PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Szkockie lipienie
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Rugia 2017
Rugia
Łowca

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,255

· Najnowszy użytkownik: Cezorator

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Szkockie lipienie
Maciej Kowalkowski
Szkockie lipienie- sezon rozpoczęty.

Po sezonie łososiowym i pstrągowym, nadszedł czas na lipienia. Ta piękna i waleczna rybka występuje w Szkockich rzekach dość licznie, a okres zimowy jest dla tutejszych wędkarzy czasem lipienia. Lekkie przymrozki są też dobrym okresem, by zasiąść na trupka za szczupakiem, ale zębate można tu łowić przez cały rok, więc z kolegami po kiju wybraliśmy się na lipieniowe muchowanie.

i50.tinypic.com/10e0dwn.jpg
--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnimi czasy pogoda nie dopisywała i stan wody w rzekach był wysoki, a woda brudna. Kilka bezdeszczowych dni napełniło nas nadzieją, na dobre muchowanieSmile

Cel - Upper Clyde. Piękna rzeczka meandrująca między górami, obfitująca w lipienia i pstrąga potokowego. Z góry nastawiliśmy się na lipienia.

Nad wodą spotkaliśmy się w liczbie 7 głów. Dwie osoby pierwszy raz próbowali swoich sił w wędkarstwie muchowym, reszta już miała z tym do czynienia. Oczywiście jak to często u mnie bywa, nie obyło się bez niemiłych niespodzianek. Jeszcze w samochodzie zorientowalem się, że nie wziąłem mojego pudełka z muchami i miałem do dyspozycji kilka beznadziejnych przynęt. Fakt, że nic tego dnia nie złowiłem, oczywiście zwaliłem na niezabrane muchy. Ale połowili koledzy. Przemek, który pierwszy raz muchował i biczował wszystko co popadnie złowił swoją pierwszą rybę na muchę i jednocześnie pierwszego swojego lipienia. Potwierdziło to zasadę - początkujący ma szczęście. Jego 40cm graylinga możecie podziwiać na zdjęciu poniżej.

i48.tinypic.com/15xoili.jpg

Kolejne 2 lipienie i jednego potoka wyjął kolega Radek. Rybki wróciły do wody, co nagrywaliśmy podwodną kamerką Radka. Niestety chwilowo nie jestem w posiadaniu filmików.
i49.tinypic.com/23w3ad2.jpg

Pogoda dopisała, woda niska i kryształowa. Mimo, że nie wszyscy połapali, było fajnie. W najbliższą sobotę kolejny wypad na lipienia.
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Arek Pawlak
Gratuluję pomysłu i udanej realizacji. Ja w swoim życiu złowiłem dwa lipienie jako przyłów na pstrągach i jestem oczarowany tą rybą. Niestety nie udało mi się do tej pory powtórzyć spotkania z najpiękniejszą rybą naszych rzek.

Maciek, nie przejmuj się. Ja ostatnio zabrałem echo, a zapomniałem o przetworniku i też wróciliśmy z kolegą o kiju. Było na co zrzucić niepowodzenieSmile
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Ładne kardynały, gratulacjeSmile
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Bogumil Trzcinka
Świetnie spędzony dzień Tak Trzymać a te lipienie naprawdę piękne .
Wędkarze zawsze mają na " co " zrzucić jak ryby nie biorą Grin
Pochmurnie , słonecznie, faza księżyca , kierunek wiatru i wiele wiele innych Grin

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.05
10,097,827 unikalne wizyty