PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Blachy i Blaszki
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Kwiecień 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Szczuapk
PikeFinder
na rybach :Trzeba uważać !

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 5

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,258

· Najnowszy użytkownik: rutekm

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Blachy i Blaszki
Kris
pikefinder.pl/upload_img/09278_20170103_084550.jpg
pikefinder.pl/upload_img/24907_20170103_084712.jpg
pikefinder.pl/upload_img/94386_20170103_085209.jpg
Przeglądają wczoraj nasze forum z przerażeniem Shock stwierdziłem jak mało dyskusji i opinii jest na temat jednej z najsłowniejszych przynęt szczupak-owych .
Blach która od ponad 60 lat jest jedną z łowniejszych przynęt na szczupaki i nie tylko .W dobie jerków ,gumiaków , woblerów & co trochę zbladła Frown została zapomniana.
A jak to wygląda w praktyce u was panowie ? używacie blaszki ? na jakich wodach ? głębokościach ? w jakich kolorach ? gramaturach ?
Ja dostając ksywę "Blaszka" od łowcy okazów i Szamana z Cygaro DW postanowiłem się podzielić z wami moją fascynacją blaszkami .
Są dni nad wodą że blaszka staje się killerem bijącym na łeb i szyję wszelkie inne przynęty ; szczupaki z agresją i bez zahamowania atakują tę nieco zapomnianą przynętę (myślę że nie dla wszystkich )
Na jakich głębokościach stosuję osobiście blachę ? najlepsze efekty osiągam na 0,5 do 5 m na wodzie 5-10 m wymaga to już większej wprawy ale blach pozostaje dalej bardzo łowną przynętą.
Kolorystyka jak na zdjęciach srebro,mosiądz i miedz + jakieś extra dodatki,malunki .
Waga na płytkie wody 8 max 15 - 20 gr , 5-10 m 30-60 gr
Wielkość 5- 10-12 cm .
Prowadzenie Wink wiadomo sprawa indywidualna: opady ,stop,podszepnięcia,wolne+szybkie/bardzo szybkie ze stałą szybkością prowadzone blachy magicznie przyciąga szczupaki wszelkiej maści nawet te największe .
Myślę że za jakieś 2-3 lata będę używał na szczupaki tylko metalu Zagrywka .
Skuteczność,gramatura,cena i trwałość blach powodują że stały się moją ulubioną przynętą ale bywają dni że używam tylko gumiaków lub innych dostępnych przynęt .

Pozdrawiam Kris

Ps: Bywają dni że nawet XL mamuśki opychają się drobnicą i w nosie mają monstrualne przynęty i wtedy blaszka jest ......Tak Trzymać

A to zrobiła ryba 100 + na płytkiej wodzie 1,5 m wykonała salto i odpłynęła z kotwicą (waga blachy 60 gr ) bo ja uznaję szybkie i zdecydowane hole i sztywne zestawy Wink

pikefinder.pl/upload_img/03624_2012-06-29 18.53.44.jpg
Edytowane przez Kris dnia 03.01.2017 13:58

Kamil Zaczkiewicz
Jak widać, mocne zestawy wymagają mocnych drobiazgów, jak np. kółeczka łącznikowe Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Jan Brzozowski
Mam trochę tych wahadełek, ale jakoś od kilku lat je zaniedbałem Bezradny
W tym roku do nich wrócę, bo rzeczywiście są łowne, zwłaszcza że wielu wędkarzy również je zaniedbało na rzecz gum i woblerków.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Szlafka
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Jak widać, mocne zestawy wymagają mocnych drobiazgów, jak np. kółeczka łącznikowe Wink

No strasznie lipne te kółko, ja też lipne zamieniam na Kamatsu Hyper Strong. Zastanawiam się dlaczego niektóre firmy w ogóle dają kółka i kotwice jak z góry wiadome że trzeba będzie je wywalić? Np sumowe woblery Dorado
<',)))>< Gofer
x1

Radek Uscinski
Wydaje Ci się, że zapomniana Wink
Ja osobiście bardzo cenię sobie wyroby naszego PawłaB i sporo pięknych ryb złowiłem na blachy od niego.
Mam też trochę fajnych wahadeł Zbysia Dudy.
W ogóle mam tego kilka kilo i nawet nie jestem w stanie stwierdzić twórców wszystkich blachShock
Szpadel

Semi
Ja tam też bez Algi i Morsa nad Bug nie jadę. Mam dużo lepsze wyniki w tej rzece na wahadła niż na gumy.
x1

Kris

Blach DAM Smile ok była mocno eksploatowana to chyba było powodem .

