PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Zbiornik zaporowy MIETKÓW
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
DTC

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,308

· Najnowszy użytkownik: priamy

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Zbiornik zaporowy MIETKÓW
Arek Pawlak
Zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy wybudowany w latach 1974-1986. Sztuczne jezioro zajmuje obszar ponad 900 ha, jego długość wynosi około 4 km, szerokość - 2,5 km, średnia głębokość od 2 do 6 metrów, a maksymalna głębokość 11 -16 metrów (w zależności od stopnia wypełnienia zbiornika. Głębokość w wielu miejscach jest zmienna i powiększa się ze względu na ciągłe wydobycie z dna kruszywa.

Jezioro Mietkowskie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy. Jest siedliskiem ponad stu gatunków ptaków wodnych i błotnych.
Zarządcą zbiornika jest PZW Wrocław.

pikefinder.pl/upload_img/76598_zbiornik_mietkow_1.jpg

Południowy brzeg, od korony tamy do Domanic, to płytka 2 m płań. Strona północna w rejonie Borzygniewa jest głębsza i ma głębokość około 6 m. Dominującym drapieżnikiem w zbiorniku jest sandacz, jest też dużo okonia, trafiają się duże szczupaki, bolenie i sumy.
Biała ryba to leszcze , płocie , liny , karasie , karpie , tołpygi i amury.

W ostatnich latach niezrozumiała jest polityka spuszczania dużej ilości wody w okresie jesiennym. Zbiornik jest praktycznie osuszany przed zimą, co powoduje, że pozostałe w różnych dołkach ryby, jeśli nie padną wcześniej łupem kłusowników, to po zamarznięciu płytkich dołków, nie mają szans na przeżycie.

pikefinder.pl/upload_img/39642_zbiornik_mietkow_2.jpg

Łowiąc ze środków pływających, należy uważać na zbliżające się zmiany pogody i nadchodzące podmuchy wiatru. Kilka podmuchów potrafi utworzyć metrowej wielkości fale.
Pozdrawiam, Arek.

Adam Dzieszuk
Super, brakowało tu tego Wink
Warto nadmienić, że krajobraz jeziora wypełniają liczne wyspy znajdujące się na południowo zachodniej stronie. Zasiedlane są przez wspomniane ptaki objęte "Obszarem specjalnej ochrony ptaków".

norimk
Bardzo ładne te miejscówki. Będzie trzeba się wybrać.
When I fish, I know that I'm alive

Adam Dzieszuk
Miejscówki są, ryba powinna być też, więc zapraszamy Wink

Arek Pawlak
Zapraszamy. Kiedyś do Mietkowa zjeżdzała się cała Polska na sandacze. Do tej pory trafiają się piękne sztuki. Wyślę Ci zdjęcie na PW, bo nie mam zgody autora na publikację.
Pozdrawiam, Arek.

norimk
Do Mietkowa mam ok 170 km to da się zrobić. Tylko tych planów tyle na ten sezon, i cały czas się zastanawiam kiedy to obrobimy wszystko. Będzie trzeba interes zamknąć na jakiś czasGrin
When I fish, I know that I'm alive

Arek Pawlak
Po regularnym, kilkukrotnym spuszczeniu wody zbiornik nie jest już taki jak dawniej. Degradacja rybostanu przy takim postępowaniu była nieunikniona. PZW próbuje ratować sytuację zarybieniami, ale jaki to skutek przyniesie i kiedy?

Poniżej wielkość i terminy zarybień wg komunikatu PZW Okręg Wrocław:

Gatunek ryby / Ilość / Termin
boleń narybek jesienny / 10.000 szt. / jesień 2011
jaź kroczek / 300 kg / jesień 2011
sum kroczek / 300 kg / jesień 2011
szczupak narybek jesienny / 2000 kg / jesień 2011
węgorz podchowany / 10 kg / VI.2012
lin kroczek / 2000 kg / jesień 2011
karp kroczek / 3000 kg / III.2012
karp kroczek / 2000 kg / jesień 2011
sandacz letni / 60 000 - 90 000 szt. *) / lato 2011

*) w zależności od zezw. RZGW)

Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Jeśli te ilości są prawdziwe, to rybek trochę przybyło. Tylko kiedy one urosnąFrown
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Jan Brzozowski napisał(a):

Jeśli te ilości są prawdziwe, to rybek trochę przybyło. Tylko kiedy one urosnąFrown

Kolejny raz nie mam dobrych informacji. Po październikowym wypadzie chcieliśmy pójść za ciosem i w niedzielę zajechaliśmy z Adasiem na Mietków. Po wyjściu z auta w oczach przerażenie, a na ustach jedno słowo Q#wa. Woda znowu spuszczona. Miejsce, gdzie ostatnio wodowaliśmy ponton i gdzie PZW dumnie oznakował punkt do slipowania środków pływających, kończy się co najmniej pięciometrową skarpą powyżej lustra wody.

