PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Rippery - PATRIOT - testowanie ( Czy te oczy mogą kłamać ? )
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Styczeń 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: zbyszek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Rippery - PATRIOT - testowanie ( Czy te oczy mogą kłamać ? )
Maciej Marchwiak
Na wstępie chciałbym prosić, o potraktowanie tego tekstu z przymrużeniem oka ! - Moja ocena tych przynęt, jako sprzęt podarowany do testowania będzie lekka, jak i sam kaliber prezentu. ....Otóż, otrzymałem do przetestowania przynęty gumowe, rippery firmy PATRIOT JIG-IT o oznaczeniu ES85 152 elastic shad 8.5 cm , w ilości sztuk dwie, w kolorze wybitnie mi nieopowiadającym czerwonym.

img221.imageshack.us/img221/5521/p1010002xz.jpg

Niemniej jednak, zapaliła się iskierka nadziei, gdy zauważyłem piękny czarny grzbiet ! Od razu pomyśłałem: Acha ! Skoro nie potrafi szczekać na sąsiada, - to niech przynajmniej raka udaje !

img805.imageshack.us/img805/3481/p1010002ge.jpg

A więc, przynęta typowo ,,denna" ( proszę by przymiotnik ,,denna" traktować jako określenie przeznaczenia - nie jako aluzję ! ) - Będzie odwalała robotę szorując dno Lake Longford ! Muszę ją tylko nauczyć ładnie się uśmiechać, by mi racicznicy nie płoszyła, - bo mi wszystkie liny odejdą ! A zwłaszcza obrażalskie leszcze ! Słowem, - pierwsze wrażenie, bez entuzjazmu ! .... No bo tak: - Kolor do bani ! ...Rozmiar tzw. uniwersalny ! Czyli do wszystkiego i do niczego ! ...A mnie potrzebne są przynęty na szczupaka ! Co nie oznacza, że na 8,5cm czerwoną gumę szczupak nie weźmie. Dlaczego nie ? Problem tylko w tym, że te które są moim celem, nie gustują w rozmiarach ,,baby" i ponadto czują wyraźną awersję do koloru czerwonego. - Czego nie mogę mieć im za złe, - a tym bardziej prześladować za poglądy ! Bo w tym kraju, jakakolwiek dyskryminacja, czy to z powodu wyznania , czy też koloru skóry, nie jest mile widziana ! Więc lepiej sza ! - Bo można sobie narobić kosztownych kłopotów, lub nawet trafić za kratki ! ....Ale co robić ? ....A diabełek już poszeptuje: - Przemaluj ! ... ( kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie spacerować ? ) Wykąp w gorącej wodzie i naciągnij ! ...Nie ! Nie wolno bo firma by się obraziła ! - Musi być tak jak jest ! ...Już wiem ! Ułożę te gumki razem z moimi starymi i niech od nich nabiorą mocy urzędowej ! Albo przynajmniej się czegoś nauczą?

img255.imageshack.us/img255/6860/p1010004y.jpg

Jak widać, na załączonym obrazku, ta mała czerwona gumka na górze, - wypada bardzo mizernie w konfrontacji z moimi szczupakowymi kilerami !
No, ale jak wypadła ta edukacja, okaże się dopiero po zapięciu na agrafkę i wpuszczeniu do wody, bo przez całą noc, do białego rana, - dochodziły z pudełka, - jedynie hałasy i krzyki?

img543.imageshack.us/img543/752/p1010003rn.jpg

Dobrałem więc odpowiednie do rozmiaru i wagi przynęty, wędzisko i z namaszczeniem zapiąłem czerwoniasty nabytek. Teraz czeka Cię ,,chwila prawdy" ! - Rzekłem, -trzymając gumę za ołowianą główkę i spoglądając po raz ostatni, zanim zacznie przemierzać przepastne głębiny jeziora. ...Ta, spojrzała na mnie, tymi pełnymi nadziei i wiary oczyma, aż zrobiło mi się miękko. ...Coś we mnie pękło, przełamało się ! ...Właściwie, nawet zacząłem ją ...chyba lubić ?

img819.imageshack.us/img819/9983/25384478.jpg

Bo czy te piękne oczy mogą kłamać? - Chyba nie?
Dość sentymentów ! ....Do roboty ! - Pofrunęła pięknym łukiem i z wdziękiem plusnęła w toń jeziora. ......Muszę się przyznać, że naprawdę dałem jej szansę ! - I ona też starała się jak mogła, dziarsko wymachując ogonkiem, gdy przemykała tak wśród szczupakowych czatowni ! Naprawdę, odwaliliśmy razem kawał roboty, przeczesując wszystkie najbardziej łowne miejscówki ! ... I nic ! ....Przerobiłem z nią wszystkie znane mi sztuczki:
- Opad ...Podbicia ...Pełzania...Zatrzymania....Ucieczki... I na ostro ....I na flak ..... I nic z tego ! - Nawet najmniejszego puknięcia !

img6.imageshack.us/img6/9765/p1010011ju.jpg

Powiedzcie sami ! No co ja za to mogę, że się nie powiodło? Każdemu przecież może się czasem nie udać.....Nawet żonatemu! ...Tak oto przyszło nam w smutku wracać do domu o przysłowiowym kiju. Nie martw się ! Szeptałem do niej, gdy tak smętnie dyndała, zawieszona w przelotce, - jak różowa landrynka, tuż obok mnie, na siedzeniu pasażera. - Gadałem do niej dalej.... - Powiem Ci w sekrecie, iż od początku wiedziałem, że dzisiaj nic z Tobą nie wyjdzie ! ...Nie na tym jeziorze o tej porze roku ! Wybacz ! Ale też zrozum, że to dla dobra sprawy było ! ....Okay ! Moja wina ! ...W końcu, darowanemu koniowi się w oczy nie zagląda ! ...Ciekaw jestem, co Ty byś zrobiła na moim miejscu, gdy ,,darczyńca" prosi o test ? I to właśnie teraz ! Natychmiast ! ....I przestań się tak na mnie gapić tym tępym wzrokiem ! ...........Bo następnym razem, gdy Cię wpuszczę do wody i nie będzie brania, to wyłupię Ci te piękne oczy !
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 10.09.2012 10:00

Jan Brzozowski
No, chłopie, masz piękny dar przelewania swoich odczuć (a może uczuć) na papierWink Tak trzymaćTak Trzymać
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,465,745 unikalne wizyty