PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wędkowanie na Rugii
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Styczeń 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: zbyszek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Wędkowanie na Rugii
Grigorij
Witam wędkarzy!
Planuje wypad łodzią na Rugię wraz z kolegą, niestety jest to nasza pierwsza wyprawa w te rejony, stąd moje pytania:
-na jakie ryby można sie nastawiać o tej porze roku?
-czy są jakieś konkretne miejsca (zatoki, głebokości...) w których powinniśmy ryb szukać? Jak wiadomo Rugia duża a niestety nie mamy żadnego przewodnika
Z góry dziękuje za wszelką pomoc..

Robert
Na większości for, i na tym tez ,sa zasady takie ,ze pierwszy post zaczynamy tu
http://pikefinder.pl/forum/viewforum.php?forum_id=5

Przedstaw sie ładnie napisz trochę info wędkarskiego o sobie,
a zaraz zobaczysz jak znawcy w Twoim
temacie sie rozpiszą ,a jest tu kilku .
x3

Radek Uscinski
Napisz do Krisa może on Tobie coś podpowie, bo ma z nas wszystkich największe doświadczenie z Rugią Wink Ewentualnie napisz do Zbysia Kapustyńskiego.
Z tego co ja się orientuję(byłem tylko raz i to w lutym) to letnie miesiące to zatrzęsienie łódek i żeglarzy i to może bardzo skutecznie utrudniać łowienie.
Zależy też z jakiego miejsca zamierzacie startować. Fajnie na takiej nieznanej wodzie wykupić sobie aplikację na telefon(niestety, ale zapomniałem jak się nazywa)z zaznaczonymi miejscówkami i napływać i czesać te miejscówki. Ewentualnie papierowy przewodnik, ale wtedy przy takim ogromie wody nie koniecznie musicie trafić w miejsce.
Nastawiacie się na okonie i szczupaki na wszelakiej maści woblery, jerki, gumy. Ja trochę przesadziłem i uzbroiłem się w za lekkie główki(miałem do 15 gram)
Szpadel
x1

Grigorij
Dzięki za podpowiedź, ta aplikacja faktycznie może być najlepszą opcją. A do Krisa pisałem już na priv, ale na urlopie jest chwilowo, nie chcem przeszkadzać.. dzięki bardzo jeszcze raz i pozdro????

Zbigniew Kapustynski
Zanim Kapitan Kris wróci z tropików, to pozwolę sobie na kilka uwag. Nie wolno łowić w trollingu, trzeba mieć na łodzi białe światło(jak się płynie po zmroku i przy słabej widoczności), czarną kulę nawigacyjną (przy kotwiczeniu).Na łodzi ma być sygnał dźwiękowy. Oczywiście tak jak w Polsce środki ratunkowe i inne pierdoły wymagane w czasie kontroli.
Nie wolno łowić w torze wodnym. Jest dużo stref wyłączonych z wędkowania i pływania (rezerwaty) Najwięcej szczupaków łowi się na głębokości 0,6- 2,5 metra. Okonie można złowić wszędzie w okresie letnim, ale większe okazy szukamy na głębokościach większych niż 3 metry.
Kary za uchybienia są wysokie, więc warto zapoznać się z mapą pokazującą zakazane obszary łowiska na Rugii. Są też okazałe sandacze do wyholowania, ale nie nastawialiśmy się na nie i pora w tym roku to zmienić.
Jest dużo płycizn i wskazana jest rozwaga przy pływaniu, żeby nie kończyć rejsu na pagajach.FotelCygaro
zibibinio
x1

Grigorij
Dzięki za podpowiedź????
A nie znasz może nazwy tej aplikacji z miejscówkami na rugii?
Bo Radek mi wspominał o jakiejś alikacji, a myśle że to by była najlepsza opcja.
I sorki za te znaki zapytania, ale chyba mi sie klawiatura popsuła, miało być!!!
Grigorij, nie pisz co minutę jednego posta o tym samym. Masz trochę czasu na edycję tego, co napisałeś, więc możesz to skorygować lub uzupełnić.
Pozdrawiam, admin Janek

Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 25.07.2017 18:16

Kris
Mapy Navionics płaciłem ok 280 zł

Pozdrawiam Kris

Kris
Grigorij prosił o zamieszczenie Wink

Naprawde jedno z najlepszych łowisk na jakich byłem. Okoni zdjęć nie przesyłałem bo to głównie kolega łapał te większe. Szczupaki połapałem dopiero w ostatni dzień gdy zdesperowany ich brakiem założyłem kilera- alge 4, padło 13 sztuk i kilka poszło. Wszystkie ryby łapane na głębokości od 0,8-2,5 metra. Zdjęcia są z dwóch łodzi- raz łapałem z kolegami, którzy mięli troche mniej szczęścia, zato dla mnie ich łódź okazała sie szczęśliwa i padł okaz wyprawy 100cm pike. Sandacz 82 cm pierwszy dzień .
Pozdrawiam Grigorij

pikefinder.pl/upload_img/46289_image16.JPG
pikefinder.pl/upload_img/83461_image1.JPG
pikefinder.pl/upload_img/03426_image4.JPG
pikefinder.pl/upload_img/03675_image6.JPG
pikefinder.pl/upload_img/19260_image9.JPG
pikefinder.pl/upload_img/56390_image11.JPG
pikefinder.pl/upload_img/96784_image13.JPG

Gratulujemy udanego wypadu Tak Trzymać i pięknych ryb ryba
Edytowane przez Kris dnia 12.08.2017 10:11

Semi
Piękne rybeńkiGratulacje, a ten kiler sądząc po ostatnim zdjęciu to Gnom chyba a nie Alga.Wink

Grigorij
To zdjęcie kolegi gnoma, ja łapałem dokładnie na spinexa- podróba algi????

robeRTS
Bravo Pięknie połowione

Kamil Zaczkiewicz
Ładna fotorelacja i fajne rybki! Smile
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Kris
Planowania czas rozpocząć Wink Gorące lato za nami ; woda stygnie a więc część I od 6-9 września Grin

pozdrawiam Kris

Grigorij
Już Ci zazdroszcze.. ja byłem drugi raz dwa tygodnie temu, ale nic ponad 75cm nie złapałem (byłem tylko jeden dzień). Kolega wrócił trzy dni temu , ale też największy miał 85cm. A Ty gdzie jedziesz? Jaka marina?
Pozdrawiam Grigorij

Kris
Jak woda jest 20-23 stopnie to o większe trudniej ,są leniwe .My będziemy wodować tam gdzie ty albo Wittower lub Jassmund wszystko zależy od pogody ,kierunku i siły wiatru .Jeśli woda spadnie o parę stopni to można liczyć na coś większego . Nastawiamy się też na okonia .
II część będzie od 29 do 08 zobaczymy jakie rybki zawitają na pokładzie .

Pozdrawiam Kris

Grigorij
No to połamania, ja narazie odpuszczam puki temp wody nie spadnie o pare stopni, a w świnoujściu morskie okonie sie pojawiły i też jest niezła zabawa puki co..
Pozdrawiam Grigorij

Kris
Ryby ok , ciągle leje Topór

Zbigniew Kapustynski
A jakieś fotki? Choćby tego deszczu i trzech zmokniętych kogutów.
Aha, zdjęcia okazów pojawią się, jak pojadą w październiku dwaj znamienici Łowcy z naszego forum.
Tak się składa,że znam obu, ale nie powiem....Zagrywka
zibibinio
x1

Kris
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

A jakieś fotki? Choćby tego deszczu i trzech zmokniętych kogutów.
Aha, zdjęcia okazów pojawią się, jak pojadą w październiku dwaj znamienici Łowcy z naszego forum.
Tak się składa,że znam obu, ale nie powiem....Zagrywka

pikefinder.pl/upload_img/65139_20170908_165428.jpg
Tak wygląda skóra na palcach po 8-9 godzinach moczenia w strugach deszczu Smile i tak od środy do piątku + piękne fale na okrasę Grin za to ryby tak jak i my miały pozytywne nastawienie . Dzisiaj od 7 do 11 była fajna pogoda potem znowu zaczęło lać co nam już nie przeszkadzało w drodze do domu a i łódka się umyła .
Fotki ryb jutro .

Pozdrawiam Kris
Edytowane przez Kris dnia 09.09.2017 22:12

Zbigniew Kapustynski
Nie na darmo mój okręt nazywa się Neptun. Przychylność Władcy Oceanów zagwarantowana. Pozostaje tylko w spokoju korzystać z uroków wędkarstwa. Wink
zibibinio

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
11,465,654 unikalne wizyty