PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Drop Shot
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Lipiec 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,293

· Najnowszy użytkownik: ryszardpat

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Drop Shot
Arek Pawlak
Drop Shot

Popularna metoda spinningu w innych krajach (przywędrowała do Europy z Ameryki Północnej). W Polsce stosunkowo nowatorska.
Nieraz porównywana z bocznym trokiem, ale nie do końca tak jest. W odróżnieniu do bocznego troka można tą metodą obławiać upatrzone miejsce pod wodą (konar, kamień, dołek, górka) bez potrzeby ciągłego przerzucania zestawu. W metodzie Drop Shot można zatrzymać zestaw w takim miejscu i prowokować rybę delikatnymi ruchami szczytówki, które wprawiają w ruch przynętę nie przemieszczając jednocześnie umocowanego pod nią ciężarka.

Głębokość "prowadzenia" przynęty regulujemy przesuwając specjalny ciężarek na końcowym odcinku żyłki.

Do metody tej stosujemy sztywną żyłkę, która pozwala na dobry kontakt z przynętą.

Metoda dobra na okonia, sandacza, także szczupaka. Pozwala na obławianie głębszych, zaczepowych miejscówek.

Stosujemy kij sandaczowy, tzw. wklejankę.

W technice drop shot wyeliminowano główkę jigową i zastąpiono ją nieobciążonym haczykiem. Obserwując drapieżniki atakujące drobnicę prekursorzy metody doszli do wniosku, że ryba łatwiej sobie poradzi z zassaniem lekkiej gumki poruszającej się swobodnie w toni wodnej niż gumki obciążonej główką.

Do metody drop shot stosujemy ciężarki w kształcie walca lub łezki. Ciężarki te nie będą się zaczepiać o przeszkody, dzięki czemu będziemy ponosić mniejsze straty.

pikefinder.pl/upload_img/92456_ciezarki-drop-Resizer-300Q100.jpgpikefinder.pl/upload_img/69530_ciezarki-drop-shot-Resizer-300Q100.jpg

Przynęty Drop Shot:

pikefinder.pl/upload_img/98054_przynetydropshot.jpg

Haczyki do metody:

pikefinder.pl/upload_img/40912_haczyk-Resizer-300Q100.jpgpikefinder.pl/upload_img/07291_haczyk2-Resizer-300Q100.jpg

Do mocowania haczyka wykorzystujemy węzeł palomar. Wiążemy dokładnie jak na poniższym filmie, tylko zostawiamy odcinek żyłki potrzebny do zamocowania ciężarka

YouTube Video

Budowa zestawu.

pikefinder.pl/upload_img/78359_dropshot.jpg

Filmy poglądowo - instruktażowe:

YouTube Video

YouTube Video

Pozdrawiam, Arek.

kyniu191
ciekawie to zaprezentowales!!!

piotrekjara1233
hmm muszę spróbować tej metody na wiosnę.

Mariusz Karpowicz
Ja też. Parę razy już sie przymierzałem (mam cały sprzęt i przynety już od kilku lat) tylko jakoś nie mogłem sie nigdy przełamać, no i metoda wydaje sie nudna, ale może tylko wydaje?
Maniek

Tomasz Jakowanis
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Ja też. Parę razy już sie przymierzałem (mam cały sprzęt i przynety już od kilku lat) tylko jakoś nie mogłem sie nigdy przełamać, no i metoda wydaje sie nudna, ale może tylko wydaje?

Tak jak w każdą metodę czy przynętę trzeba uwierzyć ze jest skuteczna i troszkę cierpliwości do pierwszego brania.Na początku też nie mogłem się przekonać co do tej metody ,ale teraz już wiem że jest naprawdę skuteczna.Parę już black basów złowiłem na drop shota, naprawdę polecam.Wink
Captura y cuelta

Maciej Marchwiak
Pamiętam, kiedy pierwszy raz pojechałem wypróbować , jak się łowi na boczny trok. Tyle okoni naciąłem, że aż ręce bolały ! Ale z tym Drop Shotem trzeba w końcu spróbować też . Tyle tylko, że czasu nie ma !
Camelot

Chef
Ja podobnie jak Mariusz.Zalega tego troche w pudelkach od kilku lat i czeka nie wiem na co?WinkJakos mnie nie kreci na razie ,ale nigdy nie wiadomo co bedzie za jakis czas.
Too many fish
Too little time...
http://marcinejankowski.blogspot.co.uk/

Arek Pawlak
Ja kiedyś spróbowałem raz, ale chyba w złych warunkach i się trochę zniechęciłem. Ale teraz przyszły mi do głowy jakieś pomysły, gdzie to można sprawdzićSmile Żyłka została na jednej szpuli, więc dużo roboty nie będzie.
Pozdrawiam, Arek.

Maciej Marchwiak
Jeszcze kilka takich zachęcających wypowiedzi i się przełamię !
Camelot

Szymon Kabacinski
Chłopaki pomoże mi ktoś skompletować zestaw do drop shota na okonie ?

Jeśli to ważne to pod kijek 2.10 0.5- 7g. czyli dość finezyjnie. Łowię na plecionkę 0.8mm.
Edytowane przez Szymon Kabacinski dnia 12.05.2014 20:19

Longin Bojanowski
A co tu kompletować? Wystarczy żyłka lub fluorokarbon na przypony, haczyki ofsetowe, ciężarki (są specjalne takie z krętlikiem jakby ściśniętym ) mogą tez być do bocznego troka i przynęty.
Loniek

Mariusz Kroczak
Szymon Kabacinski napisał(a):

Chłopaki pomoże mi ktoś skompletować zestaw do drop shota na okonie ?

Jeśli to ważne to pod kijek 2.10 0.5- 7g. czyli dość finezyjnie. Łowię na plecionkę 0.8mm.

To na suma ta plecionkaPfft
MotylSmile

Szymon Kabacinski
Lubię mieć zapas mocy Smile Tylko jest problem, bo ciężko przez przelotki przechodzi na szczytówce i muszę ręką odwijać Grin Grin
Plećka oczywiście 0.08 mm Smile
pikefinder.pl/upload_img/01469_1111.png

Arek Pawlak
Pletka to raczej słabo nadaje się pod drop shota... Żyłka i to w miarę sztywna. Kijek też za słaby. Przeczytaj jeszcze raz pierwszego posta w tym temacie.
Pozdrawiam, Arek.

Kamil Zaczkiewicz
Mi się wydaje, że plecionka może być. Zapewnia długie rzuty, szybki opad przynęty i dobrą sygnalizację brań. Do tego dowiązujemy np. węzłem zderzakowym długi przypon z fluorocarbonu na którym montujemy zestaw.

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.53
11,132,715 unikalne wizyty