PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Jaki akumulator do pontonu?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2020
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Kolejny wypad
Urlop Galicja 2020
Urlopowe

2019
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,305

· Najnowszy użytkownik: Adam89

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Jaki akumulator do pontonu?
Robert Szewczyk
Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności na Pikefinderze! Zamierzam zamówić na początku tygodnia ponton Kolibri KM-300.Do tego silnik Jaxon elektryk 55 lbs. Jaki mam kupić akumulator oraz ładowarkę? Czy kwasowy 100ah głębokiego rozładowania wystarczy?Bo te żelowe i AGM to są ceny masakryczne! Pomóżcie jeśli macie podobny sprzęt i pozdrawiam!PS.Napiszcie czy ten Kolibri to najlepszy wybór w cenie do 1800zł!
Edytowane przez Robert Szewczyk dnia 10.04.2016 20:23
Robert Szewczyk TurbopikeFishing

J-23
Witam kolegów ,mam pytanie co do akumulatora do silnika elektrycznego 60lb,dawno temu zakupiłem Delphi Marinera 110 Ah ,pływałem na nim bardzo długo ,teraz muzę kupi nowy i tyle tego jest ,że nie wiadomo co wybrać ,każdy sprzedawca zachwala swoje ,a klient głupieje co ma wybrać ,zastanawiam się nad KM Batery EV 12-110 (12V/110Ah) ,lub ENERBLOCK JMD12-115 (12v/115Ah) Deep cycle. Może ktoś używał ktoś tych akumulatorów i może się podzielić opinią ,lub coś sprawdzonego polecić, z góry dziękuję i czekam na jakieś porady lub opinie.

u.

Zbigniew Kapustynski
Obecnie używam żelowe Haze i nie narzekam od 3 lat. Tego producenta podpatrzyłem u Kapitana Blaszki i to jest dobry wybór.
Poprzednio używałem kwasowych trojanów 150 Ah i 130 Ah(bardzo ciężkie), teraz dwa 70 Ah Haze.
Nie nadźwigam się a silnik chodzi. Z tego co pamiętam zapłaciłem za nie 1360 zł z dostawą.Tak Trzymać
zibibinio

Slawomir Tabor
Jeśli miałbym kupować akumulator nowy to kupił bym akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy LiFePO4 .
Bezpieczny , lekki a do tego przewyższa parametrami akumulatory ołowiowe wydajniejszy , szybsze ładowanie , trwały .
Jedna wada to cena .
LiFePo4 12 V 70 Ah zastąpi 12 V 100Ah ołowiowy kwasiak .

Jest jeden warunek jeśli się dużo pływa .
Jeśli ktoś mało pływa kupić używkę .
W dobrym stanie akumulatory 12V 100Ah można kupić za 250 pln . starczy na 2 lata .
TABOR

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,532,805 unikalne wizyty