PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Jerki i Hard Baits
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Wrzesień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
robeRTS

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,314

· Najnowszy użytkownik: dawidz91

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Jerki i Hard Baits
Kris
Szukałem ,szukałem i nic nie znalazłem na temat ww przynęt.
Koledzy nie łowiá na te przynęty ?
Do jakich głebokości max/min , techniki prowadzenia .
Łowne modele .
Zapraszam do dyskusji
Ja osobiście łowiłem Salmo i nie powiem sá skuteczne ale nie zawsze .

Pozdrawiam Kris

Przemo
Z tego co używam to głównie wykonanie również Tomego

pikefinder.pl/upload_img/43925_płotka.jpg

pikefinder.pl/upload_img/09813_wzdręga.jpg

pikefinder.pl/upload_img/16389_okonek.jpg

oraz łamańce Tomasza J czyli popularne Woblery z Basoni

pikefinder.pl/upload_img/39285_1449745817578.jpg

pikefinder.pl/upload_img/10539_1461084969085.jpg

pikefinder.pl/upload_img/02593_20150821_183008.jpg

pikefinder.pl/upload_img/06314_20150809_071622.jpg

pikefinder.pl/upload_img/39615_Szczupły.jpg

Kamil Zaczkiewicz
Przemek, co (oprócz reklamy ) wnosi do tematu Twój post?

Krystian, masz może zdjęcia tych jerków? Nigdy o nich nie słyszałem...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Lukasz Szlafka
Kamil o Sliderach nie słyszałeś ?
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
W temacie padło pytanie o jerki marki "Hard Bait". O ile dobrze zrozumiałem
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Przemo
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Kamilu widzisz jednak czegoś się nauczysz, jerki to pierwsze dwa zdjęcia jakie pokazałem, hard baits to trzecie foto, nie jest to firma a specyfika przynęty, jej zapinania za agrafkę na grzbiecie, jerka zapinasz przed pyszczkiem, hardbaits na grzbiecie, jedne i drugie nie mają sterów, jerkami i hard baits inaczej się łowi, łoto łamańców pokazałem bo to woblery jakie kolega zrobił mi na zamówinie pod moje wytyczne i wstawiłem jako ciekawostkę bez linków żadnych, a z wpisem tylko kto jest twórcą, to też jest jako reklama traktowane? Nie ma w regulaminie nic o tym by był zakaz napisania kto stworzył określonego woblera, jerka czy hardbaits.
x1

Kris
Przemo napisał(a):

Kamilu widzisz jednak czegoś się nauczysz, jerki to pierwsze dwa zdjęcia jakie pokazałem, hard baits to trzecie foto, nie jest to firma a specyfika przynęty, jej zapinania za agrafkę na grzbiecie, jerka zapinasz przed pyszczkiem, hardbaits na grzbiecie, jedne i drugie nie mają sterów, jerkami i hard baits inaczej się łowi, łoto łamańców pokazałem bo to woblery jakie kolega zrobił mi na zamówinie pod moje wytyczne i wstawiłem jako ciekawostkę bez linków żadnych, a z wpisem tylko kto jest twórcą, to też jest jako reklama traktowane? Nie ma w regulaminie nic o tym by był zakaz napisania kto stworzył określonego woblera, jerka czy hardbaits.

Przemek fajnie że znasz kogoś kto jest w stanie stworzyć przynętę pod twój gust lub dokonać modyfikacji a jeszcze lepie jak się to sprawdza to masz 100% satysfakcji .
To tak jak byś poprosił Salmo aby ci Sildera w jakiś extra kolorze zrobili .Oni to robiá ale tylko dla swoich .
Nie traktuję twojego wpisu jako reklamy tomiego Smile on ma już tylu chętnych na te "nie łowne przynęty " że się nie wyrabia i to nie tylko w kraju ale i za granicá,jego przynęty sá inne niż te masowe i opatrzone przez ryby canibale ,kopyta itd dlatego i łowne .
Kupić u niego przynęty to wcale nie taka prosta sprawa

Pozdrawiam Kris

Ps jak Kamil nie wie co to Hard Baity Bezradnyja stary mam problemy bo angielskiego się nie uczył
Edytowane przez Kris dnia 14.01.2017 06:24
x1

Przemo
Kris napisał(a):

