PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Pomoc w wyborze łódki do 4m
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,262

· Najnowszy użytkownik: WedkarskiKowalski

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Pomoc w wyborze łódki do 4m
sypki
Witam kolegów. Od jakiegoś czasu dojrzewałem do decyzji o zakupie większej łódki, jako że celem moich wypraw ma być większa woda - Żarnowiec, a może czasem wody przybrzeżne Bałtyku ( jak tylko nie będzie wiało). Łódka ma być stabilna, z płaskim dnem i wysokimi burtami. Najprawdopodobniej będzie to już niestety łódź dwupłaszczyznowa, jednak nie chciałbym zbyt ciężkiej. Łódź będzie wożona na przyczepce podłodziowej. Metoda połowu spinning, może czasem trolling.
Czytałem trochę po innych forach i mam na oku paru krajowych producentów, nie mniej jednak nie chcę nic sugerować. Od razu odpuszczam łodzie z Grudziądza z rodziny river/lakefox. Chociaż fajne i mają mnóstwo praktycznych rozwiązań to mają za niskie burty. Liczę na konstruktywne i obiektywne porady kolegów, którzy mieli doświadczenie i wędkowali z łodzi o których się chcą wypowiedzieć.
kiss & release

Kamil Zaczkiewicz
Michał z Milexu jest ok. Stabilny, pływałem na nim kilkukrotnie. Sympatyczna łódeczka. Lambda od Krugera również. A koleżka ma Sempera i również sobie chwali. Wigry zaś zbiera bardzo dobre opinie i masz dużo możliwości indywidualnych modyfikacji na etapie produkcji.

Czemu "niestety" dwupłaszczowa ? I czemu ma być lekka? Duża łódka, jeśli jest bardzo lekka, to gdzieś zaoszczędzono na materiale. Innej opcji nie ma. A wg mnie na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Longin Bojanowski
A ja bym sobie zafundował Skyllę. Miałem okazje pływać wszystkimi modelami od 3,60 do 5,20. Szybkie stabilne pancerniki, Co jest duża zaleta to nawet na dużej predkości i przy sporej fali nie chlapie do środka.
Loniek

sypki
Potwierdzam o Michale z Milexu czytałem tylko same dobre opinie tylko nie mogę ich namierzyć, firma niby przeniosła działalność nawet gdzieś na pomorze tylko nie mają strony. Wigry 355 wygląda naprawdę fajnie, dużo możliwości aranżacji tylko ma niskie burty i chlapie od rufy na silniku spalinowym ( taka jej przypadłość). Skylla no coż na pewno wytrzymała tylko nie wyobrażam sobie spinningowaniana stojąco na skośnym pokładzie ( model 3,90m). Zrezstą w tym modelu brak jest schowków, to samo jest w SEMPER 400. Jeśli chodzi o łodzie aluminiowe to ideałem są bustery tylko to inna bajka - kosztują jak dobre auto.

Kamil niestety większość łodzi w sprzedaży to dwupłaszczówki i na większość narzekają ponieważ z oszczędności w produkcji wychodzą mankamenty jak falująca podłoga, pęknięcia i pajączki. Praktyczniejsza jest jednopłaszczowa tylko ich praktycznie nie ma w sprzedaży.
A z wagą to chodziło mi o to żeby łódka przy długości 4 metrów nie ważyła 70 kg bo myślę że te 110 -120 kg to norma. Jednak nie chciałbym za ciężkiej, nie wszędzie nad wodą jest infrastruktura do slipowania łodzi, dlatego muszę zakładać że czasami trzeba łaję wziąć na barki w kilku.
Rozsądnie wyglądają łodzie Alba i Alfa 390 oraz IWA 390. Macie jakieś przemyślenia o tych modelach?
kiss & release

Arek Pawlak
No ja po zeszłorocznych targach też się napaliłem na Skylle i jak tylko kiedyś wygospodaruję fundusze to będę brał...

No właśnie - może podjedź na Rybomanię i pooglądaj, podotykaj..
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
Skylly nie bedzie na Rybomanii.
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
@Sypki- ideałem, to nie jest Buster (choć łódeczka super), ale AlumaCraft, bądź Tracker Grin Ale to takie "S klasy" wśród "małych" łodzi wędkarskich.

Kolega ma Sempera i ma różne schowki itd. Ale to chyba wersja 440.

Co do chlapania w Wigry- miała być chyba w tym elemencie poprawiana, ale nie wiem, czy coś się w niej zmieniło...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Slawomir Tabor
Może nie pływam dużo ale trochę łódek przetestowałem .
Obecnie każdy szanujący producent wyposaży swoje łódki we wszystko co sobie życzymy to kwestia ceny i gustu .
Nr 1 - łódka z laminatu to Solar 360 ma jedna wadę , mało miejsca przy silniku ale za to dużo schowków cena 4500 pln
Nr 2 . laminat Malibu 360 firma Sprt Yacht Kuriany nowej się już nie kupi tylko używki .Firma sprzedała formę Holendrom
Nr 3 Horn laminat jedno skorupowe pancerne łodzie nie znam ceny .
Nr 4 Wigry dobra łódka dla dwóch wędkarzy spiningistów . Niskie burty i ławki trzeba by było dla wygody materacyk sobie uszyć z 5 cm grubości . Sprawdzałem u Marka grubość burty oj cienko trochę pod palcem się ugina . Za gruby i duży kil niepotrzebny w łódce wędkarskiej - motorówce cena około 4500 pln
O aluminiowych nie będę się wypowiadał to inna cena i pływałem tylko Skyllą i jedną na Ebro Skylla to pancerni i motylek w jednym . Ma kilka wad takie jak nieprzyjemnie się ją dotyka w zimne wiosenne i jesienne dni , po prostu metal jest zimny .
To moje typy ale łódkę powinno się dobierać do wody na jakiej mamy wędkować nigdy odwrotnie . Małą łódką do 350 cm można popływać po mniejszych rzekach tam nie ma fal , na jeziora , zaporówki nie radzę .

.
TABOR

Longin Bojanowski
Sławek a doczytałeś w pierwszym poście " celem moich wypraw ma być większa woda - Żarnowiec, a może czasem wody przybrzeżne Bałtyku". I dlatego odpuścił bym wszystkie łódki do silnika z krótką stopą. To dlatego żeby mi tylna fala d... nie zalała, nie mówiąc o gorszych rzeczach. Dlatego też łodka powinna mieć dość wysokie burty, żeby inne fale nie chlapały do środka.

jezeli chodzi o aluminiowe "AlumaCraft, bądź Tracker" to tej pierwszej nie znam a ta druga, miałem okazję porównać własnie ze Skylla. No cóz jeżeli ktos chce płacić sporo więcej za mniej, tylko dlatego że amerykańskie to jak mawiają , kto bogatemu zabroni.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 01.02.2016 15:38
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
@Loniek, nie ma co porównywać gołej, metalowej "skorupy", jak Skylla (choćby świetnej nautycznie, wytrzymałej itd.) z łódką zabudowaną, z masą schowków i rozwiązań stricte pod wędkarzy, dla uzyskania maksimum komfortu łowiącego.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Slawomir Tabor
Loniek doczytałem ale w temacie jest łódka do 4 metrów i później ostrzegłem przed kupowaniem skorupek od jajek bo takie się teraz produkuje łódki .
Na wody przybrzeżne co najmniej 4,3 metra wysoka burta i pawęż pod silnik L.
Możesz poszukać konstrukcji typ Horn 440 Sport
https://youtu.be/8v-8uc5GB2s
lub poszukać coś na wzór starej Romany . Jeśli chcesz kabinówkę to polecam mało znaną stocznie obok mnie .http://allegro.pl/nowiutka-lodz-kabinowa-fiord-425-7500zl-i5959124230.html
TABOR

Longin Bojanowski
Kamil, najtańszy Tracker, to prawie 10 tys euro, i wcale nie ma tak dużo tych udogodnień w standarcie. Oczywiście wiecej za dopłatą.
http://www.superlodzie.pl/tracker-gv-16-laker-dlx-t-p276.html?show=photo

No to szczerze, 40 tys. zł. była by Skylla z bajerami, a schowków można dorabiac do oporu, i to tylko kwestia uzgodnienia jakie i gdzie.

A co do własności nautycznych to Tracerowi brakuje sporo.

Masz tu opinie z jb. opinie człowieka który pływa Skylla niejako zawodowo (to straznik PSR)
"Myśleliśmy wcześniej o innej łodzi z aluminium znanego szwedzkiego producenta lecz w porównaniu ze Skylla jest ona wykonana z materiału jak papier i długo by nie wytrzymała spotkań z kamieniami przy przybijaniu do wiślanych główek. Do tego klei się wody i nie jest tak stabilna jak Skylla.
Moim zdaniem za taką kasę nie znajdzie się lepszej nowej aluminiówk"
Loniek

Jan Brzozowski
Jesli chodzi o Skyllę, to nie pływałem tylko "piątką". Sypki, dlaczego myślisz, że mają one skośne dna? Mają przecież również płaskie. I jak wspomniał Loniek, schowki również możesz mieć. To tylko kwestia Twojej wyobraźni, zrobią co tylko chcesz. Niestety, koszty rosną razem z wyposażeniem Płacze
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

sypki
Sławek ma rację większość współczesnych łódek to wydmuszki z cienkiego laminatu, fakt stara poczciwa łódka [i]Romana[i] jest o wiele bezpieczniejsza niestety nie załaduje jej na przyczepkę. Jestem po rozmowie telefonicznej z producentem łodzi Semper.Zapewnił mnie że na życzenie klienta mogą wzmocnić pokład lub dno dodatkową warstwą laminatu koszt ok 400-500 zł. Ponoć bardzo powszechna opcja. Natomiast jeśli chodzi o Skylle to patrzyłem na model 370 i ze zdjęć jasno widać że pokład jest skośny do środka, większe modele mają prostą ale poza moim zasięgiem.
kiss & release

Kris
Na rybomanii widaiałem ładne lodzie plastikowe ale cena 11tyś +-
Skłania do zastanowienia się nad aluminium, Skylla niczego sobie mocno poszli do przodu .
Ja osobiście przez 5 lat używałem 4 osobową, płaskodenną, dwupłaszczową nazwy nie znam Angry
Ale zachowywała się całkiem nieźle (Powidz,Drwsko )nawet na dużej fali było ok Marek używa dalej i chyba jest zadowolony.Po 9 latach ma jakieś drobne pęknięcia ale jak na dosyć intensywne używanie i odległe transporty na przyczepce powiem że naprawdę ok.
Kosztowała mnie 3700zł (2007) w Skwierzynie w Sorbie.

Pozdrawiam Kris

Kamil Zaczkiewicz
Trudno w tej chwili mówić o cenach amerykańskich łajb. Przy obecnym kursie złotego, nawet promocja wydaje się być horrendalnie wysoką stawką. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny u jakiegoś przedstawiciela, który swoją działkę też musi przytulić.

Mnogość kombinacji, jakie proponują amerykańce, są chyba nadal nie do osiągnięcia u nas.

http://www.alumac...165-Sport/

Oczywiście ceny są zależne nie tylko od wyposażenia, a modeli też u nich mnogo.

Znajomy niedawno sprawił sobie takie cudo. Salonowa nówka z gwarancją itd. Wyszło go chyba coś koło 25k Euro. Razem z nowym silnikiem spalinowym, silnikiem elektrycznym dziobowym(sparowanym z GPSem), ploterem, echosondą dziobową itd. itd. Dla nas tak, czy inaczej kosmos, ale dla zarabiających w Euro....nie jest to rzecz nieosiągalna, a dopracowana w każdym, najmniejszym nawet szczególe, bo projektanci bazują na doświadczeniach amerykańskich zawodników, gdzie zawody i sport wędkarski są, w porównaniu do nas, w innej galaktyce Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

sypki
Nasze krajowe szkutnictwo stoi na wysokim poziomie, świadczy choćby o tym duży eksport na Skandynawię, czy Europę Zachodnią, ale szkutnictwo wędkarskie jeszcze raczkuje, jesteśmy w tyle za Ameryką. Chociaż szybko nadrabiamy straty a rodzimy producenci szybko się uczą.

A ceny no cóż...

Dla nas jeszcze długo nieosiągalne Sad
kiss & release

J-23
IWA 3,90 -Pływam tą łodzią od 2009 i jestem zadowolony z jej zachowania na fali oczywiście szaleńcem nie jestem i jak mocno dmucha to siedzę w domu ,jeziora mają od 750-1000 h .w tym sezonie wypróbuję ją z silnikiem 10km.

pikefinder.pl/upload_img/79246_CONTENT.jpg
Edytowane przez Lukasz Szlafka dnia 03.02.2016 16:19

Longin Bojanowski
I u nas modeli mnogo, tylko poszukac trzeba. Ceny no cóz, jak zapłacimy tyle co za te amerykańskie to i wyposażenia będzie ful.
dla przykładu: http://vikinglodziealuminiowe.pl/index.php/pl/lodzie-aluminiowe/viking-seria-550/viking-550-ht
Niestety u nas najczęściej zasobność portfela troche inna niz w ameryce dlatego tez i jednostki skromniejsze częściej na rynku sie pojawiają.
np: http://vikinglodziealuminiowe.pl/index.php/pl/lodzie-aluminiowe/viking-390/viking-390
Loniek

sypki
Byłem dziś akurat po drodze do roboty w zakładzie szkutniczym Milex produkującym łodzie Michał w m. Kamień. Niestety jak mnie poinformowano na miejscu firma już nie istnieje od jakiegoś czasu, także jedyne łodzie z pod ich ręki to tylko na rynku wtórnym.

Trochę szkoda bo wśród laminatów miały dobre opinie.

J-23 jak ci się sprawuje IWA 390? Czy mógłbyś podać wysokość burty wewnętrznej i zewnętrznej oraz wysokość pawęży.
A jak idzie na obecnym silniku z tego co widzę Honda 2,3 KM.
Jak oceniasz jakość wykonania i grubość laminatu?
kiss & release

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
10,276,662 unikalne wizyty