PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Dziś na rybach 2019
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Wypad na szczupaki
woblery
VIII zlot PF

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,279

· Najnowszy użytkownik: kubikmar24

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Dziś na rybach 2019
Jan Brzozowski
Konkretna ryba, Kamil Gratulacje
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I
x1

Kamil Zaczkiewicz
Jan Brzozowski napisał(a):

Konkretna ryba, Kamil Gratulacje

Dzięki, Janku! Smile

Z racji, że nieco zatęskniłem za szczupaczkami, postanowiłem dziś, razem z kolegami, odwiedzić pobliskie, płytkie bajorko. Okazało się, że wody było jeszcze mniej, niż zwykle...Klątwa 13 - piątek ? Wink Okazało się, że ryby nawet jakoś współpracują. W ruch poszły zarówno muchówki, jak i spinningi. Zaliczyłem 3 brania i wyholowałem jednego średniaka (60-70cm) na moją ulubioną powierzchniową żabkę. Na skraju otwartej wody, kiedy żabka wypływała z zielska, została pochłonięta przez "mamusię". Jazda na ogonie, wyskoki i hol "na krótkim dyszlu" stojąc w zielsku, to momenty, które na długo zapadają w pamięci Wink
Po komisyjnym pomiarze okazało się, że rybka ma całe 101cm Wink

pikefinder.pl/upload_img/38175_101.jpg

Edytowane przez Kamil Zaczkiewicz dnia 14.09.2019 03:26
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
x3

Arek Pawlak
No pięknie Kamil. Adrenalina pewnie podskoczyła?
Pozdrawiam, Arek.

Lukasz Szlafka
Brawo chłopaki Smile
<',)))>< Gofer

km73
Kamil Gratulacje
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
Arek Pawlak napisał(a):

No pięknie Kamil. Adrenalina pewnie podskoczyła?

Oj tak, zdecydowanie! Wink

W piątek mam ciężką nockę w pracy, a do tego w sobotę mnóstwo zajęć w domu. Wieczorem nie wytrzymałem i po kontakcie z kolegą, pakuję auto. W nocy spotykamy się nad wodą. Grill, piwko i pogaduchy. Wypływamy jeszcze po ciemku i niebawem wita nas cudowny świt

pikefinder.pl/upload_img/21345_Wschód_ponton.jpg

Nie ma szału. Woda mocno eksploatowana i ryby nieaktywne. Najpierw wydłubuję jednego maluszka.

pikefinder.pl/upload_img/95832_wąsik.jpg

I walczymy ponad pół niedzieli....

pikefinder.pl/upload_img/49103_Kwok.jpg

Potem udaje mi się wyłuskać jeszcze jednego gluta

pikefinder.pl/upload_img/40965_sumik_teaser.jpg

I już więcej nic się nie dzieje. Czy to zakończenie sumowych zmagań w tym sezonie? Okaże się...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x3

km73
Rybans w dłoni i płuca pełne powietrza. Tak Trzymać
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Zbigniew Kapustynski
pikefinder.pl/upload_img/38175_101.jpg
Wielkie Gratulacje Kamil. Na Rugii 8 łowców przez osiem dni nie złowiło ani jednej metrówki.
Jak widać na zdjęciu, w Polsce są duże okazy, tylko trzeba w nie wierzyć i umieć zapodać przynętę. Jeszcze raz Gratulacje
zibibinio
x1

Kamil Zaczkiewicz
Zbigniew Kapustynski napisał(a):
Wielkie Gratulacje Kamil. Na Rugii 8 łowców przez osiem dni nie złowiło ani jednej metrówki.
Jak widać na zdjęciu, w Polsce są duże okazy, tylko trzeba w nie wierzyć i umieć zapodać przynętę. Jeszcze raz Gratulacje

Dziękuję Wink Jak widać i u nas można czasem trafić niezłą rybę. Wiadomo, że nie jest łatwo i pewnie szansa mniejsza, niż na jakiejś znanej szczupakowej wodzie...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
Brawo Kamil !

rutekm
Witam wszystkich serdecznie,
Wczoraj tj ŚRODA 25/09 udało nam sie wyskoczć naszym TEAM-em na szczupaki
WND FISHING TEAM zaprasza na krótki film, który udało nam się zmontować z materiału jaki nakręciliśmy nad wodą.

Pozdr,
POŁAMANIA

https://www.youtube.com/watch?v=yqGUYyf6S4o&t=227s

km73
U mnie był chwilowy przestój w kanałkowych rybkach. Zmiana strategii i miejsca. Przeciwległy kraniec kanałku. Roślinność powoli opada i tam trzeba jigować.
Piątek 23:00, paproch fluo Perch'ik. Szukałem okonia, a tu pstryk i zacięcie. Pięćdziesiątaczek, bez stalki grzecznie wyjechał.
Sobota wieczór, 200 metrów dalej. Dalej szukam większego okonia. Lokalni spławikejros wyczesali kawałek dna. Jiguje się komfortowo, ale bez dotyku. 10 metrów obok, uderzenie szczupaka w drobnicę, tak na pograniczu powierzchniowej roślinności. Zrzucam fluo, dopinam stalkę do agrafki i zakładam perłową Tantę 6,5 cm. / główka 2g. Jest 23:20, rzucam w to miejsce i delikatnie jiguję. W pół drogi uderzenie i pierwsza świeca. Szacuję na równe 60 cm. 3 obroty korbki i druga świeca. 4 obroty korbki i trzecia świeca. W tym czasie wypinam podbierak z pleców. Za chwilę czwarta świeca, ale podbierak wisi już na ręku. Przy podbieraku piąta świeca i ząbki w podbieraku. Mierzę, jest równe 60 cm. Dwie foty i dwie minuty natleniania. 5 świec zrobiło swoje. Jak na kałużę pod domem to jest OK. Smile

pikefinder.pl/upload_img/23418_Szczupaczek50_2019_09_27.jpg

pikefinder.pl/upload_img/07153_Szczupaczek60_2019_09_28.jpg

pikefinder.pl/upload_img/32095_Przynety_2019_09.jpg
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
x4

km73
Miesiąc bez wpisu więc trzeba coś zapodać. Smile
Kanałek pod domem zamienił się w kałużę. Woda spadła o 1 metr i miejscami jest dosłownie 30 cm. wody. Shock
W piątek wieczorem krótki trening przed niedzielnym zawodami. Na zawodach złowiłem 16 okoni, ale tylko 3 punktowane i byłem 4. Jak na nieznaną wodę było ok.
Trening w kałuży 30 cm. dał 3 pasiaki.
Za to wczoraj wieczorem był wypas. Zmiana miejsca gdzie jest jeszcze około 2,0 m. wody i 2 nowe kanałkowe PB, czyli najmniejszy i największy okoń na spinning pod domem. Pierwszy 11 cm., a Tanta 4,2 cm. 10 minut później na tą samą przynętę bardzo delikatne branie z dna i po chwili odjazd. Pomyślałem, acha... znowu szczupaczyna na robala, a ja bez stalki. 2 odjazdy i mam go! Piękny garbus równe 40 cm. Taniec2 Brania 23:20 - 23:30

Treningowe foty:

pikefinder.pl/upload_img/14092_Okon1_trening_2019_10_25.jpg

pikefinder.pl/upload_img/39741_Okon2_trening_2019_10_25.jpg

pikefinder.pl/upload_img/56170_Okon3_trening_2019_10_25.jpg

Foty PB: 11 i 40 cm.

pikefinder.pl/upload_img/40618_Okon_11cm_2019_10_28.jpg

pikefinder.pl/upload_img/50784_Okon_40cm_1_2019_10_28.jpg

pikefinder.pl/upload_img/32864_Okon_40cm_2_2019_10_28.jpg
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
x3

Roberts
Brawo Maniuś nieźle punktujesz pod domem. Ja po prawie dwóch tygodniach non stop w pracy jutro wolne i lecę na wodę..... pewnie sobotę i niedzielę też .

km73
Roberts napisał(a):

Brawo Maniuś nieźle punktujesz pod domem. Ja po prawie dwóch tygodniach non stop w pracy jutro wolne i lecę na wodę..... pewnie sobotę i niedzielę też .

Robert,
to napisz czy coś u Ciebie skubie. Może w listopadzie udałoby się Ciebie odwiedzić. -O ile propozycja dalej aktualna. Smile
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
Pięknie, Maniek! Kawał garbusa! Smile
Ja, co opisałem w wątku o zdrowiu, chyba przymusowo, ale sezon zakończę. W międzyczasie coś tam oczywiście łowiłem, ale nic, czym można się chwalić...
Wrzucę więc niepublikowaną jeszcze rybkę, z początku października. Odwiedziłem z kolegą pobliską żwirownię. Łowisko dla mnie kompletnie nowe i nieznane, więc zabrałem lekki sprzęt i dwa pudełka przynęt. Łowiliśmy krótko i z brzegu, więc nie nastawiałem się na jakieś oszałamiające efekty, a jak się okazało, było całkiem obiecująco. Dwa mikroszczupaczki, dwie obcinki i kilka okoni, w tym jeden, może nie taki, jak ten Mańka, ale też przywoity i z czystej wody, a więc pięknie wybarwiony Smile

pikefinder.pl/upload_img/57421_okonek.jpg

P.S. Jakby kogoś to interesowały kwestie sprzętowe - kijek Dragon HM62X 1,92m, 5-16g, młynek Team Dragon SL w rozmiarze 25. Twisterek na 5g ołowiu. Ciężko, bo na żwirowni brzegi lubią stromo opadać Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x2

km73
Kamil gratki za pasiaka. Tak Trzymać Elegancko zapozował do foty. Fota super. Mój się zwinął. Tylko w podbieraku się nastroszył.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter

Kamil Zaczkiewicz
km73 napisał(a):

Kamil gratki za pasiaka. Tak Trzymać Elegancko zapozował do foty. Fota super. Mój się zwinął. Tylko w podbieraku się nastroszył.

Czasem jak się zdobycz delikatnie "posmyra" w okolicy linii bocznej, lub potrząśnie nią lekko, to się ładnie nastroszy do fotki. Dotyczy zarówno okoni, jak i sandaczy Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Slawomir Tabor
Piękne okoniska Pany łowicie .Tak Trzymać
TABOR

Lukasz Szlafka
Dzisiaj szybki wypad na pobliską żwirownię, którą niedawno odkryłem i wyjechały 3 okonie 35cm szczupak 63cm i 2 sandacze 66 i 71cm mój nowy rekord Smile

pikefinder.pl/upload_img/95302_FB_IMG_1572793666276.jpg

O koń Grin
pikefinder.pl/upload_img/48526_FB_IMG_1572793661188.jpg

pikefinder.pl/upload_img/82194_FB_IMG_1572793652833.jpg

pikefinder.pl/upload_img/16509_FB_IMG_1572793649905.jpg

pikefinder.pl/upload_img/26945_FB_IMG_1572793647128.jpg

pikefinder.pl/upload_img/93416_FB_IMG_1572793643585.jpg
<',)))>< Gofer
x3

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: