PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Mój pierwszy zestaw castingowy
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Czerwiec 2020
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Kolejny wypad
Urlop Galicja 2020
Urlopowe

2019
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,299

· Najnowszy użytkownik: Fishmaniak

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Mój pierwszy zestaw castingowy
Mariusz Kroczak
wędka jaxon eternum speedy jerk 210/100
https://www.olx.pl/oferta/wedka-jaxon-CID767-IDENqoG.html#8c0a05d5b7

Casting jaxon rtl 200
https://www.olx.pl/oferta/casting-jaxon-rtl-200-CID767-IDBYN80.html#8c0a05d5b7

Co powiecie o takim zestawie? Nigdy nie używałem multika czy na pierwszy raz to dobry wybór?
MotylSmile

Radek Uscinski
Ja się na tym nie znam, ale pamiętam jak mi chłopaki podpowiadali co kupić to pierwsze pytanie co chce tym łowić i czym rzucać Wink
Szpadel

Mariusz Kroczak
Pewnie szczupaki może sum z łodzi. Przynęty jerki chyba ????
MotylSmile

Radek Uscinski
Mariusz Kroczak napisał(a):
Przynęty jerki chyba ????

Bardziej chodzi o wagę przynęt i to czy tym multikiem obsłużysz taką gramaturę.
Szpadel

km73
Goferu i Kamil (chyba) castingowali. Może coś doradzą.

Ps. Też rozważałem ostatnio naukę casta, ale moje plany w wyniku COVID-19 uległy zmianie. Frown
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
Castingiem bawię się już od 10 sezonów i po tym czasie mogę tylko potwierdzić to, że w całej tej zabawie, najistotniejsze jest właśnie odpowiednie spasowanie zestawu. Multiplikator musi być adekwatnej konstrukcji, do gramatury używanych przynęt. To, że moc wędziska musi im odpowiadać, to wiadomo Smile Dobrze zestrojony zestaw pozwoli na komfortowe miotanie założonymi wabikami. Z reguły jest tak, że im chcemy lżej łowić, tym większej inwestycji wymaga zestaw. Do łowienia szczupaków na średnie przynęty (powiedzmy do około 60-80g) i to np. jerki, które nie stawiają praktycznie oporu w wodzie, wcale nie potrzebujemy nie wiadomo jak drogiego sprzętu. Jednak Twoich propozycji nie znam, choć opinie słyszałem niezbyt pochlebne. Na początek warto zastanowić się nad wyborem czegoś z drugiej ręki, a markowego. Nie wiadomo, na ile nam się ta zabawa spodoba, to raz, a dwa, że w razie czego taki zestaw swobodnie odsprzedamy dalej, bez jakiejś ogromnej straty.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Mariusz Kroczak
Gość chce 220 za zestaw.
Czy w podobnych pieniądzach kupię coś wartego uwagi?
Ewentualnie ile musiałbym wydać?

Ps. Kto mi zmienił nazwę tematu? Taka fajna była ????????
Edytowane przez Mariusz Kroczak dnia 13.05.2020 16:40
MotylSmile

km73

Ps. Kto mi zmienił nazwę tematu? Taka fajna była ????????

Ja tematu nie zmieniłem, ale taki trochę dwuznaczny był. Grin Gdy miałem 16 lat... itd. GrinGrinGrin
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Zbigniew Kapustynski
Nie jestem jakimś wielgim znafcom sprzętu wędkarskiego, ale dżaksona nic bym nie kupił.
No może śruciny.....Frown
zibibinio

Mariusz Kroczak
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Nie jestem jakimś wielgim znafcom sprzętu wędkarskiego, ale dżaksona nic bym nie kupił.
No może śruciny.....Frown

A co posiadasz/używasz?
Ja mam dwa kije karpiowe można powiedzieć że są katowane i jestem zadowolony , mam też kołowrotek z wolnym biegiem jeden z najtańszych i po dwóch latach używania też jest ok.
MotylSmile

Zbigniew Kapustynski
A mam. Bat 7 m. Ciężki, ale używam już kilka lat do połowów żywczyków. Kupiłem w czasie wakacji i tylko taki był w sklepie. A musiałem coś mieć do połowów żywca.
Ja bazuję na kilku firmach wędkarskich, od których nie odchodzę. Może dlatego mam wędki,które mają 30 lat i kołowrotki kilku, albo kilkunastoletnie. To coś mówi. Nie są to też bardzo drogie wyroby. Półka cenowa średnia. Dżakson jest firmą z półki tej niższej i nie ufam ich produktom. Nie może coś za 50 zł być tak dobre jak za 200 zł. To tak jak z białą kiełbasą w marketach po 6 zł. Nie leżała nigdy obok prawdziwej białej kiełbasy. To tylko moje prywatne zdanie a jest wielu wędkarzy, którzy są fanami Dżaksona. Ja nigdy nie wstąpię w te szeregi.Wink
zibibinio

Mariusz Kroczak
Zbyszek takie teorie to na forach karpiowych - musi być drogie! Nie , nie musi.
MotylSmile

Kamil Zaczkiewicz

Gość chce 220 za zestaw.
Czy w podobnych pieniądzach kupię coś wartego uwagi?
Ewentualnie ile musiałbym wydać?

Cena niewielka, jednak trudno powiedzieć, jak ten zestaw sprawdzi się w boju. I abstrahując od stereotypów, jakie narosły wokół tej marki....no....są producenci, którzy produkcją tego typu sprzętów, zajmują się duuuużo dłużej i z pewnością robią to na lepszym poziomie. Zapewne za używany zestaw średniej klasy będziesz musiał zapłacić jeszcze drugie tyle, ale z drugiej strony...próbować nowej, ciekawej metody i zniechęcić się przez zły sprzęt...no, średnia perspektywa...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Mariusz Kroczak
Na co powinienem zwrócić uwagę oglądając taki sprzęt?
MotylSmile

Kamil Zaczkiewicz

Na co powinienem zwrócić uwagę oglądając taki sprzęt?

Opinie użytkowników, najlepiej takich doświadczonych. Najlepiej określić mniej więcej zakres przynęt, jakie chcesz używać i budżet, jaki możesz przeznaczyć. I wtedy można coś szukać Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Grigorij
Witam kolegów
Czy mógłby ktoś mi polecić jakiś zestaw castingowy do 1000pln? Przeznaczenie :szczupaki 100+, głębokość od 2m-15m-głównie opad, przynęty: duże gumy od 30-100g, czasem jerki
Z góry dzięki

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
13,352,004 unikalne wizyty