Przemek fajnie że znasz kogoś kto jest w stanie stworzyć przynętę pod twój gust lub dokonać modyfikacji a jeszcze jak się to sprawdza to masz 100% satysfakcji .
To tak jak byś poprosił Salmo aby ci Sildera w jakiś extra kolorze zrobili .Oni to robiá ale tylko dla swoich .
Nie traktuję twojego wpisu jako reklamy tomiego Smile on ma już tylu chętnych na te "nie łowne przynęty " że się nie wyrabia i to nie tylko w kraju ale i za granicá,jego przynęty sá inne niż te masowe i opatrzone przez ryby canibale ,kopyta itd dlatego i łowne .
Kupić u niego przynęty to wcale nie taka prosta sprawa

Pozdrawiam Kris

Krystian jak byś nakupił u Tomka tyle przynęt co ja byłbyś stałym klientem a tacy mają swoje względy u niego. Ja wolę łowić na przynęty Lurebuildingowców niż na seryjne, bardziej mi się sprawdzają, choć wahadło alga z Dragona też w mojej skrzynce się znajduje.
x1

Kris
Przemo to na Powidzu widzę cię w czołówce ,serio

Pozdrawiam

Przemo
Można zobaczyć jak pracują np łamańce choć film kiepski bo nagrywałem telefonem, uważam że przy umiejętnym poprowadzeniu tej przynęty żadna mamuśka szczupacza się takiej pracy nie oprze.

Edytowane przez Przemo dnia 14.01.2017 07:04

Przemo
Kris napisał(a):

Przemo to na Powidzu widzę cię w czołówce ,serio

Pozdrawiam
Jest tylko jeden mały problem co strasznie mnie wkurzyło, wczoraj moja pani mnie uświadomiła że mój synek w tym roku idzie do komunii i księżulo ogłosił, że komunia jest 21 maja, zawody spinningowe to pewnie 20-21 maj bo dwie tury, moja by mi nie wybaczyła jak bym pojechał i nie był na komunii syna. Chyba że jest inaczej to jadę.

Lukasz Szlafka
20go zawody Szczupak Cup 21go będą Retro
<',)))>< Gofer

Przemo
Lukasz Szlafka napisał(a):

20go zawody Szczupak Cup 21go będą Retro
No to jadę. Juhu

Radek Uscinski
Przemo napisał(a):

łoto łamańców pokazałem bo to woblery jakie kolega zrobił mi na zamówinie pod moje wytyczne i wstawiłem jako ciekawostkę .

Kolejny twórca, którego wyroby kompletnie mi się nie sprawdziły tak jak i Shrekówki (oprócz borysowej piątki) i paru innych strugaczy Grin A akurat "te specjale wytyczne" niczym się nie różnią od niespecjalnych wytycznych. W ogóle Ci czołowi twórcy to praktycznie maszynowo robią i są to już wyroby takie same jak seryjne, co im oczywiście nic nie umniejsza.
Szpadel
x1

Kamil Zaczkiewicz
Krystianie- doskonale wiem, co to są hard baity, jednak użycie przez Ciebie wielkich liter i przeglądanie forum z telefonu mnie zmyliły i zasugerowałem się, że pytasz o jerki takowego producenta.

I jednocześnie pragnę przeprosić Przemka- sprawa, jak widać powyżej, powstała w wyniku nieporozumienia.

Do do jerków, są to moje ulubione przynęty, jak już w ogóle jadę na szczupaki (co robię rzadko). Dają wędkarzowi duże pole do popisu w kwestii prezentacji przynęty. Najchętniej sięgam po nie w łowiskach niezbyt głębokich (max 4-5m) jeśli część wody zajmuje wyrastające z dna zielsko.
Najchętniej sięgam po Salmiaki- Slider, Jack, Sweeper. A także Savage Gear Freestyler.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Przemo
Radek Uscinski napisał(a):

Przemo napisał(a):

łoto łamańców pokazałem bo to woblery jakie kolega zrobił mi na zamówinie pod moje wytyczne i wstawiłem jako ciekawostkę .

Kolejny twórca, którego wyroby kompletnie mi się nie sprawdziły tak jak i Shrekówki (oprócz borysowej piątki) i paru innych strugaczy Grin A akurat "te specjale wytyczne" niczym się nie różnią od niespecjalnych wytycznych. W ogóle Ci czołowi twórcy to praktycznie maszynowo robią i są to już wyroby takie same jak seryjne, co im oczywiście nic nie umniejsza.

