PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Blachy i Blaszki
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Marzec 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,277

· Najnowszy użytkownik: loczek24

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Blachy i Blaszki
Kris
pikefinder.pl/upload_img/09278_20170103_084550.jpg
pikefinder.pl/upload_img/24907_20170103_084712.jpg
pikefinder.pl/upload_img/94386_20170103_085209.jpg
Przeglądają wczoraj nasze forum z przerażeniem Shock stwierdziłem jak mało dyskusji i opinii jest na temat jednej z najsłowniejszych przynęt szczupak-owych .
Blach która od ponad 60 lat jest jedną z łowniejszych przynęt na szczupaki i nie tylko .W dobie jerków ,gumiaków , woblerów & co trochę zbladła Frown została zapomniana.
A jak to wygląda w praktyce u was panowie ? używacie blaszki ? na jakich wodach ? głębokościach ? w jakich kolorach ? gramaturach ?
Ja dostając ksywę "Blaszka" od łowcy okazów i Szamana z Cygaro DW postanowiłem się podzielić z wami moją fascynacją blaszkami .
Są dni nad wodą że blaszka staje się killerem bijącym na łeb i szyję wszelkie inne przynęty ; szczupaki z agresją i bez zahamowania atakują tę nieco zapomnianą przynętę (myślę że nie dla wszystkich )
Na jakich głębokościach stosuję osobiście blachę ? najlepsze efekty osiągam na 0,5 do 5 m na wodzie 5-10 m wymaga to już większej wprawy ale blach pozostaje dalej bardzo łowną przynętą.
Kolorystyka jak na zdjęciach srebro,mosiądz i miedz + jakieś extra dodatki,malunki .
Waga na płytkie wody 8 max 15 - 20 gr , 5-10 m 30-60 gr
Wielkość 5- 10-12 cm .
Prowadzenie Wink wiadomo sprawa indywidualna: opady ,stop,podszepnięcia,wolne+szybkie/bardzo szybkie ze stałą szybkością prowadzone blachy magicznie przyciąga szczupaki wszelkiej maści nawet te największe .
Myślę że za jakieś 2-3 lata będę używał na szczupaki tylko metalu Zagrywka .
Skuteczność,gramatura,cena i trwałość blach powodują że stały się moją ulubioną przynętą ale bywają dni że używam tylko gumiaków lub innych dostępnych przynęt .

Pozdrawiam Kris

Ps: Bywają dni że nawet XL mamuśki opychają się drobnicą i w nosie mają monstrualne przynęty i wtedy blaszka jest ......Tak Trzymać

A to zrobiła ryba 100 + na płytkiej wodzie 1,5 m wykonała salto i odpłynęła z kotwicą (waga blachy 60 gr ) bo ja uznaję szybkie i zdecydowane hole i sztywne zestawy Wink

pikefinder.pl/upload_img/03624_2012-06-29 18.53.44.jpg
Edytowane przez Kris dnia 03.01.2017 13:58

Kamil Zaczkiewicz
Jak widać, mocne zestawy wymagają mocnych drobiazgów, jak np. kółeczka łącznikowe Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Jan Brzozowski
Mam trochę tych wahadełek, ale jakoś od kilku lat je zaniedbałem Bezradny
W tym roku do nich wrócę, bo rzeczywiście są łowne, zwłaszcza że wielu wędkarzy również je zaniedbało na rzecz gum i woblerków.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Szlafka
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Jak widać, mocne zestawy wymagają mocnych drobiazgów, jak np. kółeczka łącznikowe Wink

No strasznie lipne te kółko, ja też lipne zamieniam na Kamatsu Hyper Strong. Zastanawiam się dlaczego niektóre firmy w ogóle dają kółka i kotwice jak z góry wiadome że trzeba będzie je wywalić? Np sumowe woblery Dorado
<',)))>< Gofer
x1

Radek Uscinski
Wydaje Ci się, że zapomniana Wink
Ja osobiście bardzo cenię sobie wyroby naszego PawłaB i sporo pięknych ryb złowiłem na blachy od niego.
Mam też trochę fajnych wahadeł Zbysia Dudy.
W ogóle mam tego kilka kilo i nawet nie jestem w stanie stwierdzić twórców wszystkich blachShock
Szpadel

Semi
Ja tam też bez Algi i Morsa nad Bug nie jadę. Mam dużo lepsze wyniki w tej rzece na wahadła niż na gumy.
x1

Kris

Blach DAM Smile ok była mocno eksploatowana to chyba było powodem .

