PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Shimano Biomaster FB czy rarenium?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2018
Łowca Ryby Miesiąca
DTC

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

grzyby
Szczupaczyca 116
Odlot

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,309

· Najnowszy użytkownik: szymanek69

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Shimano Biomaster FB czy rarenium?
Lucas
Siema, dawno mnie tu nie było ale postaram się to trochę nadrobić Grin Koledzy planuje zakupić młynek do Avida, który będzie głównie używany do woblerów boleniowych i sandaczowych, bardzo rzadko pod gumę. Myślę nad biomasterem lub rarenium 4000 fb. Miał ktoś może, któryś z tych kołowrotków i by był w stanie coś więcej powiedzieć? Bo w sieci nie wiele piszą. A może jakaś inna propozycja?

Damian Poweska
Ja bardzo długo miałem Stradica, przeżył naprawdę wiele bo nie tylko bolki ale chyba większość ryb słodkowodnych, był to model 3000 jakaś Malezja w którym poszedł hamulec po potężnym braniu i mega odjeździe, prawdopodobnie była to głowatka.
Poczytałem trochę w necie i znów postawiłem na Stradica tym razem 4000 FC i mam go wyłącznie pod bolenie i czasem pod sandacze, maślanej pracy to on nie ma ale z tego co czytałem posłuży mi trochę sezonów, ma duże przełożennie więc pod bolka jak znalazł choć ostanimi sezonami łowię wyłącznie wolnym lub średnim tempem a nie jak za dawnych lat w expresie Smile
Stradica udało mi się kupić prawie nowego był dwa razy pod bolonką do której wogóle nie pasował Grin ale koleś dostał go jako prezent.
Ponoć w Stradicach ładują za dużo smaru i na mrozie dość ciężko chodzi ja swoim nie łowiłem jeszcze przy ujemnych temperaturach więc nie wiem czy to prawda, po za tym bolki mi się nim łowi fajnie Smile

Lucas
Stradica 4000 fa mam i nie znajduje u mnie zastosowania bo za ciężko mi się nim kręci, jakoś mi nie pasuje wysokie przełożenie i podwójna rączka. No i waży prawie 400 g. Chciałem coś poniżej 300 g. Bo przy tym kijku 7-21 g wyrzutu i 270 cm długości, kołowrotek powyżej 300 g to już klamot Smile

Kamil Zaczkiewicz
Myślę, że oba młynki wywiążą się z powierzongo im zadania Wink

Mi się marzy na nowy sezon boleniowy.....Twin Powerek Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Jacek Wrobel
Ja mam Rareniuma 4000 chodzi bardzo fajnie choć szczerze mówiąc po "przerobieniu" 3 Stradiców miałem mieszane uczucia co do tej firmy, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Smile
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Lucas
Jacek a jakiego rarenium masz? Fa czy Fb?
Kamil ja też myślałem o twinku ale jeszcze echo chcę wymienić i raczej to jest rzecz priorytetowa Smile

Kamil Zaczkiewicz
Planów na zakupy wędkarskie mam jak zwykle więcej, niż gotówki Wink
Te nowsze TP fajne, ale brak wersji DH- ciekawe, czy coś można zaadaptować?
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
Lucas napisał(a):

Stradica 4000 fa mam i nie znajduje u mnie zastosowania bo za ciężko mi się nim kręci, jakoś mi nie pasuje wysokie przełożenie i podwójna rączka. No i waży prawie 400 g. Chciałem coś poniżej 300 g. Bo przy tym kijku 7-21 g wyrzutu i 270 cm długości, kołowrotek powyżej 300 g to już klamot Smile

Ja łowię często na ukleje RH i bliżej jesieni na te najcięższe dlatego młynek musi być mocny bo trochę się nakręci Wink jak Ty będziesz łowił na lekko to te dwa dadzą radę.
Weź ładniejszy Grin

Jacek Wrobel
Lucas napisał(a):

Jacek a jakiego rarenium masz? Fa czy Fb?
Kamil ja też myślałem o twinku ale jeszcze echo chcę wymienić i raczej to jest rzecz priorytetowa Smile

Rarenium CI4 4000 FA

- Pearl Buck

Lucas
Ten starszy model był podobno fajny, on chyba szpule zapasową miał w komplecie? A może chcesz sprzedać? Grin

Jacek Wrobel
Szpulę oczywiście miał (maWink) ale powiem Ci w sekrecie hm.... no tego nie sprzedam, narazieWink

- Pearl Buck

rafek
Trochę późno ale może materiał się przyda komuś kto szuka Rarenium

YouTube Video

Jacek Wrobel
No i tak ma byc w tym sezonie!!!Haha

- Pearl Buck

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: