PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Rippery - PATRIOT - testowanie ( Czy te oczy mogą kłamać ? )
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Rippery - PATRIOT - testowanie ( Czy te oczy mogą kłamać ? )
Maciej Marchwiak
Na wstępie chciałbym prosić, o potraktowanie tego tekstu z przymrużeniem oka ! - Moja ocena tych przynęt, jako sprzęt podarowany do testowania będzie lekka, jak i sam kaliber prezentu. ....Otóż, otrzymałem do przetestowania przynęty gumowe, rippery firmy PATRIOT JIG-IT o oznaczeniu ES85 152 elastic shad 8.5 cm , w ilości sztuk dwie, w kolorze wybitnie mi nieopowiadającym czerwonym.

img221.imageshack.us/img221/5521/p1010002xz.jpg

Niemniej jednak, zapaliła się iskierka nadziei, gdy zauważyłem piękny czarny grzbiet ! Od razu pomyśłałem: Acha ! Skoro nie potrafi szczekać na sąsiada, - to niech przynajmniej raka udaje !

img805.imageshack.us/img805/3481/p1010002ge.jpg

A więc, przynęta typowo ,,denna" ( proszę by przymiotnik ,,denna" traktować jako określenie przeznaczenia - nie jako aluzję ! ) - Będzie odwalała robotę szorując dno Lake Longford ! Muszę ją tylko nauczyć ładnie się uśmiechać, by mi racicznicy nie płoszyła, - bo mi wszystkie liny odejdą ! A zwłaszcza obrażalskie leszcze ! Słowem, - pierwsze wrażenie, bez entuzjazmu ! .... No bo tak: - Kolor do bani ! ...Rozmiar tzw. uniwersalny ! Czyli do wszystkiego i do niczego ! ...A mnie potrzebne są przynęty na szczupaka ! Co nie oznacza, że na 8,5cm czerwoną gumę szczupak nie weźmie. Dlaczego nie ? Problem tylko w tym, że te które są moim celem, nie gustują w rozmiarach ,,baby" i ponadto czują wyraźną awersję do koloru czerwonego. - Czego nie mogę mieć im za złe, - a tym bardziej prześladować za poglądy ! Bo w tym kraju, jakakolwiek dyskryminacja, czy to z powodu wyznania , czy też koloru skóry, nie jest mile widziana ! Więc lepiej sza ! - Bo można sobie narobić kosztownych kłopotów, lub nawet trafić za kratki ! ....Ale co robić ? ....A diabełek już poszeptuje: - Przemaluj ! ... ( kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie spacerować ? ) Wykąp w gorącej wodzie i naciągnij ! ...Nie ! Nie wolno bo firma by się obraziła ! - Musi być tak jak jest ! ...Już wiem ! Ułożę te gumki razem z moimi starymi i niech od nich nabiorą mocy urzędowej ! Albo przynajmniej się czegoś nauczą?

img255.imageshack.us/img255/6860/p1010004y.jpg

Jak widać, na załączonym obrazku, ta mała czerwona gumka na górze, - wypada bardzo mizernie w konfrontacji z moimi szczupakowymi kilerami !
No, ale jak wypadła ta edukacja, okaże się dopiero po zapięciu na agrafkę i wpuszczeniu do wody, bo przez całą noc, do białego rana, - dochodziły z pudełka, - jedynie hałasy i krzyki?

img543.imageshack.us/img543/752/p1010003rn.jpg

Dobrałem więc odpowiednie do rozmiaru i wagi przynęty, wędzisko i z namaszczeniem zapiąłem czerwoniasty nabytek. Teraz czeka Cię ,,chwila prawdy" ! - Rzekłem, -trzymając gumę za ołowianą główkę i spoglądając po raz ostatni, zanim zacznie przemierzać przepastne głębiny jeziora. ...Ta, spojrzała na mnie, tymi pełnymi nadziei i wiary oczyma, aż zrobiło mi się miękko. ...Coś we mnie pękło, przełamało się ! ...Właściwie, nawet zacząłem ją ...chyba lubić ?

img819.imageshack.us/img819/9983/25384478.jpg

Bo czy te piękne oczy mogą kłamać? - Chyba nie?
Dość sentymentów ! ....Do roboty ! - Pofrunęła pięknym łukiem i z wdziękiem plusnęła w toń jeziora. ......Muszę się przyznać, że naprawdę dałem jej szansę ! - I ona też starała się jak mogła, dziarsko wymachując ogonkiem, gdy przemykała tak wśród szczupakowych czatowni ! Naprawdę, odwaliliśmy razem kawał roboty, przeczesując wszystkie najbardziej łowne miejscówki ! ... I nic ! ....Przerobiłem z nią wszystkie znane mi sztuczki:
- Opad ...Podbicia ...Pełzania...Zatrzymania....Ucieczki... I na ostro ....I na flak ..... I nic z tego ! - Nawet najmniejszego puknięcia !

img6.imageshack.us/img6/9765/p1010011ju.jpg

Powiedzcie sami ! No co ja za to mogę, że się nie powiodło? Każdemu przecież może się czasem nie udać.....Nawet żonatemu! ...Tak oto przyszło nam w smutku wracać do domu o przysłowiowym kiju. Nie martw się ! Szeptałem do niej, gdy tak smętnie dyndała, zawieszona w przelotce, - jak różowa landrynka, tuż obok mnie, na siedzeniu pasażera. - Gadałem do niej dalej.... - Powiem Ci w sekrecie, iż od początku wiedziałem, że dzisiaj nic z Tobą nie wyjdzie ! ...Nie na tym jeziorze o tej porze roku ! Wybacz ! Ale też zrozum, że to dla dobra sprawy było ! ....Okay ! Moja wina ! ...W końcu, darowanemu koniowi się w oczy nie zagląda ! ...Ciekaw jestem, co Ty byś zrobiła na moim miejscu, gdy ,,darczyńca" prosi o test ? I to właśnie teraz ! Natychmiast ! ....I przestań się tak na mnie gapić tym tępym wzrokiem ! ...........Bo następnym razem, gdy Cię wpuszczę do wody i nie będzie brania, to wyłupię Ci te piękne oczy !
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 10.09.2012 10:00

Jan Brzozowski
No, chłopie, masz piękny dar przelewania swoich odczuć (a może uczuć) na papierWink Tak trzymaćTak Trzymać
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,338,073 unikalne wizyty