PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: PIerwszy zestaw castingowy-kij+multik+plecionka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 4

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,260

· Najnowszy użytkownik: Braco

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
PIerwszy zestaw castingowy-kij+multik+plecionka
PatLove
Panowie potrzebuje porady i pomocy przy wyborze pierwszego zestawu castingowego: kij+multik+plecionka. Zestaw ma służyć oczywiście głownie do połowu dużych i bardzo dużych szwedzkich szczupaków na średnie i duże wabiki(od 25g).

W kwestii kija, to potrzebuje czegoś do max 2m i cw 30/40-100/120g, tu w oko wpadł mi jak na razie tylko Dragon Thytan Pro Jerk Cast 1.85 40-120g, co myślicie? Natomiast odnośnie multiplikatora, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia i tu zdaje się kompletnie na Was ale na ten moment znalazłem:
Spro Black Arc
Abu Pro Max PMAX2-L
Ryobi Aquila
Dragon Big Bait MF250iL

Ewentualnie mam propozycję odkupienia używanego zestawu: Tica Cajman DJ101 + Silstar Technoflex Jerk 6' (180cm, do 120g)

A wiec czy Dragon byłby dobrym wyborem, czy polecicie cos innego i jaki multik dobrać do kija o takim cw? A może zestaw podany przeze mnie powyżej będzie ok?

Kwota, w której chciałbym się zamknąć to +/- 500pln

Z góry dzięki za pomoc.
Edytowane przez PatLove dnia 19.10.2015 12:56

Kamil Zaczkiewicz
Kijki niezłe ma Dragon w serii Millenium- jeszcze do dostania. Aczkolwiek w tańszym kiju tak szeroka rozpoętość gramaturowa może być trudna do osiągnięcia. Ja swoje jerkowanie obganiam dwoma kijami (30-60 i 50-100g).

Te wszystkie multiki, które wymieniłeś, mogą za długo nie dać rady. Świetnym wyborem będzie Abu Revo S, jeśli chodzi o niskoprofilowce, do przynęt powiedzmy do 70g. Do wabików 100 i więcej gramowych, polecam okrąglaki, a jeśli ma np. to być niski profil, to już multiki droższe, jak TD BigBait Special, czy Revo Toro NaCl.

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

lgranat
Ja używam PEZON & MICHEL RAINBOW INVITATION CASTING 190 CM ponieważ za tą cenę to naprawdę lekki i mocny kij, który się fajnie ładuje nie kucając na przynęcie
http://www.angelgeraete-wilkerling.de/catalogue/products/view/25595/Pezon_Michel_Rainbow_Invitation_Casting_190_c

Jeśli chodzi o multiki to możesz poszukać tutaj http://www.wedkarski.com/93-kolowrotki-multiplikatory?filter=1&sort=3&pricei=&pricea=&af17i=&af17a=&af24i=&af24a=&af29i=&af29a=
Machaj wędą ryby będą!!! Fishing

PatLove
Kamil dzieki za zainteresowanie tematem i wypowiedz. Jak rozumiem w tym przypadku, tak jak i w innych trudne bedzie ogarnięcie rozpiętości wagowej wabików jednym kijem ale póki co na dwa zestawy castingowe nie moge sobie pozwolić. Sprobuje znaleźć cos z serii milenium w cw, o które mi chodzi i jezeli ten kij słabo bedzie sobie radził z wacikami o średniej wadze to wtedy bede myślał o kolejnym zestawie.

Co do multika Dragona, to ten ktory podałem to jest własnie Big Bait Special, czyli byłby ok?

Ogarnąć rowniez dzieki za wypowiedz jednak kij, ktory podałes jest słabo dostępny w PL i jakos trudno znaleźć mi jego cenę, natomiast w kwestii multika to czekam na konkretne propozycje bo nie mam w ogole pojecia ktory sie nadaje, a ktory nie.

Co myślisz odnośnie używanego zestawu, ktory mam do wzięcia?
Edytowane przez PatLove dnia 19.10.2015 18:08

Lukasz Szlafka
Mój nisko-profilowiec Daiwa Cronos 150L też daje radę z klockami do 100gr może nie jest łatwa do dostania, ale ja wyrwałem prawie nówkę za coś koło 350 pln

pikefinder.pl/images/cronos.jpg
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
Tego BigBait, to miałem na myśli Team Daiwe. Dragona nie znam.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Kamil zrozumiałem TD jako Team Dragon, a zbiegiem okoliczności Big Bait jest też w ofercie multiplikatorów dragona.

Lukasz taki cronos na pewno byłby dobry bo te 120g to tak trochę na wyrost liczone ale kwesia czy uda mi się go upolować w podobnej kwocie, jak Ty...

PatLove
Trochę mnie nie było na forum ale "choroba" wędkarska cały czas się pogłębia więc wracam ale do rzeczy...
Za pośrednictwem forum multiplikator.pl kupiłem od jednego z użytkowników nowy multik ABU C3 5501 i pozostał mi teraz wybór kija. Zestaw ma oczywiście być pod dużego, szwedzkiego szczupaka. Głównie jerki do ok 60g oraz duże gumy na główkach do 40-50g. Budżet mocno okrojony, a więc myślałem o:

-Dragon Millenium Fatso CAST 1,95m 25-60g
-Dragon Viper Pro Jerk Cast 1,98 35-80g
-Jaxon XT Pro Royal Jerk 1,95 50-90g

ewentualnie jeżeli rzeczywiście kije powyżej to totalny złom wpadł mi jeszcze Savage Gear MPP JERKBAIT 1,83m <75g ale niestety trochę przekracza mój aktualny budżet.