Radku te łamańce nie są takie seryjne bo Tomek Janeczek ich nie robi, mnie wystrugał je z lipy i okleił, te większe dodatkowo gdy przestaniesz ściągać wypływają w górę, te mniejsze toną jak widać na filmie.

I jednocześnie pragnę przeprosić Przemka- sprawa, jak widać powyżej, powstała w wyniku nieporozumienia.

Do do jerków, są to moje ulubione przynęty, jak już w ogóle jadę na szczupaki (co robię rzadko). Dają wędkarzowi duże pole do popisu w kwestii prezentacji przynęty. Najchętniej sięgam po nie w łowiskach niezbyt głębokich (max 4-5m) jeśli część wody zajmuje wyrastające z dna zielsko.
Najchętniej sięgam po Salmiaki- Slider, Jack, Sweeper. A także Savage Gear Freestyler.

Kamilu nie masz mnie za co przepraszać, ja nie obraźliwy ludź jestem, co do reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się całkowicie poza tym że nie używam seryjnych produktów, kiedyś wszystkie wyprzedałem jak zacząłem łowić na wyroby lure.
x1

Kamil Zaczkiewicz
Ja chętnie sięgam po Salmiaki, bo mają bogatą kolorystykę, a przede wszystkim są łowne Wink
Choć nie wszystkie dały mi ładne ryby. Np. taki Skinner- pomimo, iż ładnie pracuje, to jakoś nie może mi dać ryby.

Do jerków używam dwóch zestawów. Jeden to kij do 60g, plecionka 30lb, a drugi, to kij do 100g i plecionka 40lb. Jeden i drugi kij ma 1,9m, uchwyt z pazurem i uzbrojone są w multiplikator.

Dla mnie w jerkach tkwi potężna "moc łowna" w momencie tzw. zawieszenia. Po kilku szarpnięciach następuje pauza, podczas której guma, blacha, czy inna przynęta zaczęłaby tonąć, a jerk, czy to pływający, czy tonący, na chwilę zamiera w bezruchu. I w tym momencie bardzo często bywa "kasowany" Smile Dodatkową zaletą jerków jest to, że dopóki ich nie odstrzelimy (twarde zaczepy na podwodnych łąkach to rzadkość) to można nimi łowić latami Wink Żadna guma nie wytrzyma tylu ryb Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x1

Przemo
No to ja pod lżejsze łowienie mam pletkę 10 lb a pod szczupłe 15 lb ale jerki do 30 gram używam, to ciężkie łowienie mnie znudziło już, teraz subtelniej wolę.

Kamil Zaczkiewicz
Miotając duże ciężary, używam grubych linek- szkoda przynęt i męczyć ryby długim holem, a grubość linki, jej kolor, czy grubość przyponu, nawet w czystej wodzie, zupełnie szczupakom nie przeszkadzają.

Zapomniałem dodać- lżejszym zestawem (do 60g) ogarniam Slidery 10S, Fatso 10S, Freestylera 13cm, czy mniejsze Sweepery. Cięższy zestaw służy do Jacka, Sweepera 17, Freestylera 17, czy innych tego typu "klocków" Wink

Z jerkami jest jeszcze tak, że wspomniana wytrzymałość nie zmienia ich pracy, co ma miejsce przy przynetach drewnianych, czy gumach, które trzeba sklejać, topić zapalniczką itp.. Dla mnie im mocniej ogryziony jerk, tym ma większą wartość, tak więc mam kilka wabików, które kolekcjonują dziury po zębach i zajmują honorowe miejsce w pudle Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil
x1

Kris
Wiara w jerki zaczęła się od dwóch zimowych wyjazdów na szczupaki , poszły już wszystkie możliwe/łowne przynęty i nic Angry no to zahaczam sildera 10 s pierwszy rzut i 60 cm , kilka dwa dni później to sam pierwszy rzut 65 cm .Łowię częściej na 5-7 cm bo nie trzeba się tak mocno naszarpać .
Jerki sá łownymi przynętami szczupakowymi ,majá jeszcze jedná bardzo ważn? zaletę można nimi bardzo daleko rzucić co nie jest bez znaczenia wiedz?c jak ostrożne s? grube mamuśki .

Pozdrawiam Kris

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.18
11,242,532 unikalne wizyty