Ale pamiętajcie że : najmocniejszy punkt zestaw jest zarazem najsłabszym Pfft

Pozdrawiam Kris

Zbigniew Kapustynski
Kapitan Blaszka , ogromny talent, ale też dużo błędów...Zagrywka
zibibinio

Radek Uscinski
Semi napisał(a):

Ja tam też bez Algi i Morsa nad Bug nie jadę. Mam dużo lepsze wyniki w tej rzece na wahadła niż na gumy.

Semi w takim razie spróbuj też wahadła Dragon Troć 22gramy w kolorze gold-gloss i gold-mat Wink
Szpadel

km73
U mnie też pewnego dnia wahadło się odblokowało i nad wodą mam zawsze jakieś.

Zdecydowanie Alga w różnych rozmiarach i kolorach.

Mój killer

pikefinder.pl/upload_img/68059_Alga_2_ABC.jpg
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Kamil Zaczkiewicz
Blaszki darzę pewnym sentymentem, gdyż póki co, tylko na poczciwą Algę udało mi się złowić 3 szczupaczki w 3 kolejnych rzutach Smile I to w PL Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Mariusz Awarski
KM73 można wiedzieć jakiej firmy i wielkości jest Alga załączona na zdjęciu. Kompletuje cały sprzęt od podstaw stąd moje pytanie.

Kris
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Kapitan Blaszka , ogromny talent, ale też dużo błędów...Zagrywka

Zibi te błędy są najlepsze Aaaaaa nuda by była gdy by nad wodą wszystko się udało Happy

Pozdrawiam Kris

Kamil Zaczkiewicz
Kris napisał(a):

Ale pamiętajcie że : najmocniejszy punkt zestaw jest zarazem najsłabszym Pfft

A to nie tak, że moc zestawu jest taka, jak jego najsłabsze ogniwo? Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

robeRTS
Od blaszki zaczął się spining, jest to przynęta która daje wile rybek. Ja osobiści preferuje Algi w różnych rozmiarach i kolorach. A kilerem jest nieduża miedziana samoróbka od Jacka na którą ostatnio połowiłem... jazi

Przemo
A ja łowię takimi z kwasówki robionymi na zamówienie - praca tak agresywna że nawet ślepy szczupak bez linii bocznej jaką wyczuwa ruch w wodzie takie wahadła trafia.

pikefinder.pl/upload_img/54923_wahadła.jpg

pikefinder.pl/upload_img/42169_wahadła1.jpg

pikefinder.pl/upload_img/47956_wahadła2.jpg

pikefinder.pl/upload_img/72389_wahadła3.jpg

pikefinder.pl/upload_img/89142_wahadłosup.jpg

pikefinder.pl/upload_img/83495_wahadłosuper.jpg

pikefinder.pl/upload_img/02156_wah.jpg

prócz tych używam jeszcze tylko 16 gr algi z Dragona, niezawodna blaszka na płytsze wody.

Kris
Widzę że nie jestem sam Wink Przemo a ty jakoś dozbrajasz te blaszki ?

Lukasz Szlafka
Łowi bez kotwicy, to jest najwyższa forma c&r Smile
<',)))>< Gofer

Przemo
Koledzy to foty pokazujące blaszki po odbiorze z Darłowa od Twórcy, oczywiście dostają kółko łącznikowe kute i kotwicę ST41 black nikiel.

km73
Mariusz Awarski napisał(a):

KM73 można wiedzieć jakiej firmy i wielkości jest Alga załączona na zdjęciu. Kompletuje cały sprzęt od podstaw stąd moje pytanie.

Mariusz,
Firma Błystki ABC -jest sklep w necie. Ta na foto. to "dwójka", długość 60mm / grubość 1,5mm / waga 16g.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.15
10,804,887 unikalne wizyty