PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Dziś na rybach 2019
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Wypad na szczupaki
woblery
VIII zlot PF

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,279

· Najnowszy użytkownik: kubikmar24

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Dziś na rybach 2019
km73
Nie mierzyłem. Ale jakiś taki chudy był, a drobnicy od cholery. Frown
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
Sierpień się kończy, więc warto by było miesiąc podsumować. Nieco mniej wyjazdów i nie tylko za wąsami, bo jednak za innymi gatunkami człowiek zatęsknił. Kilka wyjazdów na mega niską Odrę dało trochę rybek i jeszcze więcej frajdy, bo wszystko oczywiście na powierzchniowce - Klenie na Brombę i bolenie na Panica. Jeden wypad okazał się wręcz idealny. Mnóstwo brań na Brombę, w tym jeden boleń, którego, pomimo całkiem mocnego zestawu, straciłem, bo trochę chyba przeszacowałem hol pod silny nurt Sad Widziałem tę rybę i była naprawdę duża... Sad

Główkę niżej namierzyłem kolejnego pięknego bolka, który po zmianie na Panica, zaatakował już w pierwszym rzucie, a prawidłowo przycelował przy trzeciej prezentacji wabika Wink Pięknie pochodził i mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed jesienią, bo ryba, jak na lato, mega spasiona Wink

Sprzętowo - Team Dragon Z-Series 2,75m 4-18g, kołowrotek Fishmaker Ti 1130i i plecionka SilkTouch 8x Clear 0,10mm zakończona przyponem z żyłki 0,20mm Smile

A to rybsia Wink

pikefinder.pl/upload_img/42859_Bolo.jpg

Wybaczcie błoto na zdobyczy, ale tak to jest, jak się chce zrobić fotkę ze statywu, w błocku na opadającej wodzie Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
x3

km73
Kamil MEGA Gratulacje za pięknego bolenia. Bravo
Ach te ogony dużych torped.
Ryba sierpnia, jak nic!!! Tak Trzymać
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
x1

Kamil Zaczkiewicz
km73 napisał(a):

Kamil MEGA Gratulacje za pięknego bolenia. Bravo

Dzięki, Maniek! Wink Boleń co prawda na miarce nie dobił do magicznych 80cm, ale dużo mu nie zabrakło. To raz, a dwa, że samo branie, hol i kondycja ryby dały mega satysfakcję! Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Gratuluję Bolekabana KamilGratulacje
Pozdrawiam, Arek.
x1

Jan Brzozowski
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Dzięki Wink
A ja czuję, że niebawem Janek tu wskoczy z niezłym kabanem.... Wink

Coś tam się złowiło Cool Póki co, lepszych fotek nie mam. Jedno zdjęcie z holu i jedno z Szafą i złowionym sumkiem 175 cm.

pikefinder.pl/upload_img/15908_68883042_385086252199896_5532830549208465408_n.jpg

pikefinder.pl/upload_img/12740_68511515_385086508866537_9176553672102903808_n.jpg
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I
x2

Damian Poweska
Gratuluję rybek chłopaki Smile Kamil super bolo ! Janek gratki za wąsatego !
x1

Kamil Zaczkiewicz
Wczoraj udało się spontatnicznie, na chwilę wręcz, wyrwać nad ukochaną Oderkę.

Woda niska, lekko trącona. Dało to nadzieję na dobre wyniki, ale jak się okazało, teoria to jedno, a praktyka, to drugie. Udało się wyłuskać kilka kleni, ale bez okazów, ot, takie do 40cm. Oczywiście na Brombę Wink

pikefinder.pl/upload_img/95832_Klonek_pion.jpg

Bolki pokazywały się sporadycznie. Jeden dwukrotnie zaatakował na szczycie najbliższej główki i w drugim rzucie zaatakował Trickstera - nowy woblerek od HMS. Pierwszy test, jak widać bardzo udany Wink

pikefinder.pl/upload_img/06321_Bolo_Trickster.jpg

Na sam koniec wypadu, oczywiście na Panica, trafiłem niezłego KONIA! Takiego z 75kg.... Wink

pikefinder.pl/upload_img/56894_Panic.jpg

Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x3

Semi
Ładne rybki KamilTak Trzymać. Z kotwicą sam sobie poradziłeś?

