PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Historia firmy PFLUEGER
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2019
Łowca Ryby Miesiąca
rutekm

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Pike Wersminia
Szczuapk
Szczuapk

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskieTranslate

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 1,260

· Najnowszy użytkownik: 2j73

Stop sieciom w PZWZłóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

 Drukuj temat
Historia firmy PFLUEGER
Arek Pawlak
img846.imageshack.us/img846/1332/pfluegerlogo.jpg


Legenda historii wędkarstwa, Spółka Pflueger ma długą, bogatą tradycję produkcji wysokiej jakości sprzętu do wędkowania. Pflueger był jedną z pierwszych pięciu dużych firm producentów sprzętu wędkarskiego w Stanach Zjednoczonych, a wiele z jego najwcześniejszych przynęt i haczyków jest obecnie przedmiotem pożądania kolekcjonerów. Najbardziej znany ze swojej sygnatury na kołowrotkach PFLUEGER, produkuje przynęty, żyłki, wędki i kołowrotki od ponad stu lat.

Historia

Osierocony Earnest F. Pflueger wyemigrował do Stanów Zjednoczonych wraz z rodzeństwem w 1850. Początkowo pracował jako formierz w Buffalo, Nowy Jork, gdzie ożenił się z Julią Dunnebeck. Dwa lata później para spłodziła syna Ernesta A. Plfuegera. W 1866 roku, przenoszą się do Akron, Ohio, gdzie mają zamiar spędzić resztę swojego życia. W 1881 roku, EF Pflueger zakłada Enterprise Manufacturing Company w Akron do produkcji i dystrybucji przynęt wędkarskich, haczyków i innego sprzętu. Niektóre najwcześniejsze przynęty firmy - takie jak Luminous Minnow Crystal - szybko stały się popularne wśród wędkarzy.

EF Pflueger wzywa trzech braci, aby uruchomić Manufacturing Company Enterprise. Charles, Joe i Ben Pflueger pełnili funkcje odpowiednio: wiceprezesa, skarbnika i kierownika sprzedaży. Tylko w 1880 roku, EF Pflueger zarejestrował patenty na ponad 50 wynalazków, w tym świecące przynęty i specjalną konstrukcję kołowrotka. Firma przede wszystkim produkuje haczyki i przynęty, takie jak Maybug (chrabąszcz) z końca 1880 roku, która przypomina wyglądem dużą, błyszczącą ważkę.

img543.imageshack.us/img543/4504/pfluegermaybug.jpg

Maybug


W wieku 15 lat, E.A. Pflueger rozpoczyna pracę w fabryce ojca, stając się zarówno skarbnikiem, jak i sekretarz pod koniec 1880 roku. Po śmierci EF Pfluegera w 1890 roku, EA Pflueger wkrótce przejmuje nadzór nad działalnością spółki. Firma powiększa linię przynęt i haczyków, wprowadza też linię przynęt drewnianych pod koniec 1890. Jednymi z najbardziej popularnych produktów w tym okresie są Minnow Phantom i Minnow Muskellunge. E.A. Pflueger żeni się z Ruth Seiberling w 1896 roku, a para ma czworo dzieci.

W 1916 r. E.A. Pflueger rozszerza działalność Manufacturing Company Enterprise o produkcję szerokiej gamy narzędzi wędkarskich, od spławików i przynęt, po wędki i kołowrotki. Zmienia też nazwę firmy na E.A. Pflueger Company. Pod jego kierownictwem E.A. Pflueger Company staje się największym producentem sprzętu wędkarskiego. Popularne przynęty z tego okresu to tęczowy Kent Floater, pięciohaczykowy Metalized Underwater Minnow i pływający Minnow Monarch.

img29.imageshack.us/img29/3724/pfluegermetalized.jpg

Metalized Underwater Minnow


W 1930 roku, E.A. Pflueger Company zwiększa zarówno produkcję, jak i jakość przynęt i wprowadza szeroką linię kołowrotków, które szybko stają się najlepiej sprzedającymi się produktami. W tym szczytowym okresie spółka produkuje kilkaset milionów wędkarskich haczyków co roku i jest uważana za czołowego producenta kołowrotków w Stanach Zjednoczonych.

Sygnatura E.A. Pflueger na kołowrotkach zostaje wprowadzona w 1954 roku. Nieco ponad dekadę później, E.A. Pflueger Company zostaje przejęta przez producenta sportowych i rekreacyjnych towarów Shakespeare Company. Linia E.A. Pflueger - jako część Shakespeare Company - kontynuuje produkcję szerokiej gamy sprzętu wędkarskiego, w tym kołowrotków baitcastingowych, spinningowych i muchowych.

img153.imageshack.us/img153/4255/shakespeareplueger.jpg

Kołowrotek muchowy Shakespeare Pflueger President


Obecnie kołowrotki E.A. Pflueger są nadal popularne wśród wędkarzy, a wiele pozycji z klasycznych produktów firmy stało się poszukiwanymi i cenionymi przez kolekcjonerów.

img832.imageshack.us/img832/2121/fishhooks.jpg


Źródło:
http://www.ehow.com/about_5509123_pflueger-history.html
Tłumaczenie własne.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 24.10.2013 20:51
Pozdrawiam, Arek.
 

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.04
11,820,991 unikalne wizyty