PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wędka bambusowa - Towarzystwo Miłośników
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Rugia 2017
Rugia
Łowca

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 4

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,255

· Najnowszy użytkownik: Cezorator

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Wędka bambusowa - Towarzystwo Miłośników
Jacek Chrzastek
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c20f27953_forumsumowe.jpg

Witam wszystkich.
Zamieszczam parę foto i oczekuję na opinie o pomyśle założenia Towarzystwa Miłośników Wędek Bambusowych - TMWB.
Sam wykonuję takie wędki i oczywiście ich używam. Nie jestem jeszcze aż taki stary ale, bardzo podoba mi się walka z ryba na takim kiju. Generalnie 90% złowionych ryb wraca do wody.
Myślę również nad - TMSK - Towarzystwie Miłośników Starych Kołowrotków.

Od razu mówię , że nie traktuję tego portalu do zdobywania klientów - bo nie zajmuję się działalnością handlową. Czasem oczywiście coś sprzedaję, ale to tak jak każdy kolekcjoner. Te wędki są po renowacjach - czyli mają już swoja historię. Jest to chyba słuszny kierunek bo dobrego materiału na wędkę nie kupi się w sklepie ogrodniczym. Bambus, który w dobrym stanie wytrzymał np. 40 lat już nie popęka (chyba że na RYBIE).

Co do materiałów czy cen wędek po renowacji to temat jest dość szeroki (chyba kiedyś napiszę coś większego z moich doświadczeń), ale 'na gotowo' - przy samodzielnym wykonaniu i standardzie takim jak na foto - trzeba się liczyć z kosztem ok 500 zł. Roboty jest na ok tydzień, ale to bardzo przyjemne.

Kolekcjonuję i używam też wędek kompozytowych z materiałów powstałych przed 2000 r kiedy to istniało dużo dobrych zachodnich firm a do wykonania sprzętu przykładało się większą uwagę niż dzisiaj. Taki ABU BORON, Shakespeare President, Feder Ultimate, Auger, Aiken, Silstar, Kunan, DAM, Kormoran, Browing, Lineafe, Talon, itp

Co do wędek z innych materiałów to oczywiście może być to leszczyna. Jestem na etapie zbierania materiału na wędkę wg. starego przepisu tzn. dolnik - świerk, środek - jesion, szczyt - jałowiec.
Mam też wędki wykonane z drzew i trzcin egzotycznych np. green hard, snake wood. Temat wielki i wiele rożnych materiałów.
Stąd widzę, że ewentualne ustalenie nazwy stowarzyszenia chyba będzie trudniejsze niż myślałem.

Mam trochę czasu więc coś napisałem. Poważnie myślę o jakiejś organizacji zrzeszającej kolegów o podobnych zainteresowaniach. Może w marę rozwoju tematu coś się 'urodzi' .

Do Fregaty pod pełnymi żaglami, pięknej dziewczyny w tańcu i konia w pełnym biegu - dokładam widok pięknego bambusa nad czystą wodą pełną ryb!!

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3bd141b790_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3bdef47172_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3be23bc935_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3be61c142f_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3be800d0d8_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3bfb75809a_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3bfdc1290d_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c0047bbb4_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c02f4cc6d_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c05b476cb_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c11bee060_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c14918501_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c17b30322_forumsumowe.jpg

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4fb3c1d99b9ea_forumsumowe.jpg

Z wędkarskim pozdrowieniem Jacek C.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 17.05.2012 10:29

Jan Brzozowski
Piękna robota Jacku, gratulacjeBravo
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Dariusz Gorgon
Piękna robota. Przypomina mi się dzieciństwo kiedy kupiłem sobie pierwsza wędkę. Pamiętacie taki zestaw z drabinką? U mnie sprzedawali to w sklepie z zabawkami.
Kerad

"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."
YODA
http://homereef.webnode.com/

Arek Pawlak
Bajka. Mam jakieś sklejanki w kolekcji - już wiem, komu przekażę do regeneracjiSmile
Pozdrawiam, Arek.

Robert Milner
Przypomniałem sobie tamte czasy, gdzie dołączony do wędki bambusowej zwykły kołowrotek - szpulowiec był normą, choć bez niego dało się również obejść. Wędka prezentowana jest naprawdę piękna, nowa nie posiadała takiego lakieru. Omotki również prezentują się wyśmienicie. Pamiętam problemy z tulejkami - te nie wszędzie ze sobą idealnie pasowały (luzy), choć nie było tak tragicznie.

Slawomir Tabor
Mam też bambusówki dla Arka do regeneracji. To były wędziska.Płacze
TABOR

km73
Eh... to były piękne czasySmile
Mój pierwszy kijaszek (hand made Taty) oraz młynek. Eh...

pikefinder.pl/upload_img/96018_Bambus_3.JPG
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Robert Milner
Ten oto to już mały wypasik uchwyt pod kołowrotek nowszej generacji, dolnik w korku ... rewelka. Kołowrotek taki sam jak mój (gdzieś jeszcze posiadam), chyba wszyscy go wówczas mieli w stałym wyposażeniu. Ehh... te płocie ciągnięte na tym kiju. Do tego sposób zarzucania zestawu - trzeba było się tego wyuczyć. W nocy to niekiedy był już koszmar.

km73
Do tego spławik z kory + żyłka Stomil Gorzów i było jechaneSmile Eh...
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.10
10,097,843 unikalne wizyty