Damian Poweska
Fajnie połowione Kamil może oprócz tego konia Smile
Ja dziś też wyskoczyłem na 3 godzinki ze spinnem złowiłem dwa bolenie, już robią się fajne grubaski Smile

pikefinder.pl/upload_img/02516_20190906_131023.jpg
x3

Damian Poweska
Pojechałem na drugą turę boleniowania bo jak brały w południe to może i pod wieczór 1,5 godzinki i dwa 50+ się uwiesiło a że pozazdrościłem Kamilowi to ja też złowiłem KONIA 94kg.
Masakra a wyjeżdzając z domu pomyślałem sobie że dawno mi się tak nie wbiła kotwa, masakra jakaś i masz po 30 minutach mam i ja Smile

pikefinder.pl/upload_img/63740_fffff.jpg

Jan Brzozowski
Znaczy się, życiówkę złowiłeś Cool

Zbigniew Kapustynski
Muszę, widząc te dwa zdjęcia, zrobić dzisiaj wieczorem szkolenie bhp swoim podopiecznym na Neptunie. Będę z nimi 8 dni łowił na Rugii a tam kotwice bywają większe.
Robertsa przeszkolę na Zlocie...Cygaro
zibibinio

km73
Chłopaki, Gratulacje za ryby i nowe życiówki we własnych osobach.
Dawno nie było takiej "czarnej serii" samookaleczenia. Frown
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
Semi napisał(a):

Ładne rybki KamilTak Trzymać. Z kotwicą sam sobie poradziłeś?

Dzięki ! Wink
Damian, współczuję...znam ten ból. P.S. Co to za wobek ? Wink

Co do kotwicy w paluchu. Weszła brzydko i głęboko. Bezzadziorów nie miałem (mój błąd), a one rozwiązały by sprawę. Myślałem, żeby jechać na SOR, jednak nie bardzo miałem czas. Zabrałem się więc za to samemu, w lesie, po powrocie do samochodu Wink

Najpierw odpiąłem kotwicę od woblera.
pikefinder.pl/upload_img/94176_1.jpg

Następnie, nie bez wysiłku, powoli przebijałem skórę, która, jak się okazuje, jest naprawdę twarda. Najpierw pojawiła się kropla potu na czole. Aż wreszcie pokazał się też i grot Wink .
pikefinder.pl/upload_img/13482_2.jpg

Kolejnym etapem, było dalsze przebijanie, aż przejdzie też i zadzior.
pikefinder.pl/upload_img/47509_3.jpg

Na szczęście miałem ze sobą kombinerki wyposażone w obcinaczki, którymi udało się obciąć solidny drut.
pikefinder.pl/upload_img/35689_4.jpg

Pozostało tylko wyjąć pozostały fragment kotwicy Wink
pikefinder.pl/upload_img/10348_5.jpg

W szpitalu pewnie by im się nie chciało bawić i rozcięli by palucha, co skutkowało by szwami i uziemieniem od łowienia. Plusem pewnie byłby zastrzyk przeciwtężcowy, ale zagoiło się ładnie i prawie już śladu nie ma Wink
Edytowane przez Kamil Zaczkiewicz dnia 09.09.2019 18:57
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x2

Jan Brzozowski
Dokładnie tak samo usunąłem kotwicę, która wbiła mi się w dłoń. Musiałem przebić skórę na wylot, a potem obciąćgrot.
Obciąć nie było łatwo, bo to była st 66 w rozmiarze 2/0.
Na szczęście synek miał Lathermana i jakoś dałem radę.
x2

km73
Ja zeszły rok też tak zacząłem. Kumpel przekuł mi palec, tak aby grot wyszedł na wierzch. Odciął oczko i całość już wyciągnął.

pikefinder.pl/upload_img/56318_Hak_nie_w_smak.jpg
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
x1

Kamil Zaczkiewicz
Wrzesień nam nastał, a wraz z nim przyszły opady i ochłodzenie. Cudem, wreszcie miałem wolny od pracy weekend i oczywiście postanowiłem to wykorzystać Wink
Tym razem postanowiłem poszukać boleni i może sandaczy. Małe przygotowania, wybór miejscówek o innym charakterze i...walka z ciągle padającym deszczem Wink Wypad krótki, ale mogę uznać, za udany, wszak udało się skusić do brania te gatunki, które były moim celem. Najpierw trafiłem niedużego sandaczyka. Rybka strzeliła w 8,5cm Lunatica w kolorze Yellow Frog na zaledwie 10g główce. Nie wiem, co ten kolor w sobie ma, ale to kolejny sezon, kiedy kusi ryby Smile
pikefinder.pl/upload_img/47026_zedzik.jpg

Po przejściu kilku główek, pod drugim brzegiem było ciekawe miejsce. Dalekosiężny Panic pozwolił obłowić warkocz przeciwległej główki. Już po kilku rzutach miałem piękny, choć niecelny strzał. Kilkanaście minut później, udało się skusić rybsko do brania. Hol przez całą szerokość rzeki, zapada w pamięci Wink 74cm grubego bolusia Wink

pikefinder.pl/upload_img/53167_Bolo_74.jpg

Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x1

km73
Kamil,
kolejna ładna torpeda. Tak Trzymać
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter