PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: RUGIA 2019
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2019
Łowca Ryby Miesiąca
km73

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Wypad na szczupaki
woblery
VIII zlot PF

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,277

· Najnowszy użytkownik: Woszczu

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
RUGIA 2019
Kris
Wczoraj dzionek rozpoczęty 100+ drugi napływ i bęc druga zaraz zerwana przy łodzi potem 90 cm wszystkie na gumę .Pózniej 3godziny nic i znowu w tym samym miejscu strasznie delikatne branie ,piękna ryba grubo ponad metr już była prawie w podbieraku ale się spięła ,zaczepiona za sam koniuszek pyska ....kotwicą blachy Grin .Przez zminną pogodę i skoki ciśnienia nie ma agresji w wodzie ,większość łowi belony ,trzy lodzie spływające do portu nie miały szczupaka na pokładzie .Wszyscy szukają płytko jak to na Rugii w maju bywa ale ryby stoją 1,5/2,5 m .
Dzisiaj jestem cały obolały od katowania wody Grin bo myślałem że coś więcej uda się złowić w przedziale 100+ łącznie miałem 7 ładnych rybek .
Spotkałem Jonasza Zibiego na wodzie Smile teżmieli kilka ryb .Dzisiaj ostatni dzień bo na jutro zapowiadają wiatry ....a na to nie mam już ochoty SmileGrin
Pozdrawiam Kris
x6

km73
Kris,
Jak to powiadają..."nie zawsze są krewetki".
Ale jesteście na pięknej wodzie, gdzie są ryby.
Jest walka i przygoda. I jest SZACUN!!!
Wielu by spierdzieliło do portu i waliło browary, bo wieje.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kris
Niemiecka rzeźnia z Kubitz/Rugia ...codziennie leżą tam szczupaki /metrówki i okonie ,niemcy nic nie wypuszczają jak złowi 3 metrówki to idą na stół Sad . Sam osobiście widziałem na tym stole 117 i 101 Frown
pikefinder.pl/upload_img/04568_20190509_074250.jpg
Pozdrawiam Kris

Kamil Zaczkiewicz
Szkoda tych pięknych ryb Sad
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Kris
pikefinder.pl/upload_img/69570_20190506_200123.jpg
Zdecydowany faworyt tego wypadu : Belona ,brała cały czas Grin
pikefinder.pl/upload_img/68973_20190508_071724.jpg
byłem przygotowany na dużo fajnych zdjęć ..pogoda nie pozwoliła Cool
pikefinder.pl/upload_img/27831_P5080002.JPG
pikefinder.pl/upload_img/42015_20190508_195738.jpg
Z tego dołka wyjechało grubo ponad 50 pike średnia 75 cm najw słabe 90 cm
pikefinder.pl/upload_img/19487_20190510_120906.jpg
średnia wypadu to ok 80 cm
pikefinder.pl/upload_img/84709_P5080005.JPG
pikefinder.pl/upload_img/76541_P5100010.JPG
Poranne widoki z okna Juhu
pikefinder.pl/upload_img/61923_20190511_113130.jpg
Zdecydowany przynęta Faworyt tego wypadu Tak Trzymać 90% wszystkich ryb złowiona została na tę blachę
Edytowane przez Kris dnia 14.05.2019 12:24
Pozdrawiam Kris
x4

Kamil Zaczkiewicz
Super to wygląda! Smile
Chyba kiedyś się skuszę... Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Radek Uscinski
Dobry mepsik nie jest zły Grin
Przeszukam swoje pudełka i podeślę Ci do testów alasyclopsa od Pawła Brzuskiewicza Happy
Szpadel

Kris
Dodam że to wersja 15 gram wolny opad i ostre szarpnięcie je motywowało Smile
Pozdrawiam Kris

