PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Szczupak - nieoficjalny rekord Polski
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Szczupak - nieoficjalny rekord Polski
Arek Pawlak
Nieoficjalny rekord Polski - Szczupak 29kg / 1,56 m

Prawda, czy fałsz?

Pierwsza wątpliwość: Zimowa sceneria sugeruje, że albo został wyciągnięty sieciami spod lodu, albo w okresie ochronnym.

Druga wątpliwość: Czy na pewno był taki duży. Na twarzach nie widać wysiłku, a przecież to prawie 30 kg.

pikefinder.pl/upload_img/21963_szczupak29kg.jpg

pikefinder.pl/upload_img/20194_szczupak29kg1.jpg

Co o tym sądzicie?
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 10.08.2013 18:00
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Baranski
Wygląda na dużego ale czy na niecałe 30 kg. Hmmmm - tego to nie wiem. Na tym drugim zdjęciu wygląda okazalej. Jeśli miał te 156 cm. to wielce prawdopodobne, że tyle ważył zimową porą.
Zimowa pora to najlepszy czas na "opasłe" szczupaki - tłuszcz, pełny żołądek i przede wszystkim ikra u samic. Masa !!!
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

aborre
moim nie skromnym zdaniem te 30Kg to lekka przesada Sad zważając na to, że trzymając przed sobą taki ciężar trzeba w to włożyć jakiś tam wysiłek dla niektórych większy dla innych mniejszy, a ci oto Panowie na zdjęciu trzymają go ot tak sobie. ja mu daję do 20 max.

że tak można zapytać dlaczego nieoficjalny rekord??? Wink
czyżby ci Panowie to kłusownicy??? Angry

Jan Brzozowski
Szczupłe naprawdę piękne, ale rzeczywiście coś tu nie pasuje.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
aborre napisał(a):
że tak można zapytać dlaczego nieoficjalny rekord??? Wink
czyżby ci Panowie to kłusownicy??? Angry

Nieoficjalny, czyli nie zgłoszony od oficjalnych miejsc, które rejestrują rekordy. W polskim przypadku to WW i WŚ.
Pozdrawiam, Arek.

lukasz
Widziałem juz kiedyś tego szczupaka na innym forum . Ktoś tam napisał że został złapany na sieci na prywatnym zbiorniku i nie ważył 30kgSmile

aborre
Znalazłem stronę gdzie są te dwa zdjęcia http://www.wedkowaniekoronowo.pl
co utwierdza mnie w przekonaniu, że te 29Kg to tylko chwyt marketingowy mający przyciągnąć "wędkarzy" napaleńców Grin
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 19.09.2013 12:35

Marcin S
Gdzieś w polskich wodach pływają miejmy nadzieję takie okazy co pokazane na zdjęciach w tym temacie, ale ten szczupak nie jest autentyczny 29kg / 1,56 m.
Kiedyś już o tym czytałem, zdjęcia zostały poddane ocenie przez różne programy do sprawdzenia autentyczności, oryginalności zdjęcia i niestety wyszło na przeróbkę zdjęcia.
Tak jak kolega Aborre napisał, był to chwyt marketingowy.

Mariusz Karpowicz
Marcin S napisał(a):
Gdzieś w polskich wodach pływają miejmy nadzieję takie okazy co pokazane na zdjęciach w tym temacie,
.

Oczywiscie, że pływają, ja to nawet wiem gdzie.Grin
Maniek

Damian Poweska
Dla mnie to te zdjęcia wyglądają jakoś nie naturalnie.

Jacek Bartnik
O tym pierwszym zdjęciu to czytałem kiedyś że to fotomontaż,widziałem to zdjęcie gdzieś w większym formacie i dziwnie jakoś wyglądało.

mszpetman
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Marcin S napisał(a):
Gdzieś w polskich wodach pływają miejmy nadzieję takie okazy co pokazane na zdjęciach w tym temacie,
.

