PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Pierwszy poważniejszy szczupakowy zestaw
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,322

· Najnowszy użytkownik: Zanderman

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Pierwszy poważniejszy szczupakowy zestaw
PatLove
Z uwagi, iż jestem jeszcze dość zielony prosiłbym o wyrozumiałość i porady...

Jako pierwszy poważniejszy zestaw szczupakowy zakupiłem właśnie spinning DAM Nanoflex G2 2,4m 14-40g + kołowrotek Mitchell 300-4000 FD. Sprzęt udało mi się "upolować" w promocji i całość wyniosła 300pln. Czy to dobry wybór w tej kwocie?

Miejsce połowu to w 90% Szwecja i połów z łódki. Z góry dzięki za pomoc.

Kamil Zaczkiewicz
Jak na łódkę, to według mnie trochę długi ten kijek. Jednak fundamentalną kwestią będą przynęty, po jakie sięgniesz. Biorąc pod uwagę rybostan w tamtejszych wodach, nie ma czasu na używanie małych przynęt, no chyba że nastaną specyficzne warunki.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem.
Rozumiem, ze w takim razie sugerowałbyś 2,10m? Szczerze mówiąc wybór 2,4m podyktowany był sugestiami dość doświadczonych w wędkowaniu znajomych więc jestem trochę zaskoczony Twoją opinią...

Co do przynęt, to zaopatrzyłem się na razie w dość szeroki wachlarz ripperów dragona v-lures, a poza tym mam w zapasach trochę wahadłówek, obrotówek i woblerów więc myślę, że nie będzie najgorzej ale racja-szwedzkie wody obfitują w dość pokaźne sztuki i o "metrówkę" raczej nie trudno.

Kamil Zaczkiewicz
Metrówki są, ale je złowić, to wcale nie takie proste Wink Znam dobrych wędkarzy, którzy w Polsce kilka metrówek mają na koncie, a w Szwecji jeszcze nie...same do łódki z pewnością nie wskoczą Wink

Ja generalnie lubię krótkie kije, zwłaszcza na łódkę. Moje kije do szczupakowania nie przekraczają 2m długości. Ale nie znaczy, że nie można łowić dłuższym. Ja szczupaki lubię łowić dużymi, ciężkimi jerkami, a do miotania, jak i przede wszystkim prowadzenia tego typu przynęt wygodny jest krótki kij z pazurem i multik. Choć da się i "korbą" Wink

Nie miałem podanego przez Ciebie kija w rękach, a tak najlepiej ocenić właściwości i przydatność do danego łowienia. Polecałbym jednak kij o nieco głębszym ugięciu, z dobrą amortyzacją zwłaszcza w przypadku łowienia na plecionkę.

Tak naprawdę w całości najistotniejsze jest to, że będziesz łowił dużo w rybnych wodach. Wnioski same szybko przyjdą, jak i weryfikacja posiadanego sprzętu Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Ja mam zarówno 2,10 na łódkę, jak i 2,40 i mnie osobiście bardziej podchodzi ten dłuższy. To kwestia osobistych preferencji. Ale tego krótszego się nie pozbywam bo kiedyś może mi się zmienić Grin Połowisz - uwidzisz.
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Zaczkiewicz
Arku, ja pisałem o krótkich kijach w kontekście między innymi jerkowania, choć i do gumy z reguły sięgam po kijek około dwumetrowy Smile Ale prawda, że to wędkarzowi ma być wygodnie...

Takim króciakiem łatwiej też ustawić sobie rybę przy burcie celem podebrania go ręką.

PatLove- w jakim rejonie Szwecji zamieszkujesz? Jakie wody będziesz najczęściej obławiał?
Stawiam, że za sezon, lub dwa, przesiądziesz się na zestaw jeszcze mocniejszy, bo taki do 40g będzie po prostu za delikatny na największe ryby i wabiki na nie Wink Co nie znaczy, że pójdzie w odstawkę. Ot, kolejna szpada w szczupaczym arsenale Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Radek Uscinski
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Takim króciakiem łatwiej też ustawić sobie rybę przy burcie celem podebrania go ręką.

Kiedyś jak jeździłem na białoryb z pontoniku to wędkami 5 metrowymi, to jak szpadą się władałoGrin Mało tego zdejmowało się spławiczek i przywiązywało się kawałek blaszki i szczupaki się jeszcze ganiało takimi kijami Grin A wyniki się miało takie, że teraz to można tylko pomarzyć.
Szpadel

PatLove
Kamil jestem w okolicach Vesteras, jakieś 120km na północ od Sztokholmu i tam też łowię. Generalnie jest to wielki obszar-mnóstwo jezior połączonych ponad 300km kanałem, a więc jest "pole do popisu".

Co do metrówek, to oczywiście masz rację ale mi w zeszłym sezonie się udało. O dziwo zestaw i przynęta były zupełnie z przypadku i w ogóle nie przystosowane do tego rozmiaru ryby więc być może było to tzw "szczęście początkującego" ale zawsze...

