PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Silnik elektryczny do jednostki pływającej
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: Blazej-d

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Silnik elektryczny do jednostki pływającej
Maciej Baranski
W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu silnika elektrycznego do jednostek pływających. Silnik ma mi posłużyć do "napędu" pontonu, ale również do łodzi. Myślałem o silniczku o sile uciągu około 46 lbs. Do niego chciałbym dokupić akumulator 90Ah. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw sprawdzi się do w miarę sprawnego przemieszczania się(nie trollingowania) po jeziorku i podoła "uciągnąć" trzech tęgich chłopów. Wink

Czekam na wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 09.08.2013 14:27
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Arek Pawlak
Mam silnik Minn Kota 55 lbs i aku 130 Ah. Daje radę z pontonem 3,60 m i dwoma osobami (cały dzień przemieszczania się po zbiorniku). Jeśli masz mniejszy ponton, to z pewnością ten wybrany przez Ciebie zestaw sobie poradzi. Gorzej ze spinowaniem w trzech z pontonu, gdzie wiatr kręci nim, jak chce i nieraz we dwóch jest ciężko łowić.
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Arek Pawlak napisał(a):

Mam silnik Minn Kota 55 lbs i aku 130 Ah. Daje radę z pontonem 3,60 m i dwoma osobami (cały dzień przemieszczania się po zbiorniku). Jeśli masz mniejszy ponton, to z pewnością ten wybrany przez Ciebie zestaw sobie poradzi. Gorzej ze spinowaniem w trzech z pontonu, gdzie wiatr kręci nim, jak chce i nieraz we dwóch jest ciężko łowić.

Mam identyczny zestaw,(aku też minn koty) tylko ponton trochę krótszy, za to szeroka ta moja honda, więc opór spory. Spokojnie daje radę na cały dzień spiningowania, ale nie pływania- zwłaszcza jak się trafi pływanie na fali pod wiatr.
Maniek

Jan Brzozowski
Ja mam już trzy sezony silnik Neraus 40 lbs + aku 100 Ah i daje rady z dużą łodzią.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Mariusz Karpowicz
Jan Brzozowski napisał(a):

Ja mam już trzy sezony silnik Neraus 40 lbs + aku 100 Ah i daje rady z dużą łodzią.

Co to znaczy; "daje rade"? Ja mam też 5KM spalinę hondy i przy czterometrowej drewnianej pychówce (mała lekka łódka) w nurcie nie daje rady.Sad
Maniek

Arek Pawlak
Mariusz Karpowicz napisał(a):
Spokojnie daje radę na cały dzień spiningowania, ale nie pływania- zwłaszcza jak się trafi pływanie na fali pod wiatr.

Dokładnie to miałem na myśliSmile
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Mariusz, daje radę, to znaczy na jeziorze ten zestaw starczy na kilka godzin spinningowania, ale nie pływania non stop.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Maciej Baranski
Panowie dzięki za podpowiedzi.
Mój wybór padł na silnik 46lb (do 1495 kg siły uciągu) i do tego aku 90Ah.
Całość uzupełniają klemy plus pawęż do pontonu.

pikefinder.pl/upload_img/25607_silnik_do_pontonu.jpg

Mam nadzieję że już za tydzień pierwsze testy. Wink

Pozdrawiam.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 09.08.2013 14:27
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Maciej Kowalkowski
Maciej jaka cena?
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Maciej Baranski

Za wszystko (silnik, aku, pawęż i klemy do aku) wyszło 180 funtów.
Zamówione na kilku aukcjach na ebay'u w poniedziałek i wszystko doszło do czwartku.

Jeszcze zostało dokupić pojemnik na akumulator, który również ma posłużyć jako siedzenie w pontonie.
esox

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.10
11,340,504 unikalne wizyty