PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Boleń żyłka czy plecionka?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 4

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,322

· Najnowszy użytkownik: Zanderman

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Boleń żyłka czy plecionka?
Kuba Fortuna
Jako iż już 1-go maja będę okupywał Wisłe przez całą majówkę to szukam informacji na temat bolenia. I spotkałem się z wieloma informacjami jedni mówią żebym brał żyłkę a inni ze plecionkę. Nie wiem co wybrać doradźcie wy coś Smile Dodam ze kij ma długość 240 cm. ( wiem lipa ale nie stać mnie obecnie na coś nowego) z góry dzięki za odpowiedź

Lucas
Zależy jak chcesz łowić, ja do woblerów i do powierzchniowego łowienia używam żyłki, z dna to plecionka.

Bogumil Trzcinka
Kiedyś zadałem identyczne pytanie na innym forum Grin
Osobiście jestem bardziej przekonany do żyłki , bo mniej widoczna , w czystej wodzie Narwi . Jednak na plecionce też jakieś rapki wyrwałem Cool
Są na forum , doświadczeni Łowcy Boleni i na pewno doradzą Tak Trzymać
Pfft

Damian Poweska
Ja tak samo jak Łukasz, jeśli łowię przy powierzchni to żyłeczka a na okres jesień-zima zakładam plecionkę i łowię przy dnie gumami RH.

Kuba Fortuna
Ja będę przy powierzchni próbował na woblery własnej produkcji. To jeszcze panowie jaka średnica żyłki?

Joka
Wielkim łowcą boleni nie jestem ale jeśli chodzi o średnicę to nikt chyba Ci idealnie nie powie kwestia wody, masy przynęty i ryb jakiś szukasz. Sam najlepiej chyba Sobie odpowiesz na to, ja często używam 0.16 a łowie głownie sztuki do 70cm, chodź większość używa raczej 0.18 -0.20.

Lukasz Szlafka
Ja bym poniżej 0,20mm nie schodził, osobiście używam Toray Super Strong 0,22 lub Stren Sonic 0,22 Spirity 7cm lecą elegancko, a nie nie ma problemu ze zdrowym 70takiem z dość mocnego nurtu. Im szybciej wyholujemy w tym lepszej kondycji wypuścimy rybę.
<',)))>< Gofer

Damian Poweska
Łowię na 0,20 niżej to 0,18 jeszcze można łowić ale po co ryzykować utratę pęknego rapiszona.

Kamil Zaczkiewicz
Joka napisał(a):

Wielkim łowcą boleni nie jestem ale jeśli chodzi o średnicę to nikt chyba Ci idealnie nie powie kwestia wody, masy przynęty i ryb jakiś szukasz. Sam najlepiej chyba Sobie odpowiesz na to, ja często używam 0.16 a łowie głownie sztuki do 70cm, chodź większość używa raczej 0.18 -0.20.

Jaką masz gwarancję, że nie złowisz sztuki 80cm?
Poza tym 70cm rapa to już godny przeciwnik- nie ma co przeciągać bezsensownie holu i męczyć ryby zbyt cienką żyłką.

Osobiście zrezygnowałem z plecionki, pomimo prób z tym rodzajem linek. Bolenie rozrywały sobie pyski, albo demolowały nawet mocne kotwice. Szczególnie brania na krótkim dyszlu(mniejsza amortyzacja) siały spustoszenie. Przy plecionce musiałby być bardzo spolegliwy kij i luźno ustawiony hamulec. Przy łowieniu szybkościowym i tak poczujesz branie. Żyłka ma więcej zalet.

@Kuba.
Kup sobie dobrą żyłkę 0,22-0,24 mm i ciesz się pięknymi rapami Smile

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Kuba Fortuna
dzięki za porady jutro jadę po żyłkę Smile

Lucas
Poniżej 0,18 mm nie polecam schodzić. Optymalnie 0,20-0,22 mm, do 0,24 mm max. Co do plecionki to prawda co Kamil pisze, kotwiczki łatwo idą, przy expresowym zwijaniu duże siły idą, rapa w jedną, Ty w drugą i łatwo o stratę zdobyczy.

Joka
Używałem ze względu na zasięg mimo że przynęty na tą rybę to latające pociski, nie mając akurat łódki a dostęp z brzegu nie pozwalał ich sięgnąć, co do holu prawda był dłuższy ale starałem się by szybko wracały do wody a przed wypuszczeniem trzymałem w wodzie by nabrała trochę tlenu w skrzela i sił by mogła wracać na żerowisko w jak najlepszej kondycji.

Kuba Fortuna
Kupiłem żyłkę 0,22. Wędka już czeka uzbrojona w przynętę obok stoi pudełko z całym arsenałem i tylko czekać do 1-go Smile

Damian Poweska
Dobry wybór Kuba teraz tylko czekać na te 70+ czego Ci życzę Tak Trzymać

Lukasz Szlafka
Jaka firma konkretnie ?
<',)))>< Gofer

Kuba Fortuna
Na 70+ sie nie nastawiam ale czekam na pierwszego bolenia i jeśli mi weźmie w majówkę to będę przeszczęśliwy. A żyłka to Team Dragon

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.11
11,301,495 unikalne wizyty