PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wybór zestawu spinningowego
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Rugia 2017
Rugia
Łowca

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,255

· Najnowszy użytkownik: Cezorator

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Wybór zestawu spinningowego
Kamil Siller
Witam wszystkich wędkarzy!

Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż chodzi o to, że chcę sobie złożyć zestaw spinningu. Łowię na obrotówki głównie 2-3 na jeziorku.

Mam na oku już kilka modeli:

>Dragon Silver Edition i młynek- Red arca
>albo wędzisko Shimano Beast Master

Co myślicie o takim zestawie? Aha i jeszcze długość 2,7 czy 2,4? Może jakieś inne propozycje? Proszę o pomoc.

Arek Pawlak
Witaj Kamillos,

Jeśli łowienie z brzegu to długość kija 2,7 - 3,0 m.
Do tych przynęt co podałeś CW 10-30 g (15-40 g bedzie z zapasem - może się kiedyś przestawisz na cięższe przynęty).

Co do firmy to trudno powiedzieć. Nie napisałes ile kasy chcesz przeznaczyć. Ze sprawdzonych kijków z pewnością DAIWA POWERMESH SPIN 270 10-35G (w starym wydaniu z korkową rękojeścią), SHAKESPEARE UGLY STIK CUSTOM 270/15-40g (kompozyt - kijek nie do złamania), ewentualnie coś z oferty Shimano i Dragona.
Kołowrotki SPRO Red Arc są polecane na forach, poza tym popatrz za PENNEM Slammer 360 (nasz koega fedors sprzedawał kiedyś w korzystnych cenach, można zapytać na PW).
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Cena jaką sobie ustaliłem za zastaw to 500zł, ale z tego co widzę to chyba warto troszkę jeszcze dopłacić i kupić coś z tego pułapu co podane przeze mnie zestawy. To chyba uzasadnione prawdaSmile ???

Kamil Siller
Aha i dodałbym jeszcze, że chciałbym zacząć łowić plecionką.

Arek Pawlak
Kamillos, jeśli poważnie myślisz o łowieniu ryb, to uwierz mi, że warto wydać nieco więcej, ale z kolei nie mam dobrych doświadczeń z Dragonem. Silver Edition (co prawda morski) złamał się podczas łowienia dorszy. Te dwa kijki, które podałem można brać w ciemno. Jeśli chodzi o plecionkę, to kup Power Pro 15Lb (średnica 0,19mm), tylko uważaj na podróbki. Jeśli się zdecydujesz dam Ci sprawdzonego sprzedawcę.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 16.05.2011 18:46
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Niestety Daiwa Powermesh chyba już nieosiągalna jest... a SHAKESPEARE 15-40g wydaje mi się trochę za mocny jak na moje potrzeby Sad Myślę że 10-30g byłoby w sam raz jak dla mnie.

Arek Pawlak
Czemu piszesz, że nieosiągalna?

http://allegro.pl...ml#gallery
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Jakimś cudem nie znalazłem jej na allegroGrin

Kamil Siller
A domyślasz się może czemu w opisie jest napisane że cw 5-25 skoro w tytule 10-30 i na wędzisku taki opis widnieje?

Maciej Baranski
Witam.

Ja np. do średnich przynęt używam kija Abu Garcia Ruby Crest Spin 240 12-32g. Z czystym sumieniem mogę polecić. Świetna praca, trwałość i ładny design tworzą naprawdę rewelacyjną całość.
Z tej serii są też inne modele w różnych kombinacjach. Dla mnie akurat ten model jest idealny do połowu z łodzi jak i z brzegu. W głównej mierze wędkuję na obrotówki i gumki.
Jest dostępny na allegro;
http://allegro.pl...27901.html
A do kijka mam wpięty kołowrotek Mitchell Avocet Gold 4000R.
Zestaw jak dla mnie spisuje się na prawdę dobrze.

Pozdrawiam.
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Kamil Siller
Zamówiłem dziś tą Daiwę Powermesh 270 10-35. Najbarzdziej mi podeszła. Teraz jeszcze kołowrotek. Jest okazja kupić tego Penn Slammera 360 od kolegi forumowicza ale przeraża mnie jego masa 365g... Red arc 100g lżejszy Ryobi troszkę mniej. Zależy mi też nieco na ergonomi. Myślę że ten Penn przy masie wędziska daiwy- 175g będzie dawał czuć o sobie?

Arek Pawlak
To może rozmiar mniejszy Penna 260? chociaż gabarytowo ta 360-tka nie jest wcale taka duża.
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Nie jest duża ale waży dużo. Mam dylemat.

Arek Pawlak
Niestety, nie jest to plastikowy kołowrotek i swoje ważyć musi.
Pozdrawiam, Arek.

Arek Pawlak
Akurat ktoś wystawił Daiwę Powermesh mało używaną na Allegro.
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Chętnych nie brakujeSmile Moja wczoraj została wysłana. Jak przyjdzie to sobie przymierzę kilka swoich młynków. Może to mi pomoże w wyborze kołowrotka.

Kamil Siller
Kolego Hunt er czy możesz mi podać tego swojego sprawdzonego sprzedawcę plecionki PowerPro?

Arek Pawlak
kormoran2005
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Siller
Witam!

Trochę mnie tu nie było- kupowałem spina. Daiwa musiała wrócić do sklepu. Więc kupiłem polecanego Shakespeara- widziałem go w akcji u Ciebie kolego Hunt eR. Mam pytanie do Ciebie odnośnie tego kijka. Chodzi o to, że założyłem do niego Penn Slammera 360 i nie wiem, ale zdaje mi się chyba jakby nakrętka uchwytu ( Fuji) nie dawała rady z nim. chodzi o to, że trzeszczy przy dokręcaniu i nawet gdy ją złapię ręką to słychać takie trzeszczenie jakby była za luźna, może zbyt lekko dokręcała młynek. Kołowrotek trzyma się dobrze, nie wiem czy się odkręca wskutek tego trzeszczenia bo nie sprawdziłem jej jeszcze nad wodą- teraz mam sesję... Wiem ze Ty używasz tego kijka więc stąd moje pytanie: Czy masz może podobne odczucia? Czy uchwyty te tak mają? Wiadomo, że istnieje wiele podróbek... Zamieszczam zdjęcia. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł zobaczyć to wędzisko i porównać chociaż wizualnie z twoim. Dodam, że zapłaciłem za nią 255zł choć cena nie grała aż takiej roli w moim przypadku.

pikefinder.pl/upload_img/98156_ugly_stik1.JPG
pikefinder.pl/upload_img/05781_ugly_stik2.JPG
pikefinder.pl/upload_img/45068_ugly_stik3.JPG
pikefinder.pl/upload_img/59137_ugly_stik4.JPG
pikefinder.pl/upload_img/64380_ugly_stik5.JPG
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 09.08.2013 10:16

Kamil Siller
Założyłem mniejszy kołowrotek- o mniejszej stopce i taki efekt nie występuje. Hmm.. chyba ten uchwyt jest po prostu za mały do Penn Slammera 360 gdyż jego stopka jest dość sporych rozmiarów i za mało wchodzi w uchwyt. Szkoda, gdybym wiedział wcześniej to pewnie kupiłbym red arca bo on ma chyba mniejszą stopkę, a teraz zostałem z pennem i spinem bez kręciołkaSad Chyba będę musiał zalożyć swoją Okumę Traverite do spina a Penn cóż będzie miał lżejsze życie przy fedeerze.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.11
10,097,788 unikalne wizyty