Zbigniew Kapustynski
Przyszła pora na krótką relację z wyprawy majowej.
Ekipa 3 osobowa. Krzysiek
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8ea50a265_pikefinder.jpg
Robert i ja.
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8eafdffc8_pikefinder.jpg
Zaczęliśmy połowy od niedzieli. Pogoda była w miarę i nawet ryby trochę żerowały. W ten pierwszy dzień złowiliśmy 11 szczupaków(największy 95) i belony(ilość nieograniczona)
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8f414b10a_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8f4ff0bc0_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8f5eaf2fb_pikefinder.jpg
Jednak następne dni cały czas był arktyczny zimny wiatr i nie tak wyobrażaliśmy sobie ten majowy wypad.
Z każdym dniem, szczupaki coraz słabiej żerowały i zdarzył się jeden dzień bez brania.
Wróciliśmy wcześniej na bazę i zrobiliśmy sobie przerywnik od machania wędkami.
W roli głównej wystąpił Krzysztof, który w profesjonalny sposób uwędził belony.
Nie jadłem nigdy tej ryby i jestem mile zaskoczony jej dobrym smakiem.
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf903be4322_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8f3333da4_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8ee04b3dd_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8ef3f36a1_pikefinder.jpg<br />
[img]<br />
[img]http://www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf8f3333da4_pikefinder.jpg
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5cdf905dd3cc1_pikefinder.jpg
Wracając do połowów, szczupaki były bardzo mało aktywne, było mało wyjść dużych ryb przy łodzi. Zazwyczaj najwięcej dużych ryb łowi się na płytkiej wodzie, ale w czasie naszego pobytu trzymały się głębszych miejsc (2-3 metry) i nosy miały opuszczone w dół ignorując nasze przynęty. Do tego było mało miejscówek, na których były obecne a objechałem ich naprawdę dużo.Temperatura wody była około 9 stopni i miejscami dochodziła do 10,9.
Trochę pobudziły się w ostatnim dniu w niedzielę, ale też były to osobniki dochodzące do 80 cm.
Próbowaliśmy też znaleźć szczupaki na głębszym miejscach przy torach wodnych (3,5-5,5m) lecz nie mieliśmy ani jednego brania.
Jak na maj na Rugii, trafiliśmy na słaby okres żerowania, ale ci co tam łowią wiedzą, że można trafić na takie dni i w żadnym wypadku nie trzeba z tego powodu popłakiwać.
Zresztą w Polsce była podobna pogoda i moi koledzy 11 maja zorganizowali na jeziorze zawody szczupakowe ( 14 zawodników) i wrócili do portu bez złowionej ryby.
zibibinio
x1

Zbigniew Kapustynski
Zbliża się wypad na okonie na Rugii, więc uzupełniłem trochę gumek, które się sprawdzają na tym akwenie.

www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5d17598966670_pikefinder.jpg
zibibinio
x1

Zbigniew Kapustynski
7 września do 15 jadę na I turę na OKONIE, szczupaki i sandacze( jak je znajdę).
Będę te duże, jak się trafią wypuszczał, żeby 29 września Robert też miał co złowić.
Nie muszę dodawać, że już nie mogę się doczekać....Cygaro
zibibinio
x1

Kamil Zaczkiewicz
Planowanie wypraw, to kolejny ciekawy aspekt naszego hobby Wink Mi też może jeszcze uda się coś jesienią uskutecznić.... Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Roberts
Zbyszku ja już w też nie mogę się doczekać najpierw spotkanie na zlocie a potem .......Rugia

Zbigniew Kapustynski
Jeszcze trzy dni i ruszam. Od niedzieli , do niedzieli połowy.
Wędki, kołowrotki i wabiki spakowane. Okręt umyty i gotowy na łowy.
Nie muszę dodawać, że nie mogę się doczekać. Dwa miesiące nie miałem w ręce kijaszka.
Happy
zibibinio

Jan Brzozowski
Chętnie bym się zabrał na Rugię, ale niestety nie tym razem jeszcze.
Połamania, Zbychu Fishing
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Zbigniew Kapustynski
Połowy udane. Koledzy którzy za mną pływają pobili 3 życiówki.
Neptun zamienił się w kuterek, bo łowimy na tej łupince w czwórkę.
Wiatr dosyć silny 30 km/h, ale codziennie pływamy i łowimy.
W niedzielę ostatni dzień połowów.Wink
zibibinio

Zbigniew Kapustynski
Po pływaniu w słonej wodzie trzeba przepłukać silnik i pokład na następny wyjazd.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5d823686216b1_pikefinder.jpg
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_5d8236a2b4ec4_pikefinder.jpg
Gotowe.CygaroFotel
zibibinio
x3

r_gawel
Zazdroszczę takich możliwości przebywania cały tydzień na Rugii, u mnie praca, delegacje itp.
Na szczęście 28-29.09 mam zarezerwowane, oby pogoda pozwoliła.
Może jakieś przecieki informacji, nadal szorowanie łodzią po dnie czy trochę głębiej?
Pozdrawiam
Paweł

Zbigniew Kapustynski
Ja przyjeżdżam 28 września i jak pogoda pozwoli będę łowił od niedzieli.
Jak zobaczysz Neptuna, to podpłyń.Basen
zibibinio

Zbigniew Kapustynski
Od soboty 28.09 zacznie wiatr wiać około 30 km/h w porywach 40 km/h.
Od środy do soboty zmaleje.
Zatem 3 dni na ugiętych nogach i 4 dni na wyprostowanych.
Załoga Neptuna ćwiczyć narciarską pozycję zjazdową...Cygaro
zibibinio

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.20
12,333,628 unikalne wizyty