PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Męski temat : MOTORYZACJA
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,322

· Najnowszy użytkownik: Zanderman

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Męski temat : MOTORYZACJA
Kris
Witam wszystkich fanów motoryzacji Wink w czasie gdy szczupaki pod ochronną zapraszam do dyskusji na temat czterech kółek lub jak kto woli dwóch.Wiadomo że na ryby trzeba czymś dojechać a wymiana doświadczeń co do eksploatacji ,serwisu , napraw na pewno nie jednemu się przyda .

pikefinder.pl/upload_img/47058_images_thumb_84393_526_396_adaptive.jpg

A oto mój pierwszy mechaniczny pojazd który w 80% wykorzystywany był do wypraw wędkarskich w latach ok 1984-1988 problemy miał 2 linka gazu się zrywała i półksiężyc przy stopce rozruchu się szybko zużywał ...po za tym niezawodna maszyna przy dojazdach na ryby .Kolor orginalny jaki posiadałem.

pikefinder.pl/upload_img/21746_0ed48a85-406f-4116-82a7-909ba19704d4 (800x450).jpg

Pierwszym czterokołowcem był oczywiście maluszek jak robiłem prawko w LOKU a ten ze zdjęcia jest na chodzie (jedynie powietrze zeszło ) i trochę nim jeździmy z synem .Co do zalet i minusów to wielu z nas może trochę napisać jak to kiedyś było .Brak nadmuchu zimą był największym problemem bo szyby parowały lub zamarzały i szmatka do przecierania lub gąbka były nieodzowne i sól zimą.

pikefinder.pl/upload_img/34587_205798.jpg

A oto i mój pierwszy samochód Opel Ascona C disel złoty metalik miałem od 1992 roku do 1995 super autko jedyne co mi się w nim zepsuło to jedna z śrub na głowicy silnika się urwała i trzeba było wymienić uszczelkę pod głowicą .

Cdn Pozdrawiam Kris ryba
Edytowane przez Kris dnia 10.04.2016 10:19

Semi
Przewaliło się przez moje łapy kiedyś tych Rometów kilka, oprócz tego jakieś komarki, motorynki, różnego rodzaju WSK-i(jedną mam do tej pory, ale już ją oszczędzam). Były dwa Tropiki, ETZ 250. Z czterema kółkami zaczynałem tradycyjnie od malucha, później wspaniała myśl techniczna ze wschodu Łada 2107 1300, później 1500, ale to nędzne wędkowozy, słabo w terenie się spisywały, a zimą worek żyta w kufrze woziłem dla bezpieczeństwa.
Miałem też dwa razy Audi 80 beczuszki, nie ma lepszego samochodu, tą ostatnią z 1990 roku z silnikiem 1,6 jeździ siostra do tej pory, bo ja durny sobie A4 kupiłem. W styczniu zakupiłem sobie znów Rometa, tylko tym razem jedynie z nazwy to polski produkt, a z dalekiego wschodu produkcja. Spisuje się super w terenie pomimo niewielkiej pojemności 125 cm. Grupa zapaleńców dotarła w tym roku z Polski do Dakaru właśnie takimi Rometami ADV.
pikefinder.pl/upload_img/25964_SAM_2139.JPG

A ta Honda XR z fotki po lewej stronie braciakowa.Wink

Kris
pikefinder.pl/upload_img/82379_image.jpg
A ja dzisiaj przy okazji kupiłem żonie taki motorek z 1995 roku Wink ale przebieg mnie podniecił całe 2000km Grin .
Pytając sprzdającego ile kosztuje ? Odpowiedział że każdy przejechany km 1 euro a że odpalił to kupiłem
Edytowane przez Kris dnia 20.04.2016 20:39

Arek Pawlak
Kris, identycznym czerwonym maluszkiem śmigałem na rybki. Zaletą było to, że wyciągało się siedzenie z niego, stawiało na piachu and like a kingGrin
Pozdrawiam, Arek.

