PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Nasz sprzęt na szczupaka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Grudzień 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 4

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,267

· Najnowszy użytkownik: Virtusan

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Nasz sprzęt na szczupaka
aborre
Witam wszystkich Pike Finder-ów.
Zakładając ten temat, chciałbym abyśmy wszyscy opowiedzieli co nieco o sprzęcie (kije, kołowrotki, przynęta itd.), mianowicie kto jakiego używa na szczupaka.
No to ja może nieskromnie zacznę.
W swoich wędkarskich sprzętach mam dwie wędki ulubione, które prawie zawsze zabieram ze sobą na wędkowanie.
dwuczęściowa SHIMANO Vengeance 270M: 270cm\C.W.: 10-30g i
trzyczęściowa Abu Garcia Combo AGS903M: 270cm\C.W.: 20-60g oraz do tego dwa kołowrotki

pikefinder.pl/upload_img/10428_sprzet_na_szczupaka-pikefinder-800.jpg

typowy do spiningu Abu Garcia Cardinal 301, 5.1:1, 7 Bearings i
SHIMANO Catana 2500RB, 5.2:1, 3 Bearings.
Ponadto na szczupaczka biorę ze sobą gumki Dragona w kilku kolorach oraz czerwono białe kopyto z czarnym grzbietem Relax z główkami od 6-15g w zależności od głębokości zbiornika, to ostatnie mój ulubiony i niemal nie zawodny wabik, nie używam niczego z kotwicą mniej problemów z odhaczeniem
wabika i rybka bezstresowo wraca do wody, no nie ukrywam że może nie każda. Ale jak by nie było trzeba dbać o zasoby naturalne a nie bezmyślnie z nich korzystać. Smile
Pozdrawiam i czekam na Wasze wpisy.
AborreGrin
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 19.09.2013 14:46

Maciej Baranski
Siemanko.

Więc jeśli chodzi o sprzęt na esoxidła to:

Do "martwej rybki":
Pierwszy zestaw;
- wędka - Zebco 3,6m 2.75lb G-Tech COOL 3600
- kołowrotek -TF Gear Max Power Reel

Drugi zestaw;
- wędka - Syntra Carp 12ft. 2.5lb
- kołowrotek - Abu Garcia Cardinal 103 Freerunner

Spinning:
- wędka -Abu Garcia Ruby Crest spin 240 12-32g
- kolowrotek -Mitchell Avocet Gold 4000R

Wszystkie "młynki" uzbrojone w plecionkę. Co do przynęt spinningowych to przede wszystkim są to kopyta Mikado Fishunter oraz woblery Jaxon'a. W dalszej kolejności są to obrotówki, wahadła i 4play'e z Savagear.

Muchówka:
- wędka - Daiwa Carbon C98 Reservoir 10ft. w klasie AFTMA 8-10
- kołowrotek - Leeda Rimfly

Na jednej szpuli nawinięta linka pływająca o wysokiej widoczności, a na drugiej sznur tonący.

Pozdrawiam...Wink

P.S. Mam nadzieję, że z czasem "arsenał" powiększy się o kolejne kije. W planach jest jeszcze drugi spinning (20-60g) i jerkówka.
Edytowane przez Maciej Baranski dnia 18.09.2011 22:59
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Arek Pawlak
Po kilku latach skompletowałem jako-taki sprzęt na pajki. Generalnie spinninguję, więc sprzęt do tej dyscypliny.

Do łowienia z brzegu, wędziska (wymiennie):
SHAKESPEARE UGLY STIK CUSTOM GRAPHITE 3,00m cw 15-40g
TALON model SALMON STEELHEAD 2,70 cw do 70g
do tego kołowrotek:
Daiwa Certate 3500HD (Heavy Duty)

Na łódkę wędzisko:
Talon 2,10 cw 10-35g
do niego kołowrotek:
Shimano Stella 4000 FA

Na obu kołowrotkach plecionka:
Power Pro Moss Green 0,19mm 13kg

Moją ulubioną przynętą jest obrotówka z chwostem:
Mepps Musky Killer Gold 15g
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
A oto moje zestawy:
Zestaw pierwszy
Shimano Catana Rock BX 300 CW. 50-100
kołowrotek
Saenger Specitec Runner2

Zestaw drugi
Shimano TC 01 270 cw. 30-60
kołowrotek
Robinson Maxim 408

na obydwóch żyłka 0,35

Spinning
Konger Aviator Spin 240 cw. 10-30

kołowrotek

Team Dragon 1125 iST

Stosuję gumy różnych firm, lubię też łowić na obrotówki.

