PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wędkowanie na Rugii
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Wędkowanie na Rugii
Grigorij
Witam wędkarzy!
Planuje wypad łodzią na Rugię wraz z kolegą, niestety jest to nasza pierwsza wyprawa w te rejony, stąd moje pytania:
-na jakie ryby można sie nastawiać o tej porze roku?
-czy są jakieś konkretne miejsca (zatoki, głebokości...) w których powinniśmy ryb szukać? Jak wiadomo Rugia duża a niestety nie mamy żadnego przewodnika
Z góry dziękuje za wszelką pomoc..

Robert
Na większości for, i na tym tez ,sa zasady takie ,ze pierwszy post zaczynamy tu
http://pikefinder.pl/forum/viewforum.php?forum_id=5

Przedstaw sie ładnie napisz trochę info wędkarskiego o sobie,
a zaraz zobaczysz jak znawcy w Twoim
temacie sie rozpiszą ,a jest tu kilku .
x3

Radek Uscinski
Napisz do Krisa może on Tobie coś podpowie, bo ma z nas wszystkich największe doświadczenie z Rugią Wink Ewentualnie napisz do Zbysia Kapustyńskiego.
Z tego co ja się orientuję(byłem tylko raz i to w lutym) to letnie miesiące to zatrzęsienie łódek i żeglarzy i to może bardzo skutecznie utrudniać łowienie.
Zależy też z jakiego miejsca zamierzacie startować. Fajnie na takiej nieznanej wodzie wykupić sobie aplikację na telefon(niestety, ale zapomniałem jak się nazywa)z zaznaczonymi miejscówkami i napływać i czesać te miejscówki. Ewentualnie papierowy przewodnik, ale wtedy przy takim ogromie wody nie koniecznie musicie trafić w miejsce.
Nastawiacie się na okonie i szczupaki na wszelakiej maści woblery, jerki, gumy. Ja trochę przesadziłem i uzbroiłem się w za lekkie główki(miałem do 15 gram)
Szpadel
x1

Grigorij
Dzięki za podpowiedź, ta aplikacja faktycznie może być najlepszą opcją. A do Krisa pisałem już na priv, ale na urlopie jest chwilowo, nie chcem przeszkadzać.. dzięki bardzo jeszcze raz i pozdro????

Zbigniew Kapustynski
Zanim Kapitan Kris wróci z tropików, to pozwolę sobie na kilka uwag. Nie wolno łowić w trollingu, trzeba mieć na łodzi białe światło(jak się płynie po zmroku i przy słabej widoczności), czarną kulę nawigacyjną (przy kotwiczeniu).Na łodzi ma być sygnał dźwiękowy. Oczywiście tak jak w Polsce środki ratunkowe i inne pierdoły wymagane w czasie kontroli.
Nie wolno łowić w torze wodnym. Jest dużo stref wyłączonych z wędkowania i pływania (rezerwaty) Najwięcej szczupaków łowi się na głębokości 0,6- 2,5 metra. Okonie można złowić wszędzie w okresie letnim, ale większe okazy szukamy na głębokościach większych niż 3 metry.
Kary za uchybienia są wysokie, więc warto zapoznać się z mapą pokazującą zakazane obszary łowiska na Rugii. Są też okazałe sandacze do wyholowania, ale nie nastawialiśmy się na nie i pora w tym roku to zmienić.
Jest dużo płycizn i wskazana jest rozwaga przy pływaniu, żeby nie kończyć rejsu na pagajach.FotelCygaro
zibibinio
x1

Grigorij
Dzięki za podpowiedź????
A nie znasz może nazwy tej aplikacji z miejscówkami na rugii?
Bo Radek mi wspominał o jakiejś alikacji, a myśle że to by była najlepsza opcja.
I sorki za te znaki zapytania, ale chyba mi sie klawiatura popsuła, miało być!!!
Grigorij, nie pisz co minutę jednego posta o tym samym. Masz trochę czasu na edycję tego, co napisałeś, więc możesz to skorygować lub uzupełnić.
Pozdrawiam, admin Janek

Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 25.07.2017 18:16

Kris
Mapy Navionics płaciłem ok 280 zł

Pozdrawiam Kris

Kris
Grigorij prosił o zamieszczenie Wink

Naprawde jedno z najlepszych łowisk na jakich byłem. Okoni zdjęć nie przesyłałem bo to głównie kolega łapał te większe. Szczupaki połapałem dopiero w ostatni dzień gdy zdesperowany ich brakiem założyłem kilera- alge 4, padło 13 sztuk i kilka poszło. Wszystkie ryby łapane na głębokości od 0,8-2,5 metra. Zdjęcia są z dwóch łodzi- raz łapałem z kolegami, którzy mięli troche mniej szczęścia, zato dla mnie ich łódź okazała sie szczęśliwa i padł okaz wyprawy 100cm pike. Sandacz 82 cm pierwszy dzień .
Pozdrawiam Grigorij

pikefinder.pl/upload_img/46289_image16.JPG
pikefinder.pl/upload_img/83461_image1.JPG
pikefinder.pl/upload_img/03426_image4.JPG
pikefinder.pl/upload_img/03675_image6.JPG
pikefinder.pl/upload_img/19260_image9.JPG
pikefinder.pl/upload_img/56390_image11.JPG
pikefinder.pl/upload_img/96784_image13.JPG

Gratulujemy udanego wypadu Tak Trzymać i pięknych ryb ryba
Edytowane przez Kris dnia 12.08.2017 10:11

Semi
Piękne rybeńkiGratulacje, a ten kiler sądząc po ostatnim zdjęciu to Gnom chyba a nie Alga.Wink

Grigorij
To zdjęcie kolegi gnoma, ja łapałem dokładnie na spinexa- podróba algi????

robeRTS
Bravo Pięknie połowione

Kamil Zaczkiewicz
Ładna fotorelacja i fajne rybki! Smile
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Kris
Planowania czas rozpocząć Wink Gorące lato za nami ; woda stygnie a więc część I od 6-9 września Grin

pozdrawiam Kris

Grigorij
Już Ci zazdroszcze.. ja byłem drugi raz dwa tygodnie temu, ale nic ponad 75cm nie złapałem (byłem tylko jeden dzień). Kolega wrócił trzy dni temu , ale też największy miał 85cm. A Ty gdzie jedziesz? Jaka marina?
Pozdrawiam Grigorij

Kris
Jak woda jest 20-23 stopnie to o większe trudniej ,są leniwe .My będziemy wodować tam gdzie ty albo Wittower lub Jassmund wszystko zależy od pogody ,kierunku i siły wiatru .Jeśli woda spadnie o parę stopni to można liczyć na coś większego . Nastawiamy się też na okonia .
II część będzie od 29 do 08 zobaczymy jakie rybki zawitają na pokładzie .

Pozdrawiam Kris

Grigorij
No to połamania, ja narazie odpuszczam puki temp wody nie spadnie o pare stopni, a w świnoujściu morskie okonie sie pojawiły i też jest niezła zabawa puki co..
Pozdrawiam Grigorij

Kris
Ryby ok , ciągle leje Topór

Zbigniew Kapustynski
A jakieś fotki? Choćby tego deszczu i trzech zmokniętych kogutów.
Aha, zdjęcia okazów pojawią się, jak pojadą w październiku dwaj znamienici Łowcy z naszego forum.
Tak się składa,że znam obu, ale nie powiem....Zagrywka
zibibinio
x1

Kris
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

A jakieś fotki? Choćby tego deszczu i trzech zmokniętych kogutów.
Aha, zdjęcia okazów pojawią się, jak pojadą w październiku dwaj znamienici Łowcy z naszego forum.
Tak się składa,że znam obu, ale nie powiem....Zagrywka

pikefinder.pl/upload_img/65139_20170908_165428.jpg
Tak wygląda skóra na palcach po 8-9 godzinach moczenia w strugach deszczu Smile i tak od środy do piątku + piękne fale na okrasę Grin za to ryby tak jak i my miały pozytywne nastawienie . Dzisiaj od 7 do 11 była fajna pogoda potem znowu zaczęło lać co nam już nie przeszkadzało w drodze do domu a i łódka się umyła .
Fotki ryb jutro .

Pozdrawiam Kris
Edytowane przez Kris dnia 09.09.2017 22:12

Zbigniew Kapustynski
Nie na darmo mój okręt nazywa się Neptun. Przychylność Władcy Oceanów zagwarantowana. Pozostaje tylko w spokoju korzystać z uroków wędkarstwa. Wink
zibibinio

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.16
11,338,029 unikalne wizyty