PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wybór sprzętu castingowego dla początkujących
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,324

· Najnowszy użytkownik: hasdar

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Wybór sprzętu castingowego dla początkujących
Tomasz Jakowanis
Od dłuższego czasu planuje skompletować sprzęt castingowy.wędeczki już mam brakuje mi kołowrotka do ciężkich przynęt od 40 gr.Czekam na podpowiedz i wszelkie rady.
Edytowane przez Tomasz Jakowanis dnia 30.03.2011 17:18
Captura y cuelta

Arek Pawlak
Też się podłączę. Roberto tak promuje te jerki, ze trzeba spróbować.
Pozdrawiam, Arek.

Tomasz Jakowanis
Kijki które zakupiłem okazyjnie od znajomego to
1/St. Croix Premier do 1 1/2oz 6'6"
2 /Bas Pro Shop Exsteme do 2 oz .Grin
Mam nadzieje że mi szybko się nie znudzi casting.Kołowrotek zamówiony.Jak dojedzie to wstawię fotki.Dodam tyle ze cieszę się jak dziecko z nowej zabawki.
Captura y cuelta

Arek Pawlak
Witam,

Jestem coraz bliżej rozpoczęcia przygody z castingiem. W innym temacie proszę o polecenie kijka, w tym proszę o wskazanie castingowego kołowrotka. Wszystkie sugestie mile widziane i z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Arek.

Chef
Tutaj jest duży dylemat.Wybór jest naprawdę ogromny.Do dużych przynęt nisko profilowca bym nie polecał.Szwedzka firma Abu Garcia moim zdaniem robi doskonałe młynki i w tym przedziale poszukiwałbym odpowiedniego modelu.Są oczywiście droższe multiplikatory np.Shimano lub tańsze innych firm,ale co sprawdzone to sprawdzone.Kołowrotki Abu klasy C3 lub C4są niezawodne i w rozsądnych canach.Mój wybór padł na Abu Ambassadeur 6601 C4 L/Hand(pamiętaj jeśli kręcisz lewą ręką to leworęczny-większość jest na prawą rękę)
images43.fotosik.pl/806/a736468c1570aa03med.jpg
Too many fish
Too little time...
http://marcinejankowski.blogspot.co.uk/

roberto
Do ciężkich przynęt od 50gr lepszy będzie multiplikator okrągły.

Nie polecam młynków Okumy , mają 5 lat gwarancji ale są stosunkowo mało trwałe . Posiadam niskoprofilowca Tycir Baitcaster 200LX oraz okrąglaka Fina 250LX po każdym sezonie wysyłam je do naprawy.(serwis OKUMY jest szybki i solidny) Również posiadam Shimano Citica 201E , niestety też się psuje ( serwis jest okropny ) bardzo długo naprawiają.
Zastanawiam się nad multiplikatorami z firmy DAIWA ale niestety te dobre kołowrotki są bardzo drogie . Do castingu muszą być bardzo wytrzymałe przymierzam się do Daiwa Millionaire SW 203 L lub Daiwa Ryoga 2020HL . Koszt od 1000zł do 2000 zł.

norimk
Nowy sprzęt, nawet nic specjalnego zawsze cieszy.
When I fish, I know that I'm alive

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.08
11,333,415 unikalne wizyty