Oczywiscie, że pływają, ja to nawet wiem gdzie.Grin

Ja też wiem gdzie. Czy kolega myśli o Bugu? Jeśli tak to potwierdzę, że pływają. W sezonie 2012 z pewnego źródła słyszałem o walce z potworem o długości około 135cm. Pod samym brzegiem pękła plecionka o wytrzymałości 15kg. Poza tym jest to osoba, która była moim nauczycielem więc jej wierzę i znam go dość długo.
mszpetman

Maciej Marchwiak
Ja też już widziałem to zdjęcie w innym miejscu. Myślę, że na mormyszkę takiego goliata facet nie wyciągnął. Z tego co czytałem wychodzi, że ryba nie została złowiona regulaminowo. Nie jestem policjantem i nie moja sprawa. Co do wagi, trudno coś powiedzieć na podstawie zdjęcia. Tak samo co do długości ryby. Ja na ten przykład nigdy ryby nie ważę, bo musiałbym zabrać rybę i zważyć na porządnej legalizowanej wadze w sklepie. Wagi wędkarskie są najczęściej do kitu. Albo pokazują za dużo albo za mało. Czasem nawet ważony ten sam ciężar kilka razy , za każdym razem wskazuje inaczej. Co innego miara przyłożona do ryby i zrobiona fotka. A na tych zdjęciach nie ma miary ! Podobno są tacy eksperci, którzy po wielkości głowy lub szerokości ogona potrafią określić wiek, wymiar i wagę ? - Ja w to nigdy nie uwierzę ! Szacunkowo owszem ! Ale nigdy nie dokładnie ! Bo aby dokonać takiej analizy, potrzebny jest przynajmniej szkielet ryby lub ewentualnie czaszka, która zostaje zbadana przez naukowców w instytucie. I nawet po naukowej analizie, gabaryty ryby zostają ustalone z pewną dokładnością +- . U szczupaków jest podobnie jak u ludzi. Są krępi kurduple i wysocy chudzielce ! Napakowani atleci i mikrusy. Dlatego uważam, że jeśli ktoś podaję rybę do konkursu lub jakiegoś rankingu. Wymiary i waga ryby powinny być porządnie i wiarygodnie udokumentowane. Gdybym był w komisji , to na pewno nie przyjąłbym nawet tej ryby ze zdjęcia pod ocenę ! Dla mnie , jeśli ktoś pokazuje zdjęcie szczupaka na którym nie ma porządnie przyłożonej miary i mówi mi dokładny jej wymiar , wynika że jest to ładna ryba i nic więcej.
Camelot

Jacek Wrobel
Widziałem kiedyś to zdjęcie w wiadomościach..... już wtedy zauważyłem jak facet na zdjęciu drwi sobie ze wszystkich, spójrzcie na jego minkę, poza tym utrzymać w tej pozycji 30 kg zębatego, bez grymasu na twarzy, szacun... i dziwnie inny kolor palców niż kolor na twarzy ale...tylko Ci goście na fotach wiedzą O CO CHODZI!?!
Zdjęcie
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Maciej Kowalkowski
PhotoshopSmile przy powiększeniu widać defekt u nasady płetwy ogonowej, który przechodzi poza rybę. ..jakby dokładnie obejrzeć znalazłoby się więcej. Trochę go powiększyli. I nawet śladu sniegu na rybie nie ma.
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Ala Pawelczyk
Wywalić to i po sukcesie naciągaczy-fuszerówAngry

Pawel Brzuskiewicz
Wydaje mi się , że nawet cętki-plamki nie bardzo się zgadzają w części ogonowej . Widać takie dwie ,jakby pionowe kreski .
WOBLER-W1

Arek Pawlak
Zdjęcia po przyciemnieniu

www.pikefinder.pl/images/articles/szczupak29kg.jpg

www.pikefinder.pl/images/articles/szczupak29kg1.jpg

Myślę, że to taka dobrze wypchana ikrą mamuśka - 100, max 110.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 18.06.2013 12:01
Pozdrawiam, Arek.

Bogumil Trzcinka
Nawet Pudzian by na takim luzie nie trzymał 30 kg przed sobą Grin

Przemek Sek
Kurcze on jest cięższy od moich dwóch synów razem wziętych. Piękne bydle.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.17
11,338,054 unikalne wizyty