Jako że łowię tylko z łodzi, dłuższe kije nie są mi potrzebne.

Edit.
Do cięższego spina mam kijek
Team Dragon 2,13 cw do 35g

kołowrotek Shimano Exage 4000
Plecionka PP super 8 slick 20 lbs
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 19.09.2013 17:53
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Robert Szewczyk
Łowię tylko na spinning,głównie z brzegu. Mam sprzęt nie kosztowny,ale wystarczający.Podstawowy zestaw to wędka Jaxon Grand Virtuoso 2.7m 15-50gr,do tego kołowrotek Dragon Viper FD 840i i plecionka 0.18mm do woblerów 11-13cm,gum 5cali i wahadeł . Lżejszy zestaw do mniejszych kopytek 4,woblerów do 10 cm i obrotówek nr3 to kołowrotek Dragon Viper FD830it i jak dotychczas wklejanka Dragon Mystery Ultra Lite 2.7m do 15g, ale planuję pod ten zestaw zakup zwykłego kija do 30-35g,2.7m,a w/w kij mieć na jazie,klenie oraz okonie każdego rozmiaru bo to jak na wklejkę mocny kij. Jak już nabędę kijek nie zapomnę pochwalić się na Pikefinder.Pozdrawiam Fishing

Jan Brzozowski
Jan Brzozowski napisał(a):

A oto moje zestawy:
Zestaw pierwszy żywiec
Shimano Catana Rock BX 300 CW. 50-100
kołowrotek
Saenger Specitec Runner2

Zestaw drugi żywiec
Shimano TC 01 270 cw. 30-60
kołowrotek
Robinson Maxim 408

na obydwóch żyłka 0,35

Spinning zestaw 1
Konger Aviator Spin 240 cw. 10-30

kołowrotek
Team Dragon 1125 iST

Spinning zestaw 2
Team Dragon 2,13 cw do 35g

kołowrotek
Shimano Exage 4000
Plecionka PP super 8 slick 20 lbs

Niestety, Konger Aviator się wysłużył, więc mam od jesieni następcę. Jest to spinning wklejanka Robinson Tritium Pike Jig. Test przeszedł pomyślnie, ostatnią sobotę ubiegłego roku wytargał za ogon karpia ok. 15 kg.

Dane producenta:
Długość 240 cm
cw. 10-30 g
waga 195 g
Tritium Pike Jig to dwa modele wędzisk o ciężarze wyrzutu 10 do 30 g. Szybka, szczytowa praca, piękne progresywne ugięcie, lekkość i moc ? to największe zalety wędzisk z tej serii. Zaprojektowano je specjalnie do połowów na ciężkie główki oraz średniej wielkości błystki i woblery. Na Pike Jiga można z powodzeniem holować średnie i duże szczupaki, używając jigów i bezsterowych woblerów. Jigując lżejszymi przynętami wędzisko będzie również przydatne na średnie i większe okonie.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Kris
A słyszeli o blachach szczupakowych z masy perłowej ,to jest dopiero bajer Winkręczna robota sama natura a szczupaki jak gryzą
Edytowane przez Kris dnia 30.03.2014 07:49

Bogumil Trzcinka
Nie Bezradny ale na forum jest ktoś kto planował zakup obrotówek ze szczerego złota Cool

Krzysztof Poniewierski
Kris napisał(a):

A słyszeli o blachach szczupakowych z masy perłowej ,to jest dopiero bajer Winkręczna robota sama natura a szczupaki jak gryzą

Mam takie i nie potwierdzam skuteczności, ale ja wędkować nie umiem.
K-Pon

Kamil Zaczkiewicz
Jeśli chodzi o mój sprzęt na kijaszki to po kolei, od najmocniejszych jadąc:

- Rozemeijer Power Jerk 1,9 m(jednoskład) ; 50-100g + Abu C3 5501+ P-line 40lb - najmocniejsza castingowa armata na największe przynęty, czyli to, co tygryski lubią najbardziej Wink

- Rozemeijer Gentle Jerk 1,9m ; 30-60g(jednoskład) + Daiwa Procaster Rojo 100 HL + P-line 30lb - uniwersalny castingowy zestaw, ideał pod wabiki w stylu Sliderka 10 S, ogarnie i Jacka tonącego (70g), ale generalnie do tego jest już ten pierwszy Wink

- Inazuma X-Plode Zander 1,98m(jednoskład) do 30g - szybki, piekielnie czuły, ale ładnie pracujący pod obciążeniem kijaszek, ogarnie duże, lekko uzbrojone gumy i sprawdzi się przy normalnym opadowym podskakiwaniu po dnie lateksem, czy kurakiem.