Ale pamiętajcie że : najmocniejszy punkt zestaw jest zarazem najsłabszym Pfft

Pozdrawiam Kris

Zbigniew Kapustynski
Kapitan Blaszka , ogromny talent, ale też dużo błędów...Zagrywka
zibibinio

Radek Uscinski
Semi napisał(a):

Ja tam też bez Algi i Morsa nad Bug nie jadę. Mam dużo lepsze wyniki w tej rzece na wahadła niż na gumy.

Semi w takim razie spróbuj też wahadła Dragon Troć 22gramy w kolorze gold-gloss i gold-mat Wink
Szpadel

km73
U mnie też pewnego dnia wahadło się odblokowało i nad wodą mam zawsze jakieś.

Zdecydowanie Alga w różnych rozmiarach i kolorach.

Mój killer

pikefinder.pl/upload_img/68059_Alga_2_ABC.jpg
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Kamil Zaczkiewicz
Blaszki darzę pewnym sentymentem, gdyż póki co, tylko na poczciwą Algę udało mi się złowić 3 szczupaczki w 3 kolejnych rzutach Smile I to w PL Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Mariusz Awarski
KM73 można wiedzieć jakiej firmy i wielkości jest Alga załączona na zdjęciu. Kompletuje cały sprzęt od podstaw stąd moje pytanie.

Kris
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Kapitan Blaszka , ogromny talent, ale też dużo błędów...Zagrywka

Zibi te błędy są najlepsze Aaaaaa nuda by była gdy by nad wodą wszystko się udało Happy

Pozdrawiam Kris

Kamil Zaczkiewicz
Kris napisał(a):

Ale pamiętajcie że : najmocniejszy punkt zestaw jest zarazem najsłabszym Pfft

A to nie tak, że moc zestawu jest taka, jak jego najsłabsze ogniwo? Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Roberts
Od blaszki zaczął się spining, jest to przynęta która daje wile rybek. Ja osobiści preferuje Algi w różnych rozmiarach i kolorach. A kilerem jest nieduża miedziana samoróbka od Jacka na którą ostatnio połowiłem... jazi

Przemo
A ja łowię takimi z kwasówki robionymi na zamówienie - praca tak agresywna że nawet ślepy szczupak bez linii bocznej jaką wyczuwa ruch w wodzie takie wahadła trafia.

pikefinder.pl/upload_img/54923_wahadła.jpg

pikefinder.pl/upload_img/42169_wahadła1.jpg

pikefinder.pl/upload_img/47956_wahadła2.jpg

pikefinder.pl/upload_img/72389_wahadła3.jpg

pikefinder.pl/upload_img/89142_wahadłosup.jpg

pikefinder.pl/upload_img/83495_wahadłosuper.jpg

pikefinder.pl/upload_img/02156_wah.jpg

prócz tych używam jeszcze tylko 16 gr algi z Dragona, niezawodna blaszka na płytsze wody.

Kris
Widzę że nie jestem sam Wink Przemo a ty jakoś dozbrajasz te blaszki ?

Lukasz Szlafka
Łowi bez kotwicy, to jest najwyższa forma c&r Smile
<',)))>< Gofer

Przemo
Koledzy to foty pokazujące blaszki po odbiorze z Darłowa od Twórcy, oczywiście dostają kółko łącznikowe kute i kotwicę ST41 black nikiel.

km73
Mariusz Awarski napisał(a):

KM73 można wiedzieć jakiej firmy i wielkości jest Alga załączona na zdjęciu. Kompletuje cały sprzęt od podstaw stąd moje pytanie.

Mariusz,
Firma Błystki ABC -jest sklep w necie. Ta na foto. to "dwójka", długość 60mm / grubość 1,5mm / waga 16g.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.33
11,693,748 unikalne wizyty