, a o tym, że przez myśl przeszło mi wykorzystać te ziarna jako przynętę na wiosenne jazie, skoro dobrze reagują na groch, słodka ciecierzyca powinna trafić w ich upodobania. W ubiegłym sezonie, razem z moim kolegą zaczęliśmy nęcić nasze łowisko. Efekty były szokujące. Juhu Jazie po prostu szalały za tym ziarnem i choć ja nie złowiłem okazów ot takie czterdziestaki o tyle Jacek, mój imiennik miał na swoim koncie kilka w okolicy 50 cm. Przyłowem były grube płocie i karpie ale te ostatnie brały tylko przez dwa dni, później żaden nie skusił się już na naszą przynętę.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_515002a63eaad_forumsumowe.jpg

Pewnie nie jeden z Was kochani, przygotowywał groch na ryby ale gdybyście byli zainteresowani, napiszę jak ja to robię;Grin

Najpierw cieciórkę moczę około 8-10 godzin a potem gotuję jakieś 30-40 minut. Aby sprawdzić czy jest gotowa przekłuwam ziarno igłą: igła musi dość łatwo przechodzić przez ciecierzycę ale jej nie rozwalać na dwie części. Pod koniec gotowania dodaję szczyptę kolendry i skórkę z pomarańczy, tak jakoś.
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Jan Brzozowski
Wiele lat temu czytałem, że cieciorka to zabójcza przynęta na karpiowate. Podobno na nic innego tak dobrze nie brały, jak na nią. Jako że w Polsce była w owym czasie nieosiągalna, ( przynajmniej dla mnie) przestałem się nią interesować. Kilka lat temu jednak natknąłem się na nią w Hiszpanii i kupiłem 10 kilo. Kilka razy nęciłem i łowiłem na cieciorkę, jednak bez większych efektów. Na jeden raz zużywałem 1 kg, co po namoczeniu i ugotowaniu stanowiło odpowiednią porcję.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Dzisiaj dostępna w marketach. Karmię chomiki i całkiem dobrze biorąSmile
Pozdrawiam, Arek.

burzanin1
Też swojego czasu testowałem cieciorkę. No cóż, ja tam jakichś wspaniałych wyników na nią nie miałem, nie była lepsza od grochu czy peluchy, a wręcz nawet gorsza więc zaprzestałem jej poszukiwań. Trafiliście samo pewnie w gusta ryb, czasami tak bywa że jak się człek wstrzeli to połowi dany gatunek za wszystkie czasy, ale nie na każdej wodzie dana przynęta działa i trzeba eksperymentować. Ale to hobby na tym chyba polega. Wink
Bug to rzeka marzeń, ucząca pokory i miłości do przyrody.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.06
10,290,433 unikalne wizyty