- Fiume Guardian 2,4m 12-40g- zapasowy kijaszek, ale dobrze uzbrojony i fajnie pracujący pod rybką- do gumy, obrotówki itd.

Do kijaszków spiningowych dokręcam zazwyczaj odpowiedniej wielkości Spro Blue Arc'a, Mikado Commandera, Airspace'a. Plecionki na szpulach zazwyczaj około 15-20lb.

Na jakieś trupkowo-żywcowe łowienie(o ile by nastąpiło, aczkolwiek jakoś w tej kwestii wolę sztuczności) to zestaw karpiowy Shimano Alivio 3,66m 3lb+ Spro Long Cast+ żyłka chyba Daiwa 0,35mm.

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Kris
Bogumil Trzcinka napisał(a):

Nie Bezradny ale na forum jest ktoś kto planował zakup obrotówek ze szczerego złota Cool

Putin swoją metrówe złowił na blachę wysadzaną diamentami wiesz jakie te dają refleksy w wodzie szczupaki same wskakują do podbierakaWink

Kris
pikefinder.pl/upload_img/60718_pmsetmuschel1.jpg

pikefinder.pl/upload_img/56130_perlmutthecht.jpg

pikefinder.pl/upload_img/42907_32602202.jpg

pikefinder.pl/upload_img/46128_pmsalmorubin2.jpg

pikefinder.pl/upload_img/78956_pmsetblau.jpg

pikefinder.pl/upload_img/07146_imagesZD7UF0IN.jpg

Ręczna robota, naturalny produkt idealny na wody o wysokiej przezroczystości (górskie, alpejskie,sielawowe ) jedyny kolor po srebrnym który zachowuję barwę poniżej 14 m głębokości na palie jeziorowe ,pstrągi ,łososie, no i oczywiście szczupaki.

Robert Szewczyk
Robert Szewczyk napisał(a):

Łowię tylko na spinning,głównie z brzegu. Mam sprzęt nie kosztowny,ale wystarczający.Podstawowy zestaw to wędka Jaxon Grand Virtuoso 2.7m 15-50gr,do tego kołowrotek Dragon Viper FD 840i i plecionka 0.18mm do woblerów 11-13cm,gum 5cali i wahadeł . Lżejszy zestaw do mniejszych kopytek 4,woblerów do 10 cm i obrotówek nr3 to kołowrotek Dragon Viper FD830it i jak dotychczas wklejanka Dragon Mystery Ultra Lite 2.7m do 15g, ale planuję pod ten zestaw zakup zwykłego kija do 30-35g,2.7m,a w/w kij mieć na jazie,klenie oraz okonie każdego rozmiaru bo to jak na wklejkę mocny kij. Jak już nabędę kijek nie zapomnę pochwalić się na Pikefinder.Pozdrawiam Fishing
NO WIĘC MAM ZAMÓWIONY KIJEK DO LŻEJSZEGO ŁOWIENIA TO JAXON XT-PRO 2.7m do 30gr.Juhu A do lżejszego łowienia plecionka do 0.14 POŁAMANIA ALE NA OKAZACH!!!Grin
Robert Szewczyk TurbopikeFishing

AR3K
Mój sprzęt to :
Kij Max Insygnia 270/10-40gr
Kij Jaxon Cantara 270/5-25gr
Kij Dam Green Cross Power G2 2,70/25-60G

Kręcioł Dragon Viper Fd 850
Do pierwszych dwóch kijaszków ten Dragon starcza w zupełności i czeka mnie tylko zakup kręcioła do trzeciego kija Smile

Nie jest to może zajefajny arsenał ale nie sprzęt tylko praktyka czyni dobrego zawodnika Smile
pikefinder.pl/upload_img/04271_Pike.JPG

Bogumil Trzcinka
AR3K napisał(a):
... nie sprzęt tylko praktyka czyni dobrego zawodnika Smile

Święte słowa Tak Trzymać
Pfft

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.11
10,468,831 unikalne wizyty