Kamil Zaczkiewicz
Masę wód masz w okolicy Wink Jak chyba każdy Szwed Grin Ja byłem niedaleko Linköping.
Pytałem o łowiska, bo inaczej będzie się łowiło w płytkich jeziorkach, inaczej w mega głębokich gigantycznych jeziorach, inaczej w szkierach.

Sytuacja, o której piszesz, to tzw. przyłów, ale jak wiadomo, każda ryba cieszy Smile Gratulacje, bo metrówa, to zawsze metrówa Wink

A tak w ogóle, to nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę geograficznego położenia, w jakim się znalazłeś Grin
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Robert Szewczyk
Z czasem Pat Love sam dojdziesz do tego,na jakie przynęty(wielkość,rodzaj,masa) najbardziej lubisz wędkować i zapewniam,że jak już trochę połowisz na rybnych szwedzkich wodachTak Trzymać,to ten teraz zakupiony nie będzie twoim ostatnim szczupakowym zestawemFishing...Połamania kija!!!Juhu
Robert Szewczyk TurbopikeFishing

PatLove
Zestaw wczoraj przeszedł chrzest i pierwszy szybki test na szwedzkich wodach. Generalnie nic wielkiego sie nie trafiło-okoń ok 40cm i szczupaczek 55cm. O samym zestawie tez na razie zbyt wiele napisać nie moge, na pewno jest bardzo dobrze wyważony i swietnie leży w rękach. Na razie testy były na ripperach Dragona z główka 10 i 12g oraz na kilku woblerach. Napisze cos więcej jak przejdzie prawdziwe testy i zmierzy sie z odpowiednimi przeciwnikami...

PatLove
Dziś zestaw przeszedł prawdziwy chrzest i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń-na pokładzie zawitała "metrówka"-102cm i prawie 15kg żywej wagi Smile) jak się trochę ogarnę, to wrzucę jakieś zdjęcia

Kamil Zaczkiewicz
Ooooo. Czekamy. TAAAAAKA masa, przy tej długości, to musiał być niezły spaślak Smile
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Po wczorajszych emocjach stwierdzam, że potrzebuję jeszcze jednej wędki. Czy Dragon Thytan Kogut 2.00 14-50g to dobry wybór? Ewentualnie co innego polecacie?

Arek Pawlak
Musisz założyć temat "drugi jeszcze bardziej poważny szczupakowy zestaw"Grin

A tak na poważnie to ten Dragon to chyba nie jest pod szczupaka. Nazwa sugeruje że to sandaczówka pod koguty.

Zerknij na Shimano Beastmastery.
Pozdrawiam, Arek.

PatLove
Hehe,racja, jak z kazdym zestawem bedzie kolejna metrowka to mnie admin wypędzi za zaśmiecanie forum Wink

Arek dzięki za szybką odpowiedź i propozycję ale szukam raczej czegoś w okolicach 150-200pln, a Beastmaster to raczej kwoty rzędu 350pln i więcej. Co do tego Dragona, to rzeczywiście nie skojarzyłem ale jest raczej sandaczowy...
A co myślisz o Dragon Express Spin 2,45 7-30g albo 10-35g?
W sumie to wolałbym raczej coś krótszego i o innej charakterystyce bo chyba ten Express to trochę dublowanie Nanoflexa(?)

Ewentualnie co myślicie o:
-Shimano Alivio DX Spinning 210 7-35g
-Abu Garcia Venerate 662M-35g Spin
-Shakespeare Ugly Stik GX2 (tylko tu nie mam pojęcia który model? bo podana jest "wytrzymałość linki", a nie ciężar wyrzutu ale wydaję mi się, że 662M: 6-15lb, zgadza się? Poza tym nie mam pojęcia jaką akcję ma tej kij? a oczywiście chciałbym coś fast/x-fast)
Edytowane przez PatLove dnia 07.07.2015 17:16

PatLove
Szwedzka metrowka
pikefinder.pl/upload_img/76285_image.jpg

Kamil Zaczkiewicz
Arek dobrze prawi. Te Dragony będą za sztywne. Szukaj czegoś o głębszej pracy i lepszej amortyzacji. Beastmastera kupisz i za 200pln (używka).

Rybka fajna, ale czepić się można zdjęcia, bo prezentacja niegodna takiego okazu Wink
No i na tym ujęciu nie wygląda na jakąś baaaaardzo napasioną Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

PatLove
Panowie polećcie w takim razie cos konkretnego o szybkiej akcji, głebokiej pracy i dobrej amortyzacji do 200pln. Zakup muszę zrobić na szybko zeby wędka mogła przyjechać z wujkiem do mnie do SE. Czekam na konkretne propozycje.

Kamil Zaczkiewicz
W tej cenie, jak nie Beastmaster, to zobacz Shimano Vengeance Shad do 50g.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.14
11,301,541 unikalne wizyty