Z góry dzięki za pomoc.

Longin Bojanowski
Ze wzgledu na relacje cena/jakość skłaniał bym sie do Millenium. Ale ze wzgledu na beczułke poszukał bym patyka o większym c.w np. 100 gr.
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
Popieram Lońka.
Posiadam tego szwedzkiego okrąglaczka i dokręcam go do kija 50-100g (Rozemeijer Power Jerk- teraz raczej trudny już do kupienia). Sprawdza się bardzo dobrze, aczkolwiek w porównaniu do większości multików, trzeba się przyzwyczaić do "dwuręcznej" obsługi, bo spust szpulki znajduje się na lewym panelu multika, a nie bezpośrednio przy szpuli. No i hamulec odśrodkowy, to inna obsługa, niż magnetyka, jednak przy tej gramaturze i tak co chwilę go nie przestawiasz, bo to po prostu "samo lata" Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Panowie dzięki za szybkie odpowiedzi ale jak to zwykle bywa namieszaliście mi trochę... Smile

Jeżeli chodzi o kij do ok 100g, to szczerze mówiąc nie mogę za bardzo nic znaleźć w moim budżecie poza:

-QUANTUM ULTREX JERK TR 1.80 M 100 G

-MIKADO ESSENTIAL SPECIAL JERK 190 do 90 g / 1 sec

Kwestia, tylko czy te się do czegoś nadają i czy nie lepszym wyjściem będzie Dragon Viper Pro Jerk Cast 1,98 35-80g albo Jaxon XT Pro ROYAL JERK, który notabene jest bardzo chwalony na forum multiplikator.pl

Longin Bojanowski
Jest też w rozsadnej cenie K-DON Jerk 1.95m 50-120g. Ja go w rekach nie miałem ale opinie o Tym sprzęcie są dobre albo Vendetta 632H 60-100g Jerk Abu.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 09.03.2016 23:18
Loniek

PatLove
Longin dzięki za propozycje, a co myślisz o SG MPP Big Lure & Jerk > 100g?

Longin Bojanowski
Żeby coś sądzic trzeba by patyk pomacać a wszystkich sie nie da. Na podstawie opisu fabrycznego i tak nie da sie nic powiedzieć, choćby dlatego, że brakuje danych. Ale jak cena jest atrakcyjna to dlaczego nie. Generalnie skoro zaczynasz to wsio rybka (najtańszy) bo nie wiadomo czy się zaszczepisz. Podpowiem tak. Pisałeś o wabikach do 60 gram więc wziął bym Milenium. Ma troche zapasu więc i 80 rzucisz. Niezbyt wygodnie (o tym pisał Kamil) kołowrót niezbyt wygodny. A jak sie podszkolisz i zaszczepisz to i tak bedziesz szukał czegos co Ci będzie lepiej pasować. Wtedy byc może okaże sie że do Milenium nabędziesz inny kołowrót a do baryłki inny kij.
Jak bym nie miał innych a chciał mieć dwa zestawy (lżejszy i cięższy) to kupił bym:
1. Milenium i K-Dona (multik). Bo tani i przyzwoity (a wielu castingowców go ma jako zapas choć sie do tego nie przyznają)
2. K-Dona i ABU (tego co juz masz)
Poza castem UL miał byś ogarniete wsio.
Loniek

Kamil Zaczkiewicz
Faktycznie może ten spust szpuli nie jest zbyt fortunnie umiejscowiony, jednak pamiętajmy, że to maszynka do cięższych zadań i tak, czy inaczej, taki zestaw wymaga obsługi dwuręcznej. Ja łowiąc na przemian zestawem lżejszym (30-60g) z multikiem z klasycznym spustem szpuli, a tym mocniejszym właśnie z dokręconym Abu- nie mam problemu, żeby się przestawić i robię to absolutnie machinalnie i automatycznie. Kwestia przyzwyczajenia się, treningu i wprawy Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Co do ABU to nie wiedziałem o tym spuście szpuli, kierowałem sie raczej opiniami na forum multiplikator.pl i w gruncie rzeczy miałem wziąć od tego forumowicza chyba 4603 ale w ostatecznej ostateczności wpadł 5501 za na prawde dobra kasę wiec nie wybrzydzałam.

W kwestii kija to planowałem zakup za kwotę ok 150pln ale w ostateczności moge troche dorzucić i znalazłem własnie tego SG MPP Big Lure & Jerk za dobra kasę, a ze mam juz normalny spin od SG tez z serii MPP i jest to na prawde fajna wędka to zapytałem. Poszukam moze jeszcze opinii na jerkbait bo na multiplikator.pl za takie kwoty wychwalany jest Jaxon XT Pro Royal Jerk 50-90g tyle ze to typowa jerkowka i do gum nawet tych dużych średnio sie nadaje, a ja jednak chciałbym to pogodzić

Kamil Zaczkiewicz
Multikiem się nie martw. Naprawdę. To bardzo dobra maszyna. Spust za jakiś czas ogarniesz automatycznie Smile
Co do kija. Grunt, żeby nie był "szczotką", tylko ładował się pod obciążeniem i walczącym szczupakiem.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Dostałem bardzo dobra oferte ma Dragona Viper Pro Jerk Cast 1,95 35-80g i chyba na początek zdecyduje sie wlasnie na tej kij. Swoją droga opinie wsród doświadczonych castingowego tez ma całkiem dobre.

Kamil Zaczkiewicz
Więc niech się gnie regularnie i głęboko! Grin
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
10,195,186 unikalne wizyty