Kris
Arek Pawlak napisał(a):

Kris, identycznym czerwonym maluszkiem śmigałem na rybki. Zaletą było to, że wyciągało się siedzenie z niego, stawiało na piachu and like a kingGrin

Ja maluchem to nawet Jaguara wyprzedziłem Happy tylko jechał na lawecie he he

Lukasz Szlafka
Kaszlok to najlepszy Polski pojazd terenowy. Miałem czerwonego, poniżej kilka filmów archiwalnych z wypraw " na ryby" Smile

YouTube Video

YouTube Video

YouTube Video

<',)))>< Gofer

Zbigniew Kapustynski
Potwierdzam, jak kiedyś jeździłem na ryby w błotniste tereny Fiatem 126, to ja zawsze wróciłem o własnych siłach a ci co mieli wypasione fury latali za ciągnikami.
zibibinio

Jan Brzozowski
Trochę wami rzucało, Gofer Grin
Ale kaszel dał radę Tak Trzymać
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

km73
"Szybcy i Wściekli 8" Kaszlak Drift Grin
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

johny
u mnie sezon ochronny do ostatniego maja to zostaje motorek dla rozrywki

Kris
pikefinder.pl/upload_img/57416_BMW_R1100R.jpg
mniej więcej tak wyglądał przed

pikefinder.pl/upload_img/09576_20161121_165702.jpg

a tak po przebudowie ok 30kg mniej i 10 koni więcej

Pozdrawiam Kris
Edytowane przez Kris dnia 23.11.2016 22:12

Kamil Zaczkiewicz
Czarny mat...Ależ smakowicie wygląda! Smile
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Lukasz Szlafka
Ale kozak
<',)))>< Gofer

Kris
pikefinder.pl/upload_img/87104_unnamed (3).jpg

Aby inni mogli spokojnie spać ja musiałem ciężko pracować , wiem że co niektórzy się podśmiewają ale utrzymanie w przejezdności drogi nr 196 z Wągrowca do Poznania to wcale nie takie łatwe Smile 55 km . Dobrze płacą ale najważniejsze że żona nie mówi że tylko jeżdżę na ryby Grin

pikefinder.pl/upload_img/36928_unnamed (1).jpg
pikefinder.pl/upload_img/85261_unnamed (2).jpg

Łada Niva 4x4 niewielkie "twiorde" Ruskie autko za rozsądne pieniądze,spokojnie mieści się w garażu z pługiem , prosta w naprawie a i części nie drogie np oryginalna pompa wody 50-70 zł

pikefinder.pl/upload_img/17986_unnamed (4).jpg

pozdrawiam Kris
Edytowane przez Kris dnia 08.01.2017 07:45

Przemo
Krystian Ty zamontować musisz do tej Łady z tyłu jeszcze tzw. KOS - rozrzutnik nawozu stosowany jeszcze na wioskach i prócz odśnieżania dodatkowo roztrzepywać na drogę piach z solą.

km73
Chłopaki,
znalazłem dzisiaj na Onet.moto taki artykuł dot. rozruchu samochodu "na pożyczonego".

http://moto.onet....oku/cxdrzm

Moją uwagę zwrócił Krok 3: Podłącz minus

"Przewód podłącz do bieguna ujemnego w akumulatorze dawcy, a drugą końcówkę kabla do masy samochodu biorcy, np. na silniku, a nie bieguna ujemnego baterii najlepiej wybrać punkt mocowania oddalony od plusa akumulatora."

Całe życie robiłem to parami na aku.

Czy ktoś wie o co kaman?
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Semi
Podłączając do minusa prawie zawsze przeskoczy iskra, grozi to wybuchem akumulatora który wydziela podczas szybkiego ładowania łatwopalne gazy. Przeważnie nic groźnego się nie dzieje, ale jest zagrożenie wybuchem więc bezpieczniej znaleźć jakąś część nadwozia,silnika pozbawioną farby i minus podłączyć do takiego elementu.
x1

km73
Semi,
dzięki za wyjaśnienie.

Człowiek całe życie się uczy Smile
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Mariusz Awarski
Znalezione w sieci Smile Kris przyda się jakby Łada nie dawała sobie rady ze śniegiem Wink.
pikefinder.pl/upload_img/91437_16195622_1850204365203123_6761793612368332701_n.jpg

Kris
Mariusz Awarski napisał(a):

Znalezione w sieci Smile Kris przyda się jakby Łada nie dawała sobie rady ze śniegiem Wink.

Grin GrinGrin Moje klimaty Tak Trzymać piękny i jak pomysłowo rozwiązane
Edytowane przez Kamil Zaczkiewicz dnia 23.01.2017 13:14

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.14
11,301,570 unikalne wizyty