PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Test kołowrotków
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Czerwiec 2018
Łowca Ryby Miesiąca
km73

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 1,289

· Najnowszy użytkownik: drChlubicz

Stop sieciom w PZWZobacz temat

 Drukuj temat
Test kołowrotków
Radek Uscinski
Co myślicie o takim teście?
Dla mnie jednak chyba z rzeczywistością i polem walki taki test nie ma za wiele wspólnego Bezradny Ot test na sucho, który za wiele dodadkowych informacji nam nie przynosi, a już na pewno test na podstawie którego nie powinno się podejmować żadnych decyzji
http://www.wedkar...oowrotkow-
Szpadel
 
Kamil Zaczkiewicz
Warunki labolatoryjne nie zasymulują walki z rybą. Każda zachowuje się inaczej, inaczej walczy, różne też wędkarze mają techniki holowania itd. Poza tym w teście nie została wzięta pod uwagę sprężystość wędki, która im większa, tym więcej zestaw wybacza wędkarzowi. W teście tak naprawdę sprawdzono tylko i wyłącznie równość siły hamowania szpuli. Nie wiem, jak panowie "testerzy", ale ja podczas holu kręcę pokrętłem i dostosowuję ustawienia do aktualnej sytuacji.
Dla mnie test byłby o wiele bardziej przydatny, jakby linka była zwijana ze stałą prędkością, a siła hamowania była by równomiernie zwiększana, lub zmniejszana. Wtedy wykres by sporo powiedział, bo tak naprawdę największą wadą kołowrotka(poza nierównym hamowaniem na jednym ustawieniu- co pokazano na filmie) jest dla mnie zbyt mały wachlarz ustawień, a co za tym idzie, duża zmiana siły hamowania, przy niewielkiej zmianie pozycji pokrętła. A właśnie to może nam się najbardziej dać we znaki podczas walki z rybą.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
 
Radek Uscinski
To był test płynności pracy hamulca, ale Ty Kamil chyba za dużo czynników wrzuciłeś do jednego worka. Bo obok wędki i zachowań można dodać siłę wędkarza, ramię wędkarza, wysokość, czy łowi ze środka pływającego i itp. Ale te wszystkie czynniki na płynnością pracy hamulca raczej drugorzędny wpływ mają.
W moim odczuciu przeprowadzenie takiego testu jak oni zrobili daje nam błędne wnioski, bo tak naprawdę płynność i bezawaryjność hamulca powinni sprawdzać jeszcze po przez np nagłe zrywy, ale ruszane z niepracującego hamulca, co by symulowało nagłe odjazdy ryb, gdzie tak naprawdę w takich momentach najczęściej nawala hamulec. Jeszcze po przez dokręcanie i odkręcanie hamulca w czasie jego pracy. I wtedy byłby prawdziwy obraz płynności. Ewentualnie mogliby jeszcze dołożyć do kołowrotków wodę i piasek Grin
Szpadel
 
Kamil Zaczkiewicz
Dlatego jak wspomniałem, na hol ma przełożenie zbyt wiele czynników, by tylko płynność oddawania linki przy jednolitym oporze, uznać za decydującą w kwestii zakupu młynka.

Mi brakowało stopniowego zwiększania siły hamowania i czy wartość oporu na wykresie również przyrastała by wprost proporcjonalnie.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
 

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.06
11,070,690 unikalne wizyty