Po co była ta cała ściema o zarybianiu i odtwarzaniu rybostanu???

Poniżej artykuł, a w nim podana kolejna przyczyna obniżenia poziomu wody na zbiorniku mietkowskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1009423,zalew-mietkowski-spuszczaja-dwa-razy-wiecej-wody-zeglarze-przerazeni-zdjecia,id,t.html#czytaj_dalej

Piszą coś o żeglarzach... Wędkarzy to już chyba nikt nie bierze pod uwagęAngry
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
No cóż... dziwi mnie praktyczny brak reakcji ze strony władz PZW. Choć właściwie nie powinno, bo oni są zapatrzeni tylko we własne stołki, a wędkarzy i wodę im podległą mają głęboko w ...poważaniu Topór
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Kamil Zaczkiewicz
Szkoda tego zbiornika. A towarzyszy mi dłuuuugi czas, w moim nie za długim życiu. Pamiętam, jak łowiłem w nim z gruntu leszcze, sandacze na trupa, bolenie na spining, okonie i wreszcie bardziej świadome, łódkowo-pontonowe wypady i ryby z trolla i z ręki. Szczupaki, okonie i SANDACZE. Gumy, koguty i woblery...Eh...

Quo Vadis, Mietkowie?? Sad ;(
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
W oczekiwaniu na lepsze czasy dla tej wody, ciekawostka.

http://www.prw.pl...Mietkowski
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Zaczkiewicz
Mam pewien pomysł odnośnie tego zbiornika, zobaczymy, czy w kolejnych latach uda się coś zakombinować... Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Kamil Zaczkiewicz
W niedzielę na Mietkowie odbędzie się akcja budowania tarlisk dla sandaczy. Kto ma czas i chęci- na pewno każda para rąk się przyda!
Więcej szczegółów, odnośnie miejsca i godziny spotkania podam, jak sam je poznam Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Lukasz Szlafka
Zapiszą sobie miejsca na GPSie i na tarle będą kosić sandały prosto z gniazda
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
Nic mnie już nie zdziwi.
Zawsze można doszukiwać się dziury w całym.
Nawet w pożytecznej, bezinteresownej pracy ludzi, którzy chcą zrobić coś więcej, niż narzekać zza klawiatury.
Jeśli tylko w pracy nic mi się nie zmieni, zamierzam jechać. Chłopaki załatwiali europalety, do tego sztuczna trawa- sprawdzone i doskonałe miejsce do składania ikry przez sandacze. Odpowiednio obciążone zalegną na dnie.
A jak ktoś chce, to niech na nich później rwie...
Jakoś nic zdrożnego nie ma w tym, że na początku sezonu łowi się na twardych, żwirowych blatach, czyli w miejscach, gdzie sandacze przystępowały do tarła, bo nawet jak już nie pilnują gniazd, to kręcą się w okolicy.

Dla wszystkim, którym los zbiornika nie jest obojętny- spotkanie będzie miało miejsce przy stanicy PZW, najprawdopodobniej około 9 rano. W niedzielę.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Przyznam się, że odkąd PZW Wrocław odłączył się z porozumienia, to jakoś mi z nimi nie po drodzeAngry
Pozdrawiam, Arek.

Zbigniew Kapustynski
A ja postaram się kupić od rybaków żywą ładną parę sandałową( ona i on) i wpuszczę ją w kwietniu, żeby Wasza praca na coś się przydała.
Zbiornik w Mietkowie odwiedzałem w czasach jak Kamila planowali jego Rodzice. Był to akwen który śmiało można było nazwać Sandałowe Eldorado. Po iluś tam spuszczeniach wody zamienili to w dużą naturalną wannę. Coś tam na pewno pływa, ale tej nazwy z poprzednich lat użyć już nie można. Tak sądzę.....
zibibinio

Kamil Zaczkiewicz
I dlatego, żeby coś tam znowu pływało, trzeba wspomóc naturalne tarło, celem odbudowania silnej populacji, a nie wpuszczanych zdechlaków...
Arku- politykę miedzyokręgową pozostawiam działaczom. Choć też mi nie odpowiada brak porozumienia. A dobrą wodę nie tak daleko od domu każdy by chciał.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.17
11,194,422 unikalne wizyty