PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Rozpoczęcie sezonu szczupakowego 2011
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,289

· Najnowszy użytkownik: bartekka

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Rozpoczęcie sezonu szczupakowego 2011
Arek Pawlak
Rozpoczęcie sezonu już za 3 dni... Nareszcie długo oczekiwane spotkanie z kaczodziobymi. I choć prognozy pogody nie nastrajają optymistycznie, nie zniechęcam się. Będzie dobrze. Dzisiaj przejrzałem przynęty, wytypowałem kilkanaście płytko-schodzących, jutro kupię kilka przyponów i w niedzielę rano... wiadomo co. Długo oczekiwany wypad na szczupłe.
Jak zwykle na początku sezonu mętlik w głowie gdzie jechać, ale po przemyśleniach wybieramy najbliższe łowisko, które z reguły darzyło rybami. Przynęty wtedy raczej sprawdzone, choć kilka nowych na pewno skusi, żeby je wypróbować. Miarka i szczypce czekają na moment, w którym nowa plecionka nie okaże się podróbką, a kołowrotek kolorowym gadżetem i dadzą radę wyholować pierwszego szczupaka. Pierwsze szarpnięcie przynęty, pierwsze zacięcie w sezonie, pierwsze drżenie rąk, pierwszy obrót kołowrotka, pierwszy wyskok ryby, pierwsza adrenalina... Wszystko pierwsze, pierwsze w sezonie...

Połamania kija.
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Baranski
Panowie.
Życzę wam powodzenia podczas pierwszych zakusów za "pajkiem". Po tarle szczupły powinien żerować dość aktywnie. Więc wędki w dłoń i za szczupłym goń, goń, goń!!!

Ja mam to szczęście, że wędkuję w Szkocji gdzie sezon szczupakowy trwa cały rok.(i tu paradoks: łapiemy cały rok, a i ryb jest więcej) Bardzo rozpowszechniona jest zasada CATCH&RELEASE. Ja sezon rozpocząłem w lutym i już podczas jednego z pierwszych wypadów trafiła się piękna gruba mamuśka. (84 cm ciężarna samica) Później odpuściłem szczupakom na okres tarła i od kwietnia znowu ruszyłem nad wodę. Spinning przyniósł mi tylko jedną rybkę godną uwagi (około 70cm szczupły). Za to na martwą rybkę w przeciągu ostatnich dwóch tygodni złowiłem ponad 10 szt. powyżej 65cm.
Dwa największe to: 81cm i 90cm.
A pierwszego maja też wybieram się na jedno z lepszych szkockich łowisk szczupakowych i mam nadzieję trafić swoją pierwszą metrówkę.

Połamania kija dla wszystkich. Pozdrawiam.Grin
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

Tomasz Jakowanis
Powodzenia i połamania wszystkim życzę ,no i oczywiscie upragnionych metróweczek.Wink
Captura y cuelta

Chef
Wiem co to za radość po dłuższej przerwie zapolować na szczupaki.Życzę sukcesów i czekamy na relacje.Ja w Polsce połowię w drugiej połowie lipca.Całe 5 dni na łódce.Nie mogę się doczekać.
Too many fish
Too little time...
http://marcinejankowski.blogspot.co.uk/

Jan Brzozowski
U mnie w niedzielę zapowiadają marną pogodę,ale nic to,jak mawiał
pan Wołodyjowski.Choćby z nieba leciały pługi i brony,pojadę tak czy owakShock
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

fedors
Wszystkim fanom tej pięknej rybki z ostrymi ząbkami w nowym sezonie życzę metrówy! Hunter Tobie to trzeba życzyć już takiej 1,2m Smile
Pozdrawiam,
fedors.

Arek Pawlak
Wybieramy się jutro z Adamem na cały dzień (dwa łowiska zamierzamy odwiedzić), więc mam nadzieję, że coś się zamelduje.
Pozdrawiam, Arek.

norimk
Ja dwa razy już byłem porzucać nad wodą za kaczodziobym, ale nijak nie chcą te większe się nabrać. Tylko same opiekane biorą tzn. śledzieGrin
When I fish, I know that I'm alive

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.08
11,008,906 unikalne wizyty