PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Prawie naturalne tarło szczupaka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Marzec 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,277

· Najnowszy użytkownik: loczek24

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Prawie naturalne tarło szczupaka
Mariusz Karpowicz
Słuchajcie chłopaki. Gadałem ostatnio z jednym gościem- hodowcą rybakiem- a właściwie tylko rybakiem dzierżawiącym trochę wody w "moich stronach" Opowiedział mi, jak to kilka lat temu, na tarle nałapali szczupaków- całe mnóstwo- łapali na takim zbiorniku, że te szczupaki podobno dawało tam się złapać w sieć tylko na tarle- potem już nie. Ale do rzeczy; Oczywiście szczupaki napakowane lejącą się ikrą, i ...... tak jakby szkoda im się tej ikry zrobiło (ja to tak tłumaczę ) no i wzieli jakieś naczynia- załóżmy że wiadra i po wyduszali z tych szczupaków ikrę i mlecz. Po czym wywieźli to na inny zbiornik, na którym to po jakimś czasie nastąpiła inwazja szczupaków, innymi słowy na powiedzmy bezrybnej wodzie po trzech latach pojawiło się kolosalne zagęszczenie okołowymiarowych szczupaków. Co Wy na to?? Temat do dłuższej dyskusji bo w głowie mej rodzi się pewien szatański plan....Grin
Ps. Do tych co mnie nie znają (czyli ogromne większości) żeby nie być posądzonym o jakieś "niesportowe zachowanie" oświadczam, że ryby- szczupaki są moje prywatne i żadne PZW ani nikt inny nic do tego nie ma.
Maniek

Maciej Marchwiak
Cesarskie cięcie, to też taki - ,,prawie naturalny poród" ale nie raczej nie słyszałem aby było zabronione ? Pamiętam, jak kiedyś po wiosennych wylewach, zauważyliśmy z kolegą mnóstwo szczupakowego wylęgu na łąkach, który i tak by wyginął bo wiosenne bajorka po tygodniu słonecznej pogody i tak by wyschły. Wpadliśmy na pomysł, by zebrać we wiadro i wywieźliśmy to towarzystwo do takiego zapomnianego leśnego stawu, w którym oprócz kijanek nie było nic. Za jakiś czas przypomniało się nam o tym stawie i pojechaliśmy sprawdzić. Wyłowiliśmy trzy dorodne szczupaki. Tylko trzy były ! Ale staw wyczyszczony ze wszystkiego co żywe ! Nawet żaby , ani kijanki nie było ! .....Wiele razy też, widywałem pływające do góry brzuchem wymiarowe szczupaki w miejscach, gdzie nikt nie spodziewał by się jakiejkolwiek ryby. Mianowicie w takich polnych dołkach, w których zawsze stoi woda. Dziwiłem się, jakim cudem uchowały się tam takie ryby ? I skąd się tam wzięły ? ....pozdrowienia Maciek

Bogumil Trzcinka
To może być prawda . W takich " hodowlo wylęgarniach narybku " ( nie znam fachowej nazwy ) Przecież robią podobnym sposobem .

"... Mianowicie w takich polnych dołkach, w których zawsze stoi woda. Dziwiłem się, jakim cudem uchowały się tam takie ryby ? I skąd się tam wzięły ? ....pozdrowienia Maciek '
W moich stronach ludzie twierdzą że dzikie kaczki przenoszą ikrę z jednych zbiorników do drugich Smile Rzekomo przyczepia im się do nóg jak pływają w trawie i odpada w innym zbiorniku Smile Moim zdaniem to ma sens , może to nie są przeprowadzki na masową skale al raz na jakiś czas Cool

Mariusz Karpowicz
camelot napisał(a):

Pamiętam, jak kiedyś po wiosennych wylewach, zauważyliśmy z kolegą mnóstwo szczupakowego wylęgu na łąkach, który i tak by wyginął bo wiosenne bajorka po tygodniu słonecznej pogody i tak by wyschły. Wpadliśmy na pomysł, by zebrać we wiadro i wywieźliśmy to towarzystwo do takiego zapomnianego leśnego stawu, w którym oprócz kijanek nie było nic. Za jakiś czas przypomniało się nam o tym stawie i pojechaliśmy sprawdzić. Wyłowiliśmy trzy dorodne szczupaki. Tylko trzy były ! Ale staw wyczyszczony ze wszystkiego co żywe ! Nawet żaby , ani kijanki nie było ! .....Wiele razy też, widywałem pływające do góry brzuchem wymiarowe szczupaki w miejscach, gdzie nikt nie spodziewał by się jakiejkolwiek ryby. Mianowicie w takich polnych dołkach, w których zawsze stoi woda. Dziwiłem się, jakim cudem uchowały się tam takie ryby ? I skąd się tam wzięły ? ....pozdrowienia Maciek

