PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Zestaw szczupakowy na trudne zarośnięte łowisko
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Styczeń 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: zbyszek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Zestaw szczupakowy na trudne zarośnięte łowisko
Arkadiusz Steuer
Witam
Proszę o poradę i podpowiedz czy taki zestaw sprawdzi się na szczupaka na bardzo zarośniętym jeziorku .
Chodzi też o to by żywczyk nie wchodził , nie plątał się w zarośla , trzciny no i żeby nie przerzucać go co chwile .

pikefinder.pl/upload_img/45631_zestaw na szczupaka.JPG

Od prawej wędka z wolnym biegiem swinger, sygnalizator,, żyłka główna, rurka ciężarek (30) bądź kamyk na gumce recepturce ,stoper , stoper, przypon stalowy w rurce termokurczliwej , stoper, krętlik z agrafką , spławik 15g

A pod wodą

pikefinder.pl/upload_img/79264_zestaw na zywca 2.JPG

Czy ktoś z was próbował takiego zestawu , czy coś tu zmienić
Dziękuje za rady Smile

Kamil Zaczkiewicz
Baaaardzo rzadko sięgam po żywcówkę i w ogóle stacjonarne metody połowu, ale tu już na chłopski rozum widać, że konstrukcja zestawu powinna być zupełnie odwrotna, tzn. żeby żyłka szła po powierzchni i pikowała pionowo w dół od spławika, do dna.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Arkadiusz Steuer
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

tzn. żeby żyłka szła po powierzchni i pikowała pionowo w dół od spławika, do dna.

problem w tym ze jeziorko jest bardzo zarośnięte gdy się kończą rośliny z brzegów to głębokość wody wynosi około 2-50 - 3 metrów jeżeli zestaw będzie odwrócony to ciężko będzie zarzucić zestawem 3m wyciągniętym z wędki

Bogumil Trzcinka
Dobrze rozumiem , że zarośnięte jest tylko przy brzegach ? W tedy chyba większym problemem jest wyholowanie ryby przez te zielsko Smile Mam u siebie takie starorzecze i bez pływadła nie ma czego tam szukać Bezradny
Pfft

Arek Pawlak
Cześć.

Tu masz jakieś propozycje zestawów gruntowych:
http://www.pikefi...orum_id=50

To co proponujesz to ja bym widział tak:

pikefinder.pl/upload_img/29043_zywiec5.jpg

lub tak:

pikefinder.pl/upload_img/64312_zywiec6.jpg

Nie wiem czy jest sens kombinowania z tymi rurkami i koszulkami termo. Przypon jest i tak sztywny, więc taka rurka nic nie wnosi.
No i ten spławik, to musi być żywcowy, taki, który przytrzyma rybę nad ciężarkiem.

Poza tym, tak jak pisze Boguś, zanim zarzucisz, zastanów się jak wyholujesz rybę w przypadku brania.

A generalnie to próbuj, a jak Ci coś z tego wyjdzie, to pochwal się tu na forumWink
Pozdrawiam, Arek.

Arkadiusz Steuer
Bogumil Trzcinka napisał(a):

Dobrze rozumiem , że zarośnięte jest tylko przy brzegach?

Dywan na dnie i placki roślinności wiec trzeba w puste miejsca rzucić i ją tam przytrzymać

I o to właśnie mi chodziło krętlik potrójny na stałe dobre rozwiązanie bo przy
2 sposobie po zacięciu i holowaniu stoper poleci do spławika i może osłabić silę zacięcia.

Wszystko już wiem Grin
zdam relacje z weekendu
pozdrawiam Smile

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.07
11,465,591 unikalne wizyty