Tylko trzy- bo wyżarły sie nawzajem- szczupak to kanibal każdy o tym wie.
Kaczki przenoszą ikrę na nogachGrin Teoretycznie jest to możliwe, ale wątpliwe- kaczki to prawdziwy smakosz rybiej ikry- i moim zdaniem przenoszą ja na dziobach- bo nie łaziły by po żarciu, zresztą ikra aż tak płytko nie jest- a że przenoszą to na bank!! spraktykowałem tzn uwierzyłem jak w moim przydomowym świeżo wykopanym stawie pojawił się okoń- myślałem, że mój tatuś pozabija te kaczki- kaczki i czaple, bo jest jeszcze opcja- bardzo możliwe że czaple na swoich owłosionych nogach też przenoszą ikrę- jeżeli chodzi o "nogi" to o wiele bardziej prawdopodobne.
Ale moje pytanie brzmiało; Jak myślicie; warto się w coś takiego bawić?? Czy olać temat? Oczywiście miejsce "zrzutu ikry" ogrodziłbym jakąś siatką przed rybami i z góry przed ptakami.
Maniek

Jan Brzozowski
Zawsze można spróbować, a nuż się uda.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Jacek Grzeszczyk
Mariusz moim zdaniem to powinieneś spróbować .... Grin

Przede wszystkim dlatego że to ciebie kreci i chcesz to zrobić .... Grin
Po drugie masz możliwości i potrzebną wiedzę ... Grin
Po ente ciekawe masz pomysły ostatnio .... Grin może coś fajnego wyjdzie z tego .... tylko nie zapomnij zrobić dokumentacji i zdjęć ..Grin
Wędkarstwo Moja Pasja

Arek Pawlak
Mariuszu, czyń toSmile Póki nie spróbujesz, to się nie dowiesz, a i my też. A miło by było przeczytać - z pierwszej ręki - za dwa-trzy lata jakie są wyniki tego przedsięwzięcia.
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Marchwiak
Uwielbiam szatańskie pomysły ! Tak Trzymać ..... Tylko nie duś ich za mocno !

Arek Pawlak
I nie patroszSmile Wystarczy wycisnąćSmile
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Marchwiak
A swoją drogą, zastanawiam się, co z tego wyjdzie ? Bo jeśli je odizolujesz, to zostaną tylko trzy - jak w tym stawie o którym wspominałem. A wpuszczone były setki. Jeśli je inne ryby nie zeżrą , lub ptaki, to i tak same się zredukują. Może dobrze byłoby dowiedzieć się , jak się to robi ? Ja raczej nie mam pomysłu Bezradny

Damian Poweska
Pomysł dobry, próbuj i zobaczymy co z tego wyjdzie Tak Trzymać

Bogumil Trzcinka
Może tylko dodatkowo zapodać razem ikrę jakiegoś " białorybu " żeby miały jakiś pokarm Smile

Arek Pawlak
Albo ikrę białorybuGrin
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Bogumil Trzcinka napisał(a):

Może tylko dodatkowo zapodać razem ikrę jakiegoś " białorybu " żeby miały jakiś pokarm Smile

Hehe- fajny pomysł Boguś, jednak z reguły jest tak, że jak sie szczupak trze- to sie tylko szczupak trze- tarła ryb na tych samych wodach sie nie łączą; u mnie z reguły najpierw trze się jaź, zaraz potem szczupak, potem płoć... nie ma że jednocześnie.
Maniek

Arek Pawlak
Każda ryba czeka na swoja kolej. U mnie na zaporówce ostatnio płocie tarły się we wrześniuSmile
To żart i nie żart. Pływaliśmy za szczupakiem z Kamilem (myślę że niedługo zagości u nas) i nagle kilka "ognisk" gdzie ryba się kotłuje i drapieżnik co chwila uderza. Zgłupieliśmy, co to jest? Ale w końcu podhaczyłem jedną 30 cm płoć i sprawa się wyjaśniła. Ryba miała wysypkę tarłową.
Zgłupieliśmy jeszcze bardziejSad
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
To chodzi chyba głównie o to, żeby nie było mutacji- natura sobie z tym radzi- choć nie zawsze- dlatego np nie ma Sandaczo-szczupaka, czy okonio-sumaWink Bo gdyby wszystkie ryby waliły swoją ikrę na jedną kupę, to mógłby być niezły cyrkSad
Maniek

Arek Pawlak
DokładnieSmile Na małych zbiornikach ryba czeka, aż łóżko się zwolniSmile
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Marchwiak
Zobacz, ile człowiek może się od ryb nauczyć ! - Nawet kultury !

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.46
10,